SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@@ DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA !!! @@@@@@

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232019

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Tak. Czy to nadal jest wtedy rampa i ma to sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Słuchajcie kombinuje troszkę z martwym ciągiem i zastanawiam się czy robię dobrze.
Niedawno wrzucałem filmik do innego działu, w którym m.in. pokazane jest jak robię MC i nie było zastrzeżeń ( Ronie tylko zastanawiał się czy odkładam ciężar co rep bo nie było widać, ale odkładam więc raczej spoko ). Jednak to był taki martwy ani na prostych nogach ani klasyczny z niskim zejściem.
Dzisiaj zrobiłem pierwszy raz z mocnym przysiadem i przyznam, że nie wiem co mam o moim wykonaniu powiedzieć. Początkowe 4 ruchy wg. mnie na 100% zbyt nisko, a co zresztą? Ten ruch jest no koślawy trochę, ale głównie przez to, że jak zszedłem za nisko to potem odbijałem i wychodziła mi sztanga zbyt do przodu przez co środek ciężkości traciłem.
No, ale co będe pieprzył skoro proszę Was o pomoc...Czy powtórzenia po 4 są już w miarę dobrze jeśli chodzi o poziom zejścia czy nie?




Zmieniony przez - IwaN48pl w dniu 2013-02-16 02:23:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Na początku zawsze jest różnica w ponoszeniu ciężaru jeśli zmienisz technikę boju trzeba by było troszkę czasu wykonywać. Ale to co ja widzę to ta wersja nie jest zupełnie dla Ciebie. Bój w większości zepsuty, zauważ jeszcze dobrze nie zaczniesz podnosić a już masz na dole kota, a na górze garba, wygięcie głowy do tyłu. Czyli cały bój jest nie do przyjęcia.
Po pierwsze nie nadajesz się jeszcze do zabierania sztangi z tak niskiej pozycji bo nie jesteś na tyle mobilny. Musisz zastosować albo większe krążki na sztangę albo zacząć wykonywać martwy z podwyższenia .
Weź sobie kamerkę włącz i spróbu tylko technicznie zejść po sztangę czyli przyjąć pozycję techniczną i tylko zejść do pozycji martwego ciągu. Jak jesteś w stanie zejść technicznie bez gubienia pozycji technicznej to od takiego pułapu wysokości sztangi powinieneś zacząć wykonywać martwy poza tym ja bardziej bym optował na początek za wersją sumo martego ciągu

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-02-16 08:28:04

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 406 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5211
Właśnie, zapomniałem dodać, że pierwszy raz nie zrobiliśmy 'podkładki' pod krążki. Zaraz postaram się jakoś okroić poprzedni filmik i wrzucić martwy w wersji na prostych nogach.
Można jasno określić, która wersji ( sumo lub na prostych nogach ) jest 'bardziej rozwojowa' i bardziej nadaje się dla początkującego, jak ja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
bardziej musisz sam dojść do wersji odpowiedniej dla siebie, wersja bazowa martwego powinna być dobrana także pod proporcje. Z reguły dla osób z długimi nogami dobrze sprowdza się sumo. Wrzuć filmy obadamy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 338
Mam pytanie dotyczącce podciągania na drążku jestem w stanie zrobić 3-4 podciągnięcia nachwytem, szeroko bez pomocy nóg. Obecnie podciągałem się w 4 seriach po 8 ruchów (przerwy ok. 1,5min) pełne ruchy na max a resztę ruchów dobijałem negatywami. Zastanawiałem się czy gdybym robił 8 serii po 2-3 ruchy z przerwami ok. 30 sek czy taka opcja była by lepsza z punktu widzenia hipertrofii i zwiękzenia liczby pełnych podciągnieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Podbijam moje pytanie, czy podczas stosowania rampy można robić 2 serie na ciężaże docelowym? Czy ma to sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
vixen3
Podbijam moje pytanie, czy podczas stosowania rampy można robić 2 serie na ciężaże docelowym? Czy ma to sens?


A przeczytaj ze zrozumieniem moją odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Dzikie Zwierzę
Mam pytanie dotyczącce podciągania na drążku jestem w stanie zrobić 3-4 podciągnięcia nachwytem, szeroko bez pomocy nóg. Obecnie podciągałem się w 4 seriach po 8 ruchów (przerwy ok. 1,5min) pełne ruchy na max a resztę ruchów dobijałem negatywami. Zastanawiałem się czy gdybym robił 8 serii po 2-3 ruchy z przerwami ok. 30 sek czy taka opcja była by lepsza z punktu widzenia hipertrofii i zwiękzenia liczby pełnych podciągnieć.


Możesz zrobić 8 serii po 3 powtórzenia a potem dobić górnym wyciągiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Pandarek
vixen3
Podbijam moje pytanie, czy podczas stosowania rampy można robić 2 serie na ciężaże docelowym? Czy ma to sens?


A przeczytaj ze zrozumieniem moją odpowiedź.


Odniosłeś sie tylko do pierwszej wersji że jest bez sensu, a ta z 2 seriami docelowymi w rampie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do oceny.

Następny temat

Jesteś KOZAK ! ?

WHEY premium