SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
W jednym z dzienników w domowych warunkach padło ciekawe niejednoznaczne pytanie:
Czy przy wykonywaniu martwego ciągu (klasycznego, choć to chyba bez różnicy o jakim mówimy), w drugiej fazie ćwiczenia (przy opuszczaniu) odkładamy ciężar na ziemię i rozluźniamy plecy, czy ciężar zbliżamy do ziemi - nawet jej dotykając, ale zachowując napięcie mięśni.

Atlas K** mówi o tym, żeby ciężarem ziemi nie dotykać, natomiast atlas Michaila zupełnie odwrotnie.

Gdzie leży prawda, prosiłbym o jakąś argumentację, przy odpowiedzi na to pytanie.
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
no to odp i tutaj

ZAWSZE ODKLADASZ NA ZIEMIE tak zeby byla chwilka totalnego luzu

nie "sprezynujesz" miesni i masz doprowadzic do poteznego eksplodywnego skurczu

Zmieniony przez - ziomlogos w dniu 2010-04-03 22:35:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
No właśnie zadałem tutaj pytanie, aby uzyskać odpowiedź dla porównania.
To co mówisz, szczególnie biorąc pod uwagę nazwę oczywiście wydaje się racjonalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 253
Ułożyłem sobie splita. Ale chciałbym zamiast zwykłego treningu na nogi wrzucić trening na wyskok np. Hansa. Jak to połączyć ? Ćwicze t.t.w.t.t.w.w.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
W FBW prostowniki plecow robi sie na koncu ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777736
eogan

jeśli masz mały ciężar i bawisz się w plastykę mięśni to możesz zrobić jedna czy dwie serie bez odkładania ale generalnie odkładaj przy każdym rodzaju martwego ciagu bo:
- rozluźnienie po każdym powtórzeniu aktywuje więcej jednostek motorycznych do pracy
- odkładanie sztangi pozwala na prawidłowe oddychanie podczas każdego powtórzenia oddychasz "dwukrotnie"

aksel90

raczej na początku, a ponadto to zależy od ćwiczenia w którym angażujesz prostowniki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1203
Witam mam pytanie odnosnie cwiczenia bica.

Cwiczylem tak

Uginanie ramion sztanga lamana stojac podchwytem 4s po 8
Mlotkowy stojac 4s po8
Modlitewnik podchwytem 4 s po 8

I powiem ze robie troche czasu tym zestawem cwiczen i mi dobrze wchodzi musze powieciec ale chcialbym zmienic bo juz dlugo tak cwicze

Moze byc tak :

Podciaganie na drazku
Uginanie ramion stanga prosta podchwytem
i np.Modlitewnik albo uginanie ramion o kolano hantlem

Jakis czas temu moje max podciaganie bylo ze 3 razy i postanwilem to zmienic ,dzis juz potrafie podciagnac sie kilkanascie razy ale z nastepna seria ilosc maleje.
I wlasnie chcialbym dalej sie podciagac ,nawet dobrze daje jesli chdozi o bica ale niewiem czy taki zestaw cwicen moze byc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2895
Ponawiam :P
Czy w treningu pleców, jeśli bardziej zależy mi na ich szerokości mógłbym przenieść podciąganie(drążek) szerokim nach. przed MC ? Coś takiego :
Podciąganie
MC
wiosłowanie
czy może lepiej nie warto ?

******
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Damianx102

mozesz

ale lepiej robic MC pierwsze wsumie roznica jest czy na poczatku czy na koncu ale nie zmieni to faktu czy chcesz poszerzyc plegar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Lepiej robic biceps sztangą, sztangielkami czy na zmiane ??? Kiedys robilem sztangą to mnie strasznie kosci w przedramieniu bolały i przeszedłem na sztangielki, tyle ze nie wiem czy to tak dobrze cwiczyc tylko sztangielkami.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium