SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemek Górynowicz & IHS - MASA!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 406998

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1504 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35850
Ale ramie długie i nie wyglada na zayebiste

===> 1Polska.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21514 Napisanych postów 30770 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870266
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Hekade u mnie to 47 wygląda jak patyk

Wiktor ja nie mam zupełnie genu do rąk, małe nadgarstki itd..
Jedyny sposób trenowania przy którym jeszcze jakoś rosną mi ręce to męczenie ich jak najmniej.. tzn triceps robię zawsze po klatce, dlatego, że pracuje też przy jej treningu, a biceps po plecach z tego samego powodu. U mnie kompletnie nie działa trenowanie rąk w osobny dzień, bo wtedy są obciążane jakby dwa razy w tygodniu - raz przy ich treningu, a raz przy plecach i klacie. Druga sprawa to ilość serii, w moim przypadku zdecydowanie musi być mało.. ja robię 3 ćwiczenia po 3 serie, ale jeśli ciężko zrobisz klatę to na tric starczy 6 serii, to samo z bicepsem. Np. prowadzę moją dziewczynę do debiutów i ona robi tylko po 2 ćwiczenia zawsze, a ręce jak na kobietę rosną jej bardzo szybko i ma teraz 35cm na zimno

Kolejna sprawa to odpowiedni dobór ćwiczeń. Tzn musisz wiedzieć, które ćwiczenia angażują bardziej głowę boczną tricepsa, które długą i które przyśrodkową. Np. jeśli zaczynasz od wyciskania wąsko, potem prostowanie na wyciągu z linką i na koniec prostowanie jednorącz - to taki trening jest moim zdaniem bez sensu, bo atakujesz mocno tylko głowę boczną. Ja zawsze dobieram ćwiczenia tak, żeby zmęczyć cały triceps.
Tak samo z bicepsem.. jeśli wszystkie ćwiczenia będą z wysuwaniem łokci do przodu, to mocny bodziec dostanie tylko głowa długa bicepsa.

Wiadomo, że każdy jest inny, ale na mnie działa tylko trenowanie w taki sposób.. oczywiście próbowałem robić ręce częściej, ale efekt jest tylko taki, że zaraz robią się płaskie i lecą z rozmiaru. Musicie dobrać trening pod siebie, obserwujcie i wyciągajcie wnioski

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Szkoła Krzyśka :D
Podobnie podchodzę jak Mariusz i mniej ćwiczeń, a jednocześnie ''mądrzejsze'' tym lepiej, ale trzeba eksperymentować w końcu pójdą
u mnie ledwo 41-42 na łapie, a ludzie mi mówią że 45-47, krótkie łapy i kurdupel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
właśnie nie szkoła Krzyśka Krzysiek rozpisuje osobny trening na biceps i triceps
akurat w kwestii treningu mamy zupełnie inne podejście (chodzi mi o rozkład partii, dni wolnych itd) więc jest to szkoła Mariusza hahah

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2014-10-30 12:33:02

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Mariusz_Prz


Kolejna sprawa to odpowiedni dobór ćwiczeń. Tzn musisz wiedzieć, które ćwiczenia angażują bardziej głowę boczną tricepsa, które długą i które przyśrodkową.



Czyli Ty np jak je cwiczysz? i kolejnosc cwiczenia danej głowy ma duze znaczenie?

Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2014-10-30 13:00:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 2406 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 80948
Hekade
ja j**ie macie po prawie 47 w bajcepsie i narzekacie, co ja mam kurfa powiedzieć

Bedziesz miał kiedys 47 tez bedziesz myslal ze mało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Mariusz_Prz
właśnie nie szkoła Krzyśka Krzysiek rozpisuje osobny trening na biceps i triceps
akurat w kwestii treningu mamy zupełnie inne podejście (chodzi mi o rozkład partii, dni wolnych itd) więc jest to szkoła Mariusza hahah

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2014-10-30 12:33:02


znaczy chodziło mi nie o trening, a istotę poszczególnych prac głów : kiedy boczna, długa bardziej tricepsa, kiedy krótsza głowa bicepsa itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 1287 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15135
Popuri to większość podchodzi w ten sposób do treningu łap, bo to ma sens po prostu Radek Słodkiewicz w ostatnim MD też pisał na ten temat w swojej rubryce, praktycznie utwierdził mnie w tym co robię od ponad roku. On doszedł do tych samych wniosków u siebie i mimo, że też jest ektomorfikiem to łapy ma ogromne.

Marian ja zwracam teraz uwagę głównie na głowę długą, bo odstaje trochę. Zaczynam zwykle od prostowania na wyciągu by rozgrzać łokcie, ale nie wysuwam łokci do przodu, staram się je trzymać nawet delikatnie z tyłu, żeby jak najmniej angażować głowę boczną. Potem jest ćwiczenie główne czyli francuskie wyciskanie. Ja osobiście wolę wersję leżąc z odwiedzionymi do tyłu łokciami. Jeśli ich nie przesuwasz do przodu w trakcie fazy koncentrycznej to głowa długa jest bardzo dobrze wyczuwalna. Jeśli masz problem z unieruchomieniem łokci to poproś kogoś, żeby trzymał Ci je i lekko nawet ściągał w kierunku czoła (na boki mogą się rozjeżdżać, to nie jest błąd). Na koniec daję pompki na poręczach, albo ich odpowiednik na maszynie. Tutaj mocniej zaangażowana jest głowa przyśrodkowa. Wszystko raczej mały ciężar, żeby oszczędzać łokcie, wolny kontrolowany ruch.

Spróbuję coś tam nagrać na najbliższym treningu trica i wrzucę do swojego dziennika tak będzie najprościej

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2014-10-30 13:45:53

Zmieniony przez - Mariusz_Prz w dniu 2014-10-30 13:48:24

MÓJ DZIENNIK (PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW POLSKI 2016) - http://www.sfd.pl/BSN__Mariusz_Przybyła__droga_do_MP_2016-t1094082.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
z jednej strony takie posrednie zluzowanie albo kompletne odpuszczenie mogloby dac pozytywny efekt ale z drugiej strony mam jakas blokade psychiczna zeby sobie na to pozwolic.

poza tym wez Prz nie wkvrviaj ludzie, 47cm, rocznik 93, wez ty sie uspokoj juz! :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Plan do oceny.

Następny temat

wyciskanie z zatrzymaniem w treningu silowym

WHEY premium