SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 3.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 185325

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
suchy255

moze byc ale jak na 2 dni duzo lepszy byl by FBW jednak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 226 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1441
Też jestem tego zdania. Chodzi o to że FBW ćwicze aktualnie, a trening w końcu trzeba zmienić.
Chyba że wystarczyłoby zmienić ćwiczenia (po paru tygodniach), w planie FBW ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czy takie FBW w 2 zestawach może być stosowane w dni poniedziałek, wtorek, czwartek a więc 2 dni pod rząd, nie mogę w inne dni bo mam treningi piłkarskie więc proszę o odpowiedz. oto plan
A

1. przysiad

2. wyciskanie (klatka)

3. wioslowanie

4. biceps (sztanga)

5. łydki

B

1. mc (klasyk lub sumo)

2. wyciskanie (barki)

3. podciaganie na drazku

4. triceps (franzuz w lezeniu lamana)

5. brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 445
Witam!

Mam do Was parę pytań, a mianowicie czy mieszanie partii podczas ćwiczeń wpływ na coś? Przykładowo w poniedziałek robię brzuch/nogi, w środę klate/plecy, w piątek biceps/triceps i planuje sobie pozamieniać trochę bo np środę robię 2 razy dłużej niż poniedziałek. Więc pytam was czy to ma jakieś znaczenie jaką partie robię z inną partią czy jest to bez różnicy. Jeśli ma znaczenie prosiłbym abyście mi podali jak najlepiej łączyć takie partie.

Drugie pytanie: Podalibyście mi pare ćwiczeń na plecy? Abym mógł je wykonać na moim sprzęcie (do dyspozycji ławeczka, gryf łamany, gryf prosty, dwa hantelki, drążek) aby to nie obciążało mi kręgosłupa (np martwy ciąg) ponieważ mam 16lat i boję się o wzrost. Narazie z ćwiczeń na plecy mam podciąganie się zza głowy nachwytem i myślę aby dodać takie jakby "rozpiętki" tylko że na stojąco i pochylony do przodu hantelkami.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1832
Witam skończyłem właśnie cykl kreatynowy mam zrobić parę dni przerwy czy trenować normalnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 276 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1280
Czy przeciazenia na suwnicy mogą byc powodem bólu goleni ??? Jak ide to zaczyna mnie bolec przednia czesc goleni i nie wiem czy to tak, czy wypychanie na suwnicy jest przyczyną. Robie troche ponad 200 kg na serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
piotrek trenuj normalnie przeciesz to w niczym nie przeszkadza

aksel golenie to kolana? jesli tak to trzymaj sie zdala od suwinicy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
suchy255

moze byc FBW z innymi cwiczeniami

Piter92

2 dni odpada bezwzglednie

albo zostaw 2 dni treningowe w tyg albo kombinuj z systemami

np FBW/dol/gora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 545
Siemka
Mam pytanko, robię przysiady pierwsze serie robię tak, że kąt łydka udo jest mniejszy niż 90 stopni, przy większym ciężarze siadam na 90-100 stopni, nie używam pasa, czy robię to poprawnie? Czy za każdym razem trzeba siadać jak najniżej tak jak na zawodach? Ja nie trenuję zawodowo i w zawodach nie startuję. U mnie na pakerni nogi robią tylko starsi, młodsi albo moi rówieśnicy(21 rocznikowo) nie trenują nóg, a starsi w każdej serii siadają 90 stopni max...

The sky is the limit.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki Ziomlogos, potwierdziłeś moje przypuszczenia ale miałem małe wątpliwości
to wezmę się za push/pull bo góra/dół właśnie skończyłem.
pzdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie odnośnie zamiany ćwiczeń

Następny temat

Pomóżcie w ułożeniu planu

WHEY premium