SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM: Mariusz Żaba-Przygotowania do sezonu jesień 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2864433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Nasz organizm jedynie białka nie potrafi magazynowych jeśli ma go nadmiar. Więc nie schowa na później jak w przypadku wegli (glikogen /tkanka tłuszczowa) czy fatu (imtg/tkanka tłuszczowa) a są pewne limity (mechanizmy które limituja wykorzystanie białka). A w przybliżeniu 50g bcaa to jak ok 100g eaa lub 200g+ białka zjedzonego na raz. Z tym że białko z pożywienia musi się najpierw rozłożyć i strawic- na to po trezba czasu. Więc wykorzystanie w czasie wzrasta. Pijac wersję płynne ten czas skracamy. Czyt. więcej zostanie wykorzystane na inne cele. Wiele zależy od wielu czynników. Podaż kcal dzienna,posiłku przed spożyciem bcaa. Przypadek przypadkowi nie równy. Jedno jest pewne. Na pewno kolosalne dawki bcaa nie sprawdza się tak samo mając spory pkus kcal niż mając spory minus kcal.

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
solaros
A niby jak glutamine albo bcaa wliczyć? Przecież to niepełno wartościowe białko. Nawet eaa nie ma sensu wliczać 1g jako 1g białka. Są jakieś tam przeliczniki. Ale nie jest to stosunek 1 do 1. Ale nawet jakby była jakaś ilość białka (bo jest) to i tak nie zaszkodzi a pomoże. Po bialku się nie złapie fatu. Jedyne co możemy zrobić to spalić Fat.


A co z glukoneogenezą z aminokwasów ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
solaros
A niby jak glutamine albo bcaa wliczyć? Przecież to niepełno wartościowe białko. Nawet eaa nie ma sensu wliczać 1g jako 1g białka. Są jakieś tam przeliczniki. Ale nie jest to stosunek 1 do 1. Ale nawet jakby była jakaś ilość białka (bo jest) to i tak nie zaszkodzi a pomoże. Po bialku się nie złapie fatu. Jedyne co możemy zrobić to spalić Fat.


dlatego dzis jedząc mieso z ud kurczaka którego miałem trochę za dużo bo spore udka były, pomyslałem o Tobie że to białko więc nie zaszkodzi i dojadałem bo juz miałem odłozyć, a teraz czytam twój post fajnie ze zagladasz bo fajne dyskusje
wegle i fat w bilansie, bo fat z udek licze

to przy okazji zapytam jakie twoje jest zdanie

BCAA weług ciebie najlepiej popijac na treningu? bo słyszałem kilka opini ze picie bcaa na treningu nie ma sensu bo go nie "wykorzystujemy:" tylko nie wiem o jakie wykorztasnie chodziło bo owe osoby nie potrafiły mi tego wytłumaczyć

ja od xx czasow bcaa popijam tylko na treningu i niby forme na zawody nawet sie udało zorbić

i drugie pytanie, wiaodm że jakbym nie mial pomocy od SFD to nie mógłym sobie na takie dawki bcaa pozowlić, ale mam to szczęscie że mogę i powiedzmy na masie te 40g większego sensu nie mają, ale na redu już gdzie łwąsnie ten bilans jest ujemny wiecej wysiłku itp to lepiej dac 40g niz 15g. ? czy tez bez znaczenia?

osobiście weług mnie jak kiedyś dawałem 10-15g to nie czułem tego za bardzo a jak juz więcej szyło to czułem chociażby lepsza regenracje mniejsze zakwasy(nawet jak jestem on)


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2016-12-02 18:57:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
push 1 02.12.2016

PUSH 1


1. Wyciskanie hantli skos R8
2. dipsy 5xmax
3. Hammer skos 4x10
4. Wyciskanie na hammerze na barki 5x12/10/8/8/8
5. Francuz łamaną 5x8-10


12min interwalow 5min aerobów

No i to jest to swietny trening, dobra pompka, w koncu to czuje woda jeszcze mocno nie zdarzyła podejśc ale nabicie na duży plus więc nawet to jakos wygladało. Minus taki że lekko głowa bolała bo chyba ciśnienie wyższy, walłem napalma przed treningiem bo lekko zaspany byłem.

Przy hantlach na skosie w sumie w szoku byłem bo w ostatniej serii 10x50kg wiec fajnie.

dipsy dobra pompka

hammer skos dla mnie bajka, to mi najlepiej na klate wchodzi, nie wiem kto te maszynkę wymyslił, ale kosa

barki spoko, ale nie duzy cieżar i robił sie niedowład

na dobicie tric
miały isc jeszcze kaptury ale zapomniałem, zrobie jutro po nogach

a i dodatkowo zrobiłem wyciskanie z linkami miała byc jedna seria ale kolega nagrał tylko koncowkę:D
zrobiłem to po to bo dostałem ostatnio kilka wskazówek na temat tego wyciskania i dzis chciałem sprawdzić
chyba dzis lepiej ta klata pracuje, ale może też dlatego ze dziś dobrze nabita:D

pierwsza serie czułem, ale druga seria nagrana cała to już brak czucia w klacie przez pompke









MICHA:

MC

1. 50g maki ryzowej, 70g maki owsianej 100g jablka, 250g białek jaj, 15g wpc, 15g wiórek kokosowych
2. 65g ryżu, 200g piersi, 10g omega
3.125g ryżu, 200g piersi, 10g kokosowego
TRENING podczas 30g bcaa+50g carbo
4.60g ryżu, 200g banan, 100g jabłko, 40g żelek, 50g puddingu AN
5. 65g ryżu, ~ 300g mięsa z ud kurczaka
6. 5 jajek, 100g boczek wieprzowy wedzony, cebula, pieczarki

tak samo boczek mi dokładne ciezko wliczyć, ale mam chudy i sprawdzałem to na 100g 25-30g fatu


SUPLEMENTACJA:

ALLNUTRITION Ultra Whey po treningu i do omleta

BCAA SFD 40g podczas treningu

Complex Vitamin SFD 2kaps rano i wieczorem

ALLNUTRITION Vitamin C 5g na noc

witamina d3+k2 2x2

glutamina 25g rano i wieczorem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
Dziś u mnie też wszyscy w pracy narzekali na ciśnienie... strasznie niskie było wszyscy senni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ja pije 15g BCAA w czasie treningu od 1,5 roku? U zyciowka była .
Jak niby tego się nie wykorzystuje? Do czego się nie wykorzystuje? Wyparowuje?


Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2016-12-02 19:25:41

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
BzykuDG
Ja pije 15g BCAA w czasie treningu od 1,5 roku? U zyciowka była .
Jak niby tego się nie wykorzystuje? Do czego się nie wykorzystuje? Wyparowuje?



Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2016-12-02 19:25:41



no ja też zawsze tylko na treningu, ewentualnie dawniej piłe przed aerobami na czczo, ale teraz na redu juz nawet nie piłem tylko po aerobach a dopiero potem sniadanie

własnie nie wiem w jaki sposób sie nie wykorzystyje, ale nie umieli m tego wytłumaczyc, więc bez sensu gadanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
zakwas na plecach mega, jak nigdy a klata juz tez dochodzi dziś zrobie nogi i jutro bedzie fajnie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Odżywasz :D

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609934
legs 1

LEGS 1


1. Front SQ R8
2. Wyciskanie suwnica 5x12/10/8/8/8
3. Platz SQ 5x10
4. MCNPN hantlami 5x12/10/8/8/8
5. Uginanie leżąc 5x10


12min interwalow 5min aerobów

Rano jakas zamuła, caąl góra dosyć mocno zakwaszona, znalazłem tussi w szafce poleciało z coffa i fajnie wszedl trening, najmocniejszy trening nóg po kontuzji, dzis juz raczej prawie na 100% po treningu nogi dosłowanie drżały, jak lałem to nie mogłem ustac :D apotem lekki zjazd

Najgorsze tylko to ze tej j**ane zatoki nie dają za wygraną, znowu nawrót, schodzi cały czas i lekko gardło przytkało;/
Dziś kupiłem do płukania coś plus sobó od krawata co tu na forum polecał, może cos pomoże bo starszny dyskomfrot, jeszcze jak głowa nie boli to poł biedy

Dzis (niedziela) off od treningu to może torche sie przykuruje, bo jakby miala wpasc kllejan przerwa to chyba juz sie nie dobije od dna:/ :D

Co do nóg to bez zadnego bolu, fornty dupa do ziemi, cieżar chyba taki jak zprzed kontuzji, tylko lżej, nie jakoś duzo bo 100kg na dwie ostatnie serie ale tyłem nisko, wiec dla mnie spoko, a chyba to jest dorga u mnie do poprawy nog

potem suwnica ale inna niz zwykle bo była zajęta wiec zorbiłem wypychanie, ale weszło mega, w koncu fajnie sie ustawiłe na nie, bo kiedyś robiłem to tak nie czułem

platzy nie duzy ciezar ale powolutki mega czucie

mcnpn mega rozciągło dwójki, bolu nie było wiec mozna ciezar zwiekszac

uginanie tez ok

na koniec łydka, zaległy kaptur i rozciąganie

MICHA:

MC

1. 70g płatków jaglanych, 100g płątków owsianych, 130g jablka, 170g białek jaj, 2 jajka, 15g wpc
2.150g ryżu, 200g piersi, 10g kokosowego
TRENING podczas 30g bcaa+50g carbo
3.50g ryżu, 200g banan, 50g żelek, 50g puddingu AN
4. 100g makaronu durum, 200g schabowego
5.pankaces z AN, 140g prochu, pomarańcz, strzelałem mniej wiecej żeby BTW posilku sie zgadzało czyli B: 40 T: 15 W: 60
6. byłem na urodzinach u kumpla: kawałek torta, ciepłe danie: kurczak, frytki surowka

wiec btw pewno lekko się rozjechało przez ostatni posiłek, ale kalorycznie nie jakoś duzo :P


SUPLEMENTACJA:

ALLNUTRITION Ultra Whey po treningu i do omleta

BCAA SFD 40g podczas treningu

Complex Vitamin SFD 2kaps rano i wieczorem

ALLNUTRITION Vitamin C 5g na noc

witamina d3+k2 2x2

glutamina 25g rano i wieczorem


od dziś dodaje kreatyne do suplementacji 10g przed treningiem 10-15g po treningu
w DNT jak nie zapomne to rano

dzis jak wspomniałem off i kvrwa lecze te zatoki...


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2016-12-04 11:12:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd na zawody w piątek w dzień ładowania.

Następny temat

SFD Team: Łukasz Modzelewski i Przemek Górynowicz

WHEY premium