SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM: Mariusz Żaba-Przygotowania do sezonu jesień 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2858012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2435 Napisanych postów 3137 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 173179
cvfdbkz
Bo teraz jest moda na ciezar, tak jak juz moda na ciezary była moda pare lat temu za czasow Antka %)
Tak jak byla moda na treningi objetosciowe, serie łaczone, poczworne, splity, PPL, FBW, na kardio na hiit itp...






Nie moda na ciężar, a ludzie zauważają, jak tworzyły się najlepsze sylwetki, technicznie było na 90%, było szarpanie, ale się rosło na prawdę rosło. Nawet przykład z naszego podwórka - Piotrkowicz - który jak wiosłował/robił martwe to podobno aż "podłoga się trzęsła" tak trenował.

Właśnie. Niektórzy - ćwiczą, a niektórzy - trenują, a to zasadnicza różnica.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Okej, sam przyznam wam racje bo do takich spostrzerzen doszedlem juz jakis czas temu jak co druga osoba na moje silowni zaczeła chodzic w Powerliftach z promocji, kazdy sie roluje, kazdy uzywa gum w rozgrzwce na zasadzie "zaczepie to tutaj i chwile pobede w tej pozycji" wiekszosc nie ma pojecia co robi ani jak powinno to naprawde wygladac, zero wysilku, zero potu, zero grymasu na twarzy podczas seri ALE tutaj na forum raczej takich ludzi nie ma, kazdy na swoj sposob jest swiadomy wiec po co co wypiske jest jakis komentarz? Mariusz to wie, progresuje z obciazeniem co trening, dokłada 5-10kg, trzyma sie wytycznych, robi to co do niego nalezy wiec wszystko jest kwestia czasu, rozumiem ze chcecie mu zaszczepic pewna idee ale wydaje mi sie ze ona juz siedzi w jego głowie tylko jest na tyle rozsadny ze wie ze wszystko przyjdzie z czasem a pospiech moze tu jedynie zaszkodzic
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Fajnie, że chłopaki gonią i motywują, bo na pewnym poziomie potrzeba już dodatkowego kopa
A przynajmniej nie zaszkodzi!

Moda na nieprzemęczanie przyszła razem z rozrostem sieciówek i upowszechnieniu się profesji trenera.
Nawet z przerostem tego pierwszego.
Nie powiem, fajnie, że jest gdzie iść poćwiczyć nawet o 3 w nocy, ale na znaczeniu i symbolu straciły stare siłownie, gdzie próżno było szukać różowych sztangielek i nieskalanych potem ławek. Media tez kreują ładnie zbudowanego (bez nóg i pleców) chłopca, który odciski na dłoniach musiałby usuwać w gabinecie piękności. Pojawiło się pojęcie przetrenowania żeby wpompować kasę w masę supli "na regenerację", na brak zakwasów, itp. Byle po jak najmniejszej linii oporu- mięśnie bez bólu.
Bardzo podoba mi się podejście Adama- szorstkie i oldschoolowe.
I żeby ktoś zaraz nie powiedział mi, że liżę dupę- u mnie już w 2006r takie myślenie zaszczepiło stare grono forum- Krzych czy Wodyn.

Sorry za wydłużanie offtopu, ale dziennik Mariana jest jednym z moich ulubionych- można się wiele dowiedzieć od konkretnych ludzi. Marianowi też wróżę i życzę zayebistych sukcesów z takim otoczeniem

Film z Bzykiem fajny, też bym z Wami dowalił plecy!
Marian, ciężar na sztandze imponuje- niedługo trzeba się znów zobaczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Fajnie że dyskusja sie toczy zawsze coś fajnego można wyciągnać i mysle ze nie tylko ja dla siebie Bo osobiście ja ze wszystkiego staram sie wyciagnac jak najwiecej


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2017-08-06 09:55:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926



5.08.2017 MASA tydzień 9 barki+bic



1.Wyciskanie hammer r10+podwojny drop
10x70kg 10x80kg drop

2.Unoszenie na boki
15x15kg 15x17,5kg 12x20kg 10x 25kg 10x25kg 10x25kg +15x15kg 20x10kg 20x7,5kg

3.wyciskanie na hammerze przodem do oparcia 4x12
50kg
4. podciąganie sztangi łamanej wzdłuz tułowia do brody 5x 12
45kg
5.unoszenie hantli przodem 4x10-12
20kg
6a.odwodzenie na masyznie freemotion 4x15
6b. face pull 4x15

7.Uginanie ze sztanga łamaną 4x10
50kg
8.Modlitewnik jednorącz hantla 4x12
12,5kg
9.Uginanie w bramie 3x15

30min cardio na czczo

Trening spoko, skwar straszny co tez nie pomagało, ale poszło jak należy.





Wieczorem musialem skoczyc na Kraków przy okazji zakupy w Auchan a tam natrafilem przypadkowo na jakiegos dzika i jego Loszkę
U Wiktora widac że ta forma teraz szybko sie poprawia, a jak gadalismy to do pierwszych zawodow ma jeszcze 5tyg.
Mimo że chciało mi się pic jak cholera i od razu po wejscu do sklepu od razu w dział z napojami to i tak nie trudno zauwayzć WIktora:D ale temat się zaczal krecić że dopiero napilem się po rozmowie:D




1. 5jajek, 50g piersi, 5g oliwa
2.100g ryżu, 200g piersi, 10g koko
TRENNG-30g bcaa
3.100g ryzu, 280g borówek,50g platków, 50g puddingu
4.110g mąka ryżowa, borówki 300g bialek jaj, 15g wpc, 8g wiorki
5.75g ryzu, 200g piersi, 10g oliwa-posilek w maku:D
6. 50g wafki ryżowych, 200g twaorgu, wiorki, słodzik, kako, aromat, troche wody




przed treningiem 5g kreatyny
na treningu 5g kreatyny, 30-40g bcaa
po treningu
10g kreatyny,5g leucytyny

dodatkowo: complex witamin, d3,k2, witamina 3, magnes, potas, priobiotyki, ALA około 1000mg dziennie do posilków z węglami



~~~~~~~~

zaraz lece na trening dzis wyjątkowo z samego rana bo potem nie bedzie mozliwosci, cardio zakrecone
dzis wypada 4 trening z rzedu, ale musze tak zorbic bo poniedzialke wtorek bedzie off i dopiero w srode wieczorem trening

dziś z rana forma jakby wyreźniejsza, zwazylem sie to waga tez niza niz przez osttanie dni bo ponizej 98kg. a było juz 99,2kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Prędzej nie zauważysz promocji na kurczaki, niż Wiktora gdziekolwiek

25kg na unoszenia to już zacnie!
Łeb na łyso i jeszcze większy się wydajesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8346 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 180203
na filmie nabity jesteś bardzo Mocno
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926



6.08.2017 MASA tydzień 9 dwójki+plecy lekko



1.MC Sumo
12x 50kg 12x90kg 10x120kg 10x140kg 8x185 15x140kg
2.MCNPN 4x
12x37,5kg 10x42,5kg 10x47,5kg 15x40kg
3. uginanie siedząc 4x
12x55kg 12x55kg 10x75kg 15x50kg
3b. uginanie leżac 4x15
75kg

4.wosłowanie na hammerze neutral 6x10
konczyłem na 10x65kg strona, 15x50kg strona

5.Sciaganie drażka wyciągu górnego zaa kark 4x12
6.Wiosłowanie na hammerze nachwytem(gora pleców) 5x15
7a. Sciaganie pionowo wąski neutral 4x15
7b. narciarz 4x15


30min cardio na czczo

Trening po pierwszym posiłku, bo inaczej nie miałbym jak, po treningu jeszcze co nie co do ogarniecia potem po poludniu na 50-siątke wujka mojej.
Sam trening w sobie mimo ze z samego rana petarda A to nie moja pora. Ale po dzis sie zastanawiam czy w weekendy nie smiagac sobie własnie po sniadnaiu....
Długo mi zeszło bo klamoty staram sie dokładac:P wiec sila rzeczy przerwy większe a dzis trening też sam w sobie długi.
MOze ktoś zauważy że dziś troche inna metoda trenowałem, cos u Dawida podpatrzyłem i chciałem przetetsować. A potem też Adam mi maila napisal odnosnie treningu i troche w sumie nawet sie to pokrywa

W martwym po 140kg na 15 pow kondycyjnie wysiadłem i mroczki przed oczami:D

Dwojki mocno zmasakrowane, plecy tez swoje dostały.


Co zauwżyłem że dziś rano jakby forma ulegla lekkiej poprawie, pewno to chwilowe Ale 1,5kg mniej i wyraźniej dziś było, dodatkowo po pierwszym posilku trenowane i na treningu tez jakby bardziej sucho. Nagrałem w sumie dwa takie filmiki z dupy co prawda ale z przypinki :D wiaodmo że też zalezy od światla itp











ze względu że trening z rana to lekka rotacja posilków

1.90g kaszy many, 60g borowek, 60g wpc
TRENNG-30g bcaa
2.100g kasza jaglana, 280g borówek, 50g płatkow,50g puddingu
3.125g ryżu, 200g piersi, 5g oliwa
4.200g schabu z piekarnika, 2 jajka-nie wiedziałem jak polczyc schaba bo w sumie nie jadam wiec wziałme bezpieczna wersje, wiec teraz patrzac na makro to fatu za mało-posilek jakby ze sniadania
5.330g ziemniaków, 200g iers, 20g masło orzechowe
6.50g wafli ryzowych, 200g piers, 30g masło
4 posilek miałem dać na koniec, ale wszedł na urodzinach-jednak jak pisalem schab z rekawa, 2 jajka gotowane to chyba za czita mi tego nikt nie wliczy




przed treningiem 5g kreatyny
na treningu 5g kreatyny, 30-40g bcaa
po treningu 10g kreatyny,5g leucytyny

dodatkowo: complex witamin, d3,k2, witamina 3, magnes, potas, priobiotyki, ALA około 1000mg dziennie do posilków z węglami

~~~~~~~~~~~~

A tym czasem zarcie na jutro ogarnięte i jade na 2 nocki do Zakopanego, znaczy sie niedaleko Zakopanego.
Jedna noc dostalem od znajomego ktorego prowadze w ramach podziekowania bo pomagam mu za free A stwierdziłem z Moja że jak już jedziemy to weźmiemy drugą, bo dobra jest od 15 do 11 wiec srendio opłacalne na jedna noc. A ze w hvj dawno nigdzie nie bylismy to w koncu sie udało...

Hotel spoko ze sauna ogolnie SPA itp wiec mysle ze sie wykorzytsa, w cenie jest sniadanie i obiadokolacja. wiec sniadanie to beda jajka a obiadokolacja zobacze czy cos bedzie zjadliwe:D reszte bede kminił sam

Plan na jutro to jakieś termy chyba Chochołów , ale pogoda sie zyebała, a we wtorek niby gdzieś wyjśc może Morksie Oko ale nie wiem czy tam sie wytocze a jak sie uda to dobre cardio wpadnie

W srode powrot do domu.
~

~~~~~~~~

Po podesłaniu Adamowi raportu zdj filmików itp decyzja że dalej masa, lekkie zmiany w diecie, ale to juz napisze w srode, bo jutro w we wtorek polece plus minus makro jak mam w dni DNT, chcoiaz we wtorek jak przyjdzie chodzic cały dzien to nie wiem czy to nie bedzie mało A w srode wpadne trening wiec juz bedzie DT


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2017-08-06 23:14:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
w ciągach ładnie ruszyłeś z progresem, technicznie już masz wszystko dograne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
było coś gdzieś ostatnio z martwego co banan wrzucal filmik jak z Byzkiem trenowałem, 100% techniki napewno nie ma ale tragedii chyba tez nie


Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2017-08-06 23:51:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd na zawody w piątek w dzień ładowania.

Następny temat

SFD Team: Łukasz Modzelewski i Przemek Górynowicz

WHEY premium