SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM: Mariusz Żaba-Przygotowania do sezonu jesień 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2857292

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
BroStyle
Ale moment, co jest złego w „ciągnięciu z łopatek”?


Ja myśle ze koledze chodziło o to ze jakiś czas temu pisałem ze skupiam sie na „pracy samego najszerszego „
No ale to nie świadczy właśnie o tym ze łopatka nie bedzie pracować bo i jak ? Dlatego napisałem ze jak jest jakaś opinia to tez chciałbym jakieś uzasadnienie do tego bo sama opinia mi nic nie wnosi a może nauczę sie zniw czegoś nowego ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151011
A najszerszy co robi z łopatką? Właśnie to co na filmie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
Ale ja Ciebie rozumiem ;) dlatego w odpowiedzi na wypowiedz kwachora napisałem ze śmiem wątpić i żeby uzasadnił jakos swoją opinie bo może dowiem/my sie czegoś nowego
Ale może myślał ze chdozi o to ze jakimś cudem będę pracował najszerszym nie używając łopatki,nie mam pojęcia ;p


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2022-01-09 15:11:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
MARIAN 17
A wyeliminujesz tu do zera ruch łopatki ? Bo śmiem wątpić;) a akurat tutaj po 10-12pow już czuje pieczenie w najszerszym wiec chyba coś pracuje, jak masz jakieś wskazówki to chętnie wysłucham, bo taka wypowiedz ze ciągnę z łopatki to wiele mi nie pomaga ;) może czegoś nie jestem świadom ze robię zle a akurat mnie nakierujesz ;) wiec jak jest jakaś opinia to tez fajnie żeby było uzasadnienie bo to dla mnie akurat ważne chociażby po to żeby eliminować te błędy


Chyba nie znajdziemy ruchu na plecy, może szrugsy, gdzie by nie pracował najszerszy.

Patrząc na ten film, to jest akurat twoja strona bardziej problematyczna, gdzie często masz ją przy pozowaniu spięta ku górze.
Oglądając ten film miałem wrażenie, że sam początek ruchu zaczynasz ciągnąć minimalnie ku górze.
Co do pracy najszerszego, chyba nie powoduje on spięcia łopatek ;) ?

Druga sprawa, to ćwiczenie dodatkowe gdzie już chcesz zaangażować w jak największym stopniu konkretny obszar.
Ta mała różnica jest pokazana świetnie przez Kubę 12:00-12:40


class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...


Abstrach**ac od tego tematu, to forma bdb, szczególnie nogi nadal mam wrażenie, że są wyraźnie lepsze niż rok temu !
No i wiadomo, życzę Ci przecież jak najlepiej i kibicuje tu nie od dziś!




Zmieniony przez - kwachor w dniu 2022-01-09 16:05:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 453 Napisanych postów 732 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3190
No tutaj po części można się zgodzić, ze kwestia stanaryzacji pracy i świadome skrócenie ruchu do aktywacji mocniej pobudzi ten najszerszy ale akurat w przypadku Mariusza WŁAŚNIE ze względu na jego spięte plecy ja bym stawiał maksylanie na rozciągnięcie w dolnej fazie i prace na ślizgu łopatki. Ogólnie to prawda jest taka, że na tym poziomie co jest Mariusz ocenianie po filmach to jest o dupe rozbić bo to jest doświadczony zawodnik, który ma świadomość mięśniową b.dobra i "wie czym pracuje" nawet jeśli potencjalnie gorzej pod względem pracy mechanicznej się ustawi to potrafi zaangażować dany rejon więc trochę takie gadanie bez sensu :P. Na bank możnaby to zrobić lepiej, płynniej sraty taty ale dopóki Mariusz czuje, że gitara a po treningu nie ma sobie nic do zarzucenia to bym się nie przy*** hehe :D.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
Zgadzam się, ja sobie pozwoliłem tylko na taką małą analizę (bo też sama nagrywają może nie oddawać, jak to jest w praktyce), bo sam Mariusz gdzie tu mòwil, że chce dotrzeć mocniej do tej strony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
Nie no ogólnie fajnie ze temat poruszany bo po to jest dziennik i po to są filmiki ze jak ktoś coś wyłapie, zasugeruje itp to zawsze może sie przydać . I nikt tu raczej nikomu złośliwe nie pisze.Teraz już chyba wiem o co ci chodzi o to żeby ten ruch był bardziej jak cięcie piłą nie wiem czy to dobre porównanie xD śrubuje na kolejnym treningu zwrócić na to większa uwagę i czy poczuje w jakiś inny sposób te plecy a jak będzie miał kto to i nagram. Ja lubie jak są jakieś dyskusje bo przynajmniej coś sie dzieje, jeden i drugi coś Doda od siebie i czasem można coś z tego wyłapać;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 900 Napisanych postów 2260 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 174886
NO! Dzieki Mariusz za to podejście! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
Nie zdążyłem edytować, co do ruchu to miałem tam jeszcze dopisać ze miałby on wyglądać oprócz tego jak to cięcie Piła to właśnie jeszcze krótszy żeby ten dany obszar zaatakować o którym pisałem.I tu masz racje no bo tak mowilem i dalej to podtrzymuje ze chciałem celować w dół najszerszego ale mimo ze ta moja wersja odbiega od tej wersji Kuby to właśnie zawsze po 10-12pow już czuje palenie właśnie na dole najszerszego
Ja tez ma wysoko przyczepy i nigdy ten najszerszy nie będzie sie zaczynał nisko od dupy ;(

A co do nóg to ja czasem sie shizije ze są mniejsze xD ale chyba nie, obecnie dość mocno wodę tez trzymają bo estro na bank wyżej i tez wybieram sie sprawdzić ;)



Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2022-01-09 17:07:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151011
kwachor
Co do pracy najszerszego, chyba nie powoduje on spięcia łopatek ;) ?


Synergistycznie z obłym większym pociąga dolny kąt łopatki więc jeśli słowo "spięcie" w domyśle to jej cofnięcie to tak, spina ją. Łopatka nie leży w płaszczyźnie czołowej, to jest mały ale istotny szczegół.

Mario po prostu wyobraź sobie, że chcesz się łokciem "prześlizgnąć" po pośladku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd na zawody w piątek w dzień ładowania.

Następny temat

SFD Team: Łukasz Modzelewski i Przemek Górynowicz

WHEY premium