SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232018

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26
Witam. Jakieś 2tygodnie temu zacząłem "trening" podciągania (http://www.podciaganie.pl/) i pompek (http://www.100pompek.pl/). Robię treningi na zmianę - pon.- pompki, wt. - podciaganie, śr. - pompki itd. codziennie chociaż zdarzyło może mi się ze 2 razy opuścić jakiś dzień. Efektów w budowie mojego ciała jakoś nie widzę, ale odczuwam, że potrafię się podciagnąć więcej razy niż na początku i to samo dotyczy pompek. Pomyślałem sobie, że urozmaicę jakoś mój trening hantelkami, bo posiadam jedną 5kg (Dla mnie chyba starczy bo mam 16 lat i ważę 65kg przy wzroście 182cm - wiem, jestem chudy). Proszę o radę jak wprowadzić do mojego treningu hantle i jakie ćwiczenia z nimi ( a raczej z nią) wykonywać. Jeżeli mój trening jest jakiś strasznie zły, czy coś to również proszę o korektę. Dodam jeszcze, że jestem kompletnie zielone w tych tematach i proszę o wyrozumiałość. Dziękuję i pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
co jak co ale taki trening to sobie daruj bo nici z niego

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1669
ja tez stosowałem, ten trening i znam kilka osób ktore je stosowały, powiem tak pompki da sie osiagnać dosc szybko, ale po co?

podciaganie ja uwazam, ze zbyt czesto i nie ma regeneracji, na kozdego pewnie ten trening zadziala inaczej. Podciaganie zaczynałem od 0, doszedłem do 8 w dwa miesiace, nic spektakularnego, przy czym wg nie poprawila sie moja sylwetka ani samopoczucie. Co do hantelka to jest sporo cwiczen z jednym hantelkiem ale, raczej nic madrego i owocnego to tym nie osiagniesz. tu masz caly działna forum o treningu w domowych warunkach trening domatora
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Cześć, mam kolejne filmiki do oceny techniki

















Pozdr!

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753


nie za bardzo ciagne grzbietem?

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Mikers
Cześć, mam kolejne filmiki do oceny techniki

















Pozdr!


Podciąganie - rewelacja. Z pewnością będziesz mial szeroki grzbiet :) oby tak dalej.

MC - niepotrzebnie nakładasz za duży ciężar. Poza tym już jak sztanga minie kolana to ściągasz mocno łopatki do siebie. Narazie to Ty się z nią tylko prostujesz.

Wiosło - skopane, nie ma tam pracy łopatek. Machanie głową, przez co zmienna pozycja kręgosłupa co chwilę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
__Logan__


nie za bardzo ciagne grzbietem?


W mojej ocenie robisz z tego przysiad. Odpuszczasz całkowicie kiedy sztanga jest pod kolanem, już tego nie kontrolujesz prostownikami tylko pozwalasz na swobodne opadanie na ziemię. Bardziej wycofuj się biodrem w tył i kontroluj ten ciężar cały czas w drodze powrotnej. Na wysokości piszczeli jest największy bodziec dla prostowników grzbietu, bo najsilniej działa grawitacja, więc musisz je dodatkowo spiąć same z siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Przy podciąganiu martwi mnie jedynie fakt, że wychodzi mi zaledwie półpodciągnięcie, ale to chyba kwestia czasu?
Radzisz mi więc w MC odpuścić serię z ciężarem, którym nie zrobię więcej niż X ruchów? No i co do ściągania łopatek racja, znowu zapomniałem o spinaniu mięśni grzbietu.
Wiosło - fajnie że napisałeś o ruchach głowy, mam nadzieję że to nie weszło mi w nawyk bo często to robiłem. Masz gdzieś jakiś dobry film pokazujący prawidłowe wiosłowanie nachwytem?

Wbiłbym Soga, ale od dawna nie wchodzą

miejsce-na-nowy-dziennik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
robisz bardzo dobry ruch. Taki 3/4 do czoła/oczu. Uwierz mi, że ja odkąd pamiętam tak robię i na rozwój szerokości nie narzekam :) mało kto podciągnie się do samej klaty, w dodatku na zakrzywionym drążku na końcach, lekko niemożliwe wręcz:) W MC idź z ciężarem śmiało, ale mądrze. Zacznij od rampy 12 po kilku tyg wskocz na 10, potem 8 aż skońćzysz na 6-tkach. Cały progres progresji w czasie. Chociażby w naszym atlasie ćwiczeń masz prawidłowe wiosło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1389 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36311
Ok, dzięki za pomoc raz jeszcze

miejsce-na-nowy-dziennik

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium