SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM: Mariusz Żaba-Przygotowania do sezonu jesień 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2862041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21565 Napisanych postów 30793 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870573
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
Wojtekorzen
Wojtek, a jeśli chodzi o rozstaw stóp jakie jest Twoje zdanie?


Przy zbyt wąskim rozstawie problemem może być przeciążenie stawu kolanowego to raz, a dwa że jeżeli ktoś stoi bardzo wąsko to ciężej niżej zejść no chyba że ma mobilność z kosmosu ale takich osób na ziemi jest 5%
Szeroki rozstaw większy akcent na przywodziciele, pośladek, biodro oraz zakresu ruchu jest nieco krótszy.

Cieżko powiedzieć jak każdy ma robić, każdy jest indywidualnością, może być tak że ja mam najlepszą dzwignię i najsilniejszą przy szerokim a Ty przy wąskim rozstawie. Najlepiej zrobić tak i tak, i posłuchać jak Ty to czujesz a dwa żeby ktoś ogarniety zobaczył filmik ewentulanie coś skorygował lekko lub doradził.

Ja na swoim przykładnie np jedne siady w tyg mam high bar nogi ciut wężej bez pasa, bez taśm (gdzie wzmacniam brzuch, kolana itp) a drugi low bar nogi szeroko już w pasie i taśmach gdzie tylko idę w ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
Marian w taśmach na pewno jest ciężej niżej zejść bo masz ucisk pod kolanem i po prostu jest dyskomfort, ograniczają mocno ruch. A co do frontów to spoko opcja, np mi jest o wiele łatwiej zejść nisko w froncie, niż ze sztangą z tyłu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakby moim priorytetem była czwórka (a nie cała noga/dupa/dwójki) to siady/fronty/smitha/bazowe ćwiczenie robiłbym w niepełnym zakresie, tak samo kolejne "dodatki" jak leg press, a dopiero na koniec dał hacki czy coś takiego w pełnym rozciągnięciu i po wszystkim intensywne rozciąganie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
prz1993
Ja bym właśnie dał fronty, i potem hack maszynę w normalnym ustawieniu, nie przodem.


NOM normalne hacki idą zawsze ale jako przed osttanie cw, a poporstu tylne klasyczne zmieniałem co trening na te przodem na masyznie bo tam super tez czułem schodziłem na bank nisko i mogłem do upadku cisnac ;)
ale moze teraz własnie zorbie tak ze dam fronty na zmiane z tą maszyną a zwykłe hacki zostawię co trening. ;)

wojtekztr
Marian w taśmach na pewno jest ciężej niżej zejść bo masz ucisk pod kolanem i po prostu jest dyskomfort, ograniczają mocno ruch. A co do frontów to spoko opcja, np mi jest o wiele łatwiej zejść nisko w froncie, niż ze sztangą z tyłu


ja jak kiedyś fronty robiłem to też zdecydowanie lepiej mi było zejsc w nich nizej jak w tylnych ;)
a w sumie fronty mi kiedyś Dejw odradził bo mam dobre czwórki to po co ;d
a w taśmach tak dziwnie się czułem :D jakbym sie miał wyj**ac jak pdochodziłem pod sztanfgę tez napewno niby były perfekct zawiązane no i to na łokcie a nie na kolana wiec krótkie :D

wiktor.grybos
Jakby moim priorytetem była czwórka (a nie cała noga/dupa/dwójki) to siady/fronty/smitha/bazowe ćwiczenie robiłbym w niepełnym zakresie, tak samo kolejne "dodatki" jak leg press, a dopiero na koniec dał hacki czy coś takiego w pełnym rozciągnięciu i po wszystkim intensywne rozciąganie


Czyli chcąc nie chcąc tak jak gadalismy ja własnie tak robie :D tylne nie pełne a hack siady pełen zakres ;) jakaś noga w sumie siedzi więc może się to sprawdza, a pod kątem zdrowia zawsze moze być lepiej i gorzej....


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2019-05-06 12:01:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
no własnie w taśmach tak jest dokładnie jakbyś się miał zaraz wyebać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4406 Napisanych postów 2549 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 35139
No a jak według Was mają się klasyczne przysiady do przykładów na suwnicy albo hacków względem wpływu na pracę/wzrost mięśnia?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
Niby praca mięśni podobna, ale jednak w przysiadach działa dużo mięśni stabilizujacych a zaniedbanie ich zwiększa ryzyko kontuzji. Jak dla mnie w treningu "kulturystycznym" powinny być zarówno siady jak i hack sq/suwnica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
06.05 .2019 MASA plecy ciezko tydzień 7







plecy ciezko





-pullover 4x15
-wioslowanie sztanga nachwyt 2x 10x165kg 15x140kg
-wiosło półsztangą 12x100kg 10x 120kg 15x90kg
-wioslowanie hammer jednoracz alternatywa do wiosla hantlem 4x12 80kg na rękę
wioslowanie podchwyt na t-bar 4×20 15 12 12
-racki na shmicie 4x10


6. kaptur 5x20

30min cardio na czczo


TRening fajny podokładane gdzie trzeba, ale już nie pamiętam co i jak, weszło dobrze to najwazniejsze ;P



-płatki jaglane, wpi, maliny
-ryż,banan, truskawki, płątki, wpi
-ryż, indyk, tosty
-omlet
-burger
-ryż indyk

lekka zmiana, w sensie burger wszedł bo byliśmy z moją w Kato i tak wyszło :D, ale asekurcyjnie fat z posiłków obcięty:D





Potas rano i wieczorem 1kaps

Magnez 2tabs sfd po treningu 3tabs na noc

Complex witamin rano i wieczorem

Witamina C 3x 1g

D3 8000 rano

Niacyna 3x500mg

Kurkumina 3x500mg

NAC rano 1000mg i wieczorem 1000mg

Cynk 50mg na noc

Omega 3 8kaps ed

Debutir 2-3kpas ed

Sanprobi 2kaps do sniadnaia

Ala i chrom do każdego posiłku z weglami prócz przed i po treningu

B complex rano i wieczorem













I tak trochę przez Pawła skłoniło mnie żeby zrobić porównanie
Styczeń 2018 105kg pocztaek przygotowań pod starty w 2018 i obecnie 109kg





Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2019-05-06 12:46:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2344 Napisanych postów 4332 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 99107
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd na zawody w piątek w dzień ładowania.

Następny temat

SFD Team: Łukasz Modzelewski i Przemek Górynowicz

WHEY premium