Posiadający pięć tytułów Classic Physique Olympia (2019-2023) Kanadyjczyk Chris Bumstead jest niepokonany od bardzo długiego czasu. Chociaż jego życie zmieniło się wraz z narodzinami dziecka, nadal chce zdobywać kolejne medale, ale nie odczuwa już takiej presji jak kiedyś. Wiele osób zastanawia się, czy zdecyduje się kiedyś na start w kategorii Open na Mr. Olympia, a w ostatnim wywiadzie CBum powiedział, że nie wyklucza takiej możliwości. Choć on i jego trener Hany Rambod wydawali się żartować, Bumstead przyznał, że w głębi duszy chce osiągnąć wagę 310 funtów (140 kg) i pokonać Dereka Lunsforda w przyszłym roku w zawodach Open. 

„Zdecydowanie dojdę do 300 funtów (136 kg), wezmę udział w Open w przyszłym roku i pokonam Dereka Lunsforda. To wszystko”. 

Mimo że czuje mniejszą niż kiedykolwiek presję związaną z obroną tytułu, Bumstead nie chce lekceważyć swoich rywali. 

„Po prostu odczuwam o wiele mniejszą presję niż w przeszłości. Po prostu chcę, żeby ten rok był moim najlepszym jak dotąd. Działo się tyle rzeczy, 2021, absolutny chaos, 2022 naderwanie bicepsa, 2023 naderwanie mięśnia najszerszego grzbietu. Właśnie wszystkie te rzeczy mnie dopadły i naprawdę chcę, żeby ten rok był moim najlepszym rokiem”. 

Bumstead przyznaje, że po narodzinach córki jego podejście do rywalizacji uległo zmianie: 

„To, nad czym naprawdę pracuję i na czym mi naprawdę zależy, to nie tylko mistrzostwa, wygrywanie i chęć bycia najlepszym. To bardziej przerodziło się w osobisty rozwój. Umiejętność, dzięki której moja historia inspiruje innych i pomaga innym”. 

Jeśli Bumstead ma nadzieję zdobyć szósty tytuł Classic Physique Olympia w październiku, będzie musiał pokonać kilku świetnych zawodników, w tym Ramona Queiroza, Wesleya Vissersa i Ursa Kalecinskiego. Wielu fanów uważa, że ​​Vissers ma duże szanse, by pokonać ​​Bumsteada, biorąc pod uwagę jego wzrost i sukcesy na pokazach Arnold Classic w Ohio i Wielkiej Brytanii w ty sezonie. Choć Bumstead wspomniał o planach przejścia na emeryturę za dwa lata, w wieku 30 lat, na razie skupia się na konkursie Mr. Olympia 2024, który ma obchodzić swoją 60. rocznicę pod koniec tego roku, w dniach od 10 do 13 października w Las Vegas. Z pewnością decyzja o tym, czy wystartuje w Open będzie uzależniona od tegorocznego wyniku.

https://youtu.be/3LWGVyZC57Q

Komentarze (2)
Martow

Nie zdziwię się jakby wygrał open na MO, osoba z największym followingiem w fitnessie wygrywająca kulturystykę była by wyciągnięciem ręki dla tracalcej popularność kategorii. Sportowo max 2 call out

0
lordknaga

on beke cisnie, ten rok jak wygra to co zrobi, max za rok bedzie jego ostatnim startem, swoje siano robi i nie ma co sie zajezdzac, tym bardziej ze rodzine tez ma i nie musi nikomu niczego udowadniac.

1