SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Hesia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 32939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 577 Napisanych postów 750 Wiek 34 lat Na forum 227 dni Przeczytanych tematów 6525
Łódeczka z jakiegoś powodu nie chce pływać, więc łaknąc jakiegoś funu wróciłam do tripoda. I udał się press :) Następnym razem wyprostuję nogi, teraz bardziej mi zależało na ładnym powrocie.

Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-10-28 23:32:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 577 Napisanych postów 750 Wiek 34 lat Na forum 227 dni Przeczytanych tematów 6525
Poćwiczone dzisiaj. Robiłam takie fajne opuszczanie się w pozycji wielbłąda, wchodzi w czwórki jak złoto. Poza tym trochę mobility, trochę klasycznego rozciągania, głównie do szpagatu, ale też pod jutrzejsze biegi pomęczyłam IT band i chyba porozluźniało się. Pokombinowałam trochę z tripodem i mam taką refleksję, że muszę chyba przez jakiś czas robić niezwykle skomplikowane ćwiczenie pt. uginanie przedramion
A ten szpagat to muszę sprawdzić jutro z rana, jak tam z nim stoję, bo robię regularnie różne rozciągania pod szpagat, ale samego szpagatu dawno nie robiłam, bo mnie przygnębia brak progresu (no i coś mnie ciągnęło w lewej nodze pod pośladkiem, wolałam nie rozciągać dwójek za bardzo).
No i chciałam powiedzieć, że taka się dzisiaj czuję gruba. Trochę zaszalałam ze słodkościami. Strasznie nie chce mi się liczyć, ale muszę koniecznie zrzucić ten tłuszcz z nóg.

Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-10-30 00:09:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
"O fajna ta ścieżka, taka szeroka i w miarę ubita, długo się ciągnie, lepiej niż na szlaku".
Minuta później:
"O, a tu jakaś dupna wąska ścieżka w krzaki, może odbiję i zobaczę, co jest dalej".

Tak że ten. Wkurzona na skaczące tętno zrobiłam sobie zabawę biegową, parę szybszych odcinków, trochę skipów, power run.
Ogólnie to chyba mam żółwie wśród przodków, taki mam wniosek z moich ostatnich biegów.
W tym tygodniu dobiję do 25 km, w przyszłym 27 i w kolejnym wracam do 20. Potem 30, 33 i 37. I znowu deload, 25. Jak po tym czasie nie będzie postępów to nie wiem, jestem kosmitką.
4 biegi w tygodniu, dwa lekkie wt i czw, dwa w weekend, w tym long run w niedzielę. Z siły biegowej raczej fartlek i skipy niż ciężkie interwały. Poza tym jak najwięcej spokojnego biegu, ale jak tętno będzie świrować to tak na wyczucie.

W sumie nogi to dzisiaj o dziwo bardzo spoko, wyraźnie lżejsze, choć śmiesznie czułam czwórki

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9200 Napisanych postów 18501 Wiek 51 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 602591
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9695 Napisanych postów 17081 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574032
Piękny las
A tętno z pasa czy z nadgarstka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Z nadgarstka. I też myślałam, czy coś nie świruje, ale jakoś jeszcze w wakacje nie świrował i nagle zaczął? No i raptem przedwczoraj jednak potrafił pokazywać niskie tętno, a dzisiaj już mu gorzej? Będę sprawdzać dwa razy, czy mi dobrze przylega, ale no szkoda mi kasy na pas.

Rozkminiłam sobie ten plan do końca roku. I dopasowałam tak, by deload był na tydzień świąteczny. Jak do końca roku nie będzie solidnych postępów i dalej będę tak dreptać to oficjalnie ogłoszę swoją porażkę i do biegania nie wracam, kupię sobie rowerek stacjonarny i będę kręcić cardio
W planie jest spory przeskok po pierwszym tygodniu, ale myślę, że to nie będzie problemem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9695 Napisanych postów 17081 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 574032
Z tym tętnem z nadgarstka to różnie bywa. Co prawda technologia coraz lepsza i w porównaniach z pasem wypada dobrze, ale niektórzy narzekają. Czytałam też że im zimniej tym większe problemy, a na mrozie to już wogóle prawidłowy odczyt podobno to jest dopiero po dłuższym czasie, ok. 10-15 minut. No i mniej czuły na gwałtowny wzrost i spadek tętna, np. podczas interwałów.
Zobacz też czy diody się nie zabrudziły gdzieś.
Pas chyba najtaniej można kupić w Decathlonie albo z aliexpress. Ten pierwszy mam, o drugim czytałam pozytywne opinie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
170 zł. No jakoś czuję, że nie zasługuję na nowy gadżet. Tak samo nowy zegarek też byłby przesadą, do takiego dreptania to wstyd w ogóle sprzęt mieć :p
A ze smutnych wiadomości to mam taką, że Zuzkę jutro rano nam zabierają Smutno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9200 Napisanych postów 18501 Wiek 51 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 602591
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Nie moja sprawa, nie będę się wtrącać. Po cichu liczymy, że chłopaka opieka przerośnie i ją odda za jakiś czas.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karolina - dziennik ciążowy

Water