SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186401

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2407 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 37030
Raczej każdy tak ćwiczy (a przynajmniej powinien), że robi co najmniej jedną, a w przypadku cwiczen bardziej zlozonych dwie serie rozgrzewkowe i 3 właściwe. Wydaje mi się, że vizinowi chodziło już o podejscia z ciezarem treningowym, liczone bez rozgrzewki.

Ja z kolei mam pytanie odnosnie interwalow w trakcie budowania masy. Trening silowy 3x w tyg, dieta zbilansowana na plusie kalorycznym, 2x aeroby/interwaly.

Moje "interwaly" polegaja na 1 min sredniego biegu (cos jak na 2000 km) nastepnie 3 min energicznego szybszego niz normalny chodu. Powtarzane 5x daje 20 min treningu wlasciwego. czy takie sesje poza tym, ze wplywaja bardzo dobrze na poprawe kondycje i wydalnosci organizmu (co czuje juz po kilku treningach) ograniczaja jego mozliwosci w kwestii budowania masy miesniowej? Jestem ektomorfikiem i nie chcialbym zbytnio przyspieszyc metabolizmu. Masa miesniowa na obecna chwile to priorytet. Bieganie wrzucilem by nie zatluscic sie (do czego niestety sa sklonnosci w okolicach brzucha ).

Zmieniony przez - Arros w dniu 2010-08-29 23:02:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 119
odnośnie kreatyny dawkowania mam pytanie.

Co do dawkowania czytam różne opinie. Na jednej są porcje 5 gram dziennie na drugiej 20-50 a nawet czasami 100 gram - od czego jes to zależne ? czy jest jakaś stała określona dawka czy najlepiej się sugerować tym co podane jest na etykietce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Arros

Jak wliczysz w bilans kaloryczny powinno być ok. 1-2x w tygodniu.

AsesinO

Dział odzywki i suplementy - masz cały temat poswiecony o kreatynie w postach podwieszonych.


Pzdro



Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-08-30 00:35:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
AsesinO

daj 5 g na czczo w dnt i 5 g na czczo i 5 g po treningu w dni treningowe i będzie git

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Mam dwa pytania:
1. Jeżeli mam przed sobą jeszcze 1 tydzień cyklu split potem mem zamiar dać 1 tydzień treningu regeneracyjnego (fbw na 50% CM) i znowu jechać z jakimś cyklem to kiedy mogę sprawdzić maxy w poszczególnych ćwiczeniach?
2. Czy jeżeli po jednym roku ćwiczeń wycisnę na barki/klatkę o 30 kilogramów więcej niż na początku to czy to będzie mało?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
1 sprawdź w ostatnim tygodniu splita tak abyś na nowy cykl miał podstawę do obliczenia ciężarów

2 za dużo zmiennych jest w takich szacowaniach , jesli podbiłes w rok ciężar o 30kg to bardzo ładnie , jest dobrze dopóki jest progres

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Właśnie chodzi o to że jeszcze nie podbiłem ale mam zamiar i nie wiem czy mam za wszelką cenę dawać z tygodnia na tydzień progress np. o 1kg czy wystarczy o 0,5 i masa wdedy też będzie ładnie szła?

[a co do tego sprawdzania maxów to jak mam to zrobić np. przed treningiem klatki mam sprawdzić max w wyciskaniu na płaskiej czy jak?

Zmieniony przez - pedro1993 w dniu 2010-08-30 15:27:54

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
ale po co chcesz sprawdzać maksy ?

jak dasz radę to dokładaj choćby po 0.5kg oczywiście wszystko z zachowaniem poprawnej techniki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
z czystej ciekawości i żebym mógł np. za pół roku sprawdzić o ile kg się poprawiłem

to kiedy mam sprawdzać te maxy przed treningiem danej partii?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ee tam

szkoda stawów

jak bedziesz w siadach i ciagach brał w seri +100kg na 1-8 powt to na oko 120kg pojdzie x 1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium