SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231948

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
w mojej opinii 1 forma wiosła to zdecydowanie za mało by zbudować dość solidny grzbiet, patrzę na to z perspektywy czasu. Natomiast Ty połączyłeś grzbiet i klatkę na 1 sesji treningowej, szczerze przyznam, że nie dałbym rady po grzbiecie robić klatki, to awykonalne, ale to przyjdzie też Ci z czasem, jak będziesz dźwigał sporo więcej, mięśnie będą większe i co za tym idzie o wiele wrażliwsze na bodźce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Antos098
w mojej opinii 1 forma wiosła to zdecydowanie za mało by zbudować dość solidny grzbiet, patrzę na to z perspektywy czasu. Natomiast Ty połączyłeś grzbiet i klatkę na 1 sesji treningowej, szczerze przyznam, że nie dałbym rady po grzbiecie robić klatki, to awykonalne, ale to przyjdzie też Ci z czasem, jak będziesz dźwigał sporo więcej, mięśnie będą większe i co za tym idzie o wiele wrażliwsze na bodźce


Ok, narazie daję radę starając się wykonywać poszczególne ćwiczenia na 120%, ale zgadzam się i mam zarówno taką nadzieję, że za jakiś czas teoretycznie to powinno stać się niemożliwe.
Klatkę robię najpierw, pewnie jakbym robił plecy przed klatką to byłoby ciężej.

Co do wiosła to ok, spróbuję dodać na najbliższym treningu jeszcze jeden rodzaj - tylko teraz tak - czy dodać wiosło sztangą podchwytem wąsko, a nachwytem robić jeszcze szerzej, czy dodać wiosło hantlą?
Może coś z kątem opadu tułowia zróżnicować?

pozdrawiam
maciek-gda

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
podchwyt - będziesz wchodził na dół najszerszych
neutral - będziesz wchodził na dół/środek najszerszych 50/50
nachwyt - będziesz wchodził na górę najszerszych

Jeśli masz wiosło na górę, to dodaj teraz na dół.
Jeśli masz na dół, to dodaj na górę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 65 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1978
Interesuje mnie podejście do wad kręgosłupa - przy skoliozie funkcjonalnej - nie strukturalnej - jaki rodzaj przysiadów mniej obciąża kręgosłup? Przednie czy klasyczne, ze sztangą trzymaną z tyłu?
Jeżeli wprowadzamy trening typu GVT gdzie objętość jest ogromna - ucięcie węgli w diecie było by chyba samobójstwem? Chodzi mi o kwestie regeneracji i formy na kolejnym treningu po jednej takiej sesji wykonanej np. w poniedziałek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Antos098
podchwyt - będziesz wchodził na dół najszerszych
neutral - będziesz wchodził na dół/środek najszerszych 50/50
nachwyt - będziesz wchodził na górę najszerszych

Jeśli masz wiosło na górę, to dodaj teraz na dół.
Jeśli masz na dół, to dodaj na górę


Dzięki Antoś :)
Co do klatki nie ma zastrzeżeń?

Zmieniony przez - maciek-gda w dniu 2013-03-15 16:57:57

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Czy zerwany mięsień wraca do dawnego kształtu??, czy jest on kompletnie inny jak np u Michała Karmowskiego Klatka. W jakich sytuacjach może dojść do zerwania mięśnia?? Czy dobra rozgrzewka i technika przed tym zabezpiecza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
żeby zerwać mięsień trzeba go poddać ekstremalnemu przeciążeniu , dobra rozgrzewka , powolne wchodzenie na ciężary to daje bezpieczeństwo. Czy wróci do pierwotnego kształtu przypuszczam, że nie choć o to trzeba by było zapytać chirurga

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1052
Witam
Chciałbym jeszcze raz prosić o analizę techniki. Tym razem w przysiadzie.
To pierwszy trening nóg od 2 miesięcy po kontuzji więzadła (skutek szaleństwa na snowboardzie). Marne 30 kg ale na razie chodzi o technikę. Próbuję nie poruszać nogi w stawie skokowym ale wówczas bardziej składam się w biodrach. Nie wiem też czy odpowiednio nisko schodzę. Proszę o poprawki. Czy podczas trzymania sztangi na barkach czujecie taki dyskomfort w kręgosłupie jakby Wam ściskało krążki międzykręgowe?

class="link" target="_blank">2 seria


class="link" target="_blank">3 seria


class="link" target="_blank">4 seria (ostatnia) widok tyłem


Zmieniony przez - japan w dniu 2013-03-15 20:17:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 839 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 56316
Ostatnio czytałem, że "napuchnięcie" lekko wodą podczas masy nie jest takie złe, ponieważ jest to dobre środowisko dla anabolizmu prawda??
Czy jeżeli celem jest sylwetka kulturystyczna warto wplatać czasami cykle siłowe ( trening )??
Warto dołożyć łydkę 2x w tygodniu, może jakieś specjalne sposoby?? mój trening na razię wygląda tak:
Wspięcia na palce stojąc na maszynie ( siłowo z dużym ciężarem ) 4s 10-12 powt.
Wspięcia na palce siedząc 4s po 30-40 powt a łydka stoi od dłuższego czasu.
I z ciekawości jak mógłby wyglądać trening jeżeli rozdziela się najszersze od prostowników??
Przy treningu nóg bardziej "spompowaną" mam prawą nogę i w dodatku jest ona większa 2cm, (udo), mam problem z kolanem i na lewym kolanie noszę opaskę podczas treningu czy to może być coś z tym związanego??
Technika jest raczej ok, siły na nogi staram się rozkładać równomiernie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
rolkoks
Ostatnio czytałem, że "napuchnięcie" lekko wodą podczas masy nie jest takie złe, ponieważ jest to dobre środowisko dla anabolizmu prawda??
Czy jeżeli celem jest sylwetka kulturystyczna warto wplatać czasami cykle siłowe ( trening )??
Warto dołożyć łydkę 2x w tygodniu, może jakieś specjalne sposoby?? mój trening na razię wygląda tak:
Wspięcia na palce stojąc na maszynie ( siłowo z dużym ciężarem ) 4s 10-12 powt.
Wspięcia na palce siedząc 4s po 30-40 powt a łydka stoi od dłuższego czasu.
I z ciekawości jak mógłby wyglądać trening jeżeli rozdziela się najszersze od prostowników??
Przy treningu nóg bardziej "spompowaną" mam prawą nogę i w dodatku jest ona większa 2cm, (udo), mam problem z kolanem i na lewym kolanie noszę opaskę podczas treningu czy to może być coś z tym związanego??
Technika jest raczej ok, siły na nogi staram się rozkładać równomiernie.


Podejście wodą to dość normalna sprawa. Nieunikniona zresztą na masie.
Łydkę trzeba katować, nie ma filozofii a nie dokładać na nią sesji treningowych
Jeśli nie wciągasz ponad 250kg w MC to daj sobie spokój z rozmyślaniem nad rozdzieleniem treningu prostowników od najszerszych, bazuj na podstawach.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium