SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Hesia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 197154

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 1846 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16821
Przetrenowanie inaczej odczuwałam, przede wszystkim w mięśniach. No i ja prawie nic nie robię ostatnio, serio. Nawet jogi nie robiłam od tygodnia chyba, tylko lekkie mobilizacje i to parę minut przed snem. A jak sprawdziłam tętno na wykresie to Garmin pokazał, że w pewnym momencie było 183 :O W życiu tyle w czasie najcięższych interwałów nie miałam. I to nie pomyłka zegarka, bo normalnie potem spadało, gdy przechodziłam w marsz. I też nie wypikowało nagle tylko przez 2 minuty miałam takie w okolicach 170. Krew w piach po prostu, co bym nie próbowała ze sobą zrobić to wszystko na nic.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3434 Napisanych postów 6148 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 264668
Najwidoczniej aktualna sytuacja jest większym stresem dla Twojego organizmu niż przypuszczałaś.
U mnie w pewnym momencie życia tez były takie skoki tętna " z powietrza" potrafiłam mieć 110 siedząc na kanapie

Gdybyś nie patrzyła na tętno to dała byś radę biec?

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12631 Napisanych postów 22514 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 630968
Taki czas... Minie. Śpisz chociaż?
Stres swoje robi.

Jak juz wyszłaś w las i biegi nie szły to trzeba było te marszobiego pociagnąć. Moze trochę endorfinek by na głowę pomogło. A na pewno pooddychałabyś i popatrzała na piękną naturę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13364 Napisanych postów 21050 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 611126
Zgadzam się z Paatik, jak bieganie nie szło to chociaż spacer dla odstresowania i podziwiania widoków
U mnie takie skoki tętna oznaczają, że jakieś choróbsko się zaczyna. Tak było wczoraj - dość wysokie tętno i ogólnie źle mi się biegło, dziwne bo dzień wcześniej było super. No i popołudniu gorsze samopoczucie, dziś też kiepsko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 1846 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16821
Potem pospacerowałam trochę, nawet udało mi się zgubić ścieżkę powrotną do domu, bo las w każdym oświetleniu wygląda inaczej... ;)

Nene - nie wiem, przez jakiś czas pewnie tak, ale czułam momentami, jak mi serce wali i oddech dziwnie przyśpiesza. Mogłabym pewnie pociągnąć tak jeszcze ze 20 minut na zasadzie trochę biegu, trochę marszu, ale szczerze... odechciało mi się. No i w sumie dobrze, bo teraz siedzę i mi zimno jak przy przeziębieniu, a to znaczy, że organizm odczuł to tętno, bo właśnie tak się czuję po takich mocniejszych biegach. W każdym razie wolałam już odpuścić i spróbować jeszcze raz jutro.

Czy śpię? Raczej tak, choć długo zasypiam.


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-10-07 13:22:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 1846 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16821
Słuchajcie, a czy w kontekście przygotowania siłowego pod biegi warto chodzić w górę i w dół po schodach z obciążeniem w postaci kettli? Bo to by chyba trochę imitowało wbieganie i zbieganie, czy źle myślę? Taki spacer farmera, ale po schodach :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12631 Napisanych postów 22514 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 630968
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 1846 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16821
Nie mam gdzie, tu jest wszędzie zupełnie płasko :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13364 Napisanych postów 21050 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 611126
Hesia ja się właśnie zastanawiam na jakiej zasadzie włączyć schody z obciążeniem do planu. Podbiegów nie mam jak zrobić z dodatkowym ciężarem. I tak myślę że jako element treningu siłowego lub siłowo-wytrzymałościowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1665 Napisanych postów 1846 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 16821
Dom jest piętrowy, a schody to żywy beton, więc trudno się poślizgnąć. Na dworze jest też kilka schodków, mogą się przydać do wskakiwania, byłoby łatwo progresować z wysokością. No ale z tymi podbiegami to średnio, niestety. Może jeszcze coś w lesie wyczaję, ale nie robię sobie większych nadziei.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karolina - dziennik ciążowy

Następny temat

Redukcja, spowolniony metabolizm, brak apetytu

WHEY premium