CIEKAWA JESIEŃ DLA DZIECI UPRAWIAJĄCYCH FITNESS

Rozwój dziecięcego fitness wyraźnie w tym roku przyspieszył. Coraz więcej organizatorów chce gościć u siebie zawody dla dzieci i nawet pojawiła się między nimi pewna rywalizacja. Ten rozwój wywalczyły sobie same dzieci, prezentując coraz ciekawsze, stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym, programy dowolne fitness. To zaczęło robić wrażenie i zaczęło się podobać, stąd zwiększone zapotrzebowanie na imprezy dla dzieci.

Od wielu lat Mistrzostwa Świata Dzieci odbywały się w Nowym Sadzie, sponsorowane przez władze serbskiej prowincji Vojvodina. Ale w tym roku IFBB przydzieliła tę imprezę Słowacji, która kiedyś była pomysłodawcą i organizatorem pierwszej edycji tych Mistrzostw i teraz zapragnęła odświeżyć te relacje. Zawody odbyły się w Bratysławie. Pozbawiona tej imprezy Serbia, chcąc podtrzymać tradycję i kontakty ze sponsorami, zaczęła ubiegać się o prawo organizacji Mistrzostw Europy Dzieci i je dostała, ale kosztem Węgier, które gościły je przez kilka lat z rzędu. Zmartwione takim obrotem sprawy Węgry też chciały coś robić, więc na pocieszenie wymyślono dla nich Puchar Świata Dzieci w Fitnes i będzie to inauguracyjna edycja tej imprezy.

W ten sposób na jesieni, w odstępie dwutygodniowym, będą aż dwa duże turnieje dla dzieci w następującej kolejności:

Mistrzostwa Europy Dzieci w Fitness – Nowy Sad, Serbia, 6-8 października

Sprawdzona lokalizacja: Serbski Teatr Narodowy (SNP), wielka scena im. Jovana Djordjevica z widownią na 940 miejsc. Zakwaterowanie w odrestaurowanym hotelu „Novi Sad”, tam też weryfikacja uczestników w sobotę, 6 października, w godz. 12:00 – 17:00. Upoważnione do udziału są wszystkie Federacje Narodowe zrzeszone w EBFF/IFBB z Europy. Pełen zakres aktualnie obowiązujących kategorii dzieci w IFBB:

Dziewczęta:

 • Class A: up to 7 years of age
 • Class B: 8 years of age
 • Class C: 9 years of age
 • Class D: 10 years of age
 • Class E: 11 years of age
 • Class F: 12 years of age
 • Class G: 13 years of age
 • Class H: 14 years of age
 • Class I: 15 years of age

Chłopcy:

 • Class A up to 7 years of age
 • Class B 8-9 years of age
 • Class C 10-11 years of age
 • Class D 12-13 years of age
 • Class E 14-15 years of age

Udział w imprezie jest nielimitowany: każdy kraj może wystawić dowolną liczbę uczestników, ale organizator oferuje darmowe zakwaterowanie tylko dla pierwszej drużyny, czyli 9 dziewczynek, 5 chłopców i 2 działaczy/trenerów. Oni muszą opłacić jedynie wpisowe w wysokości 50 EUR od osoby. Pozostali wykupują pakiet pobytowy po 200 EUR od osoby, w czym mieści się zakwaterowanie, wyżywienie, bankiet i wpisowe. Zawody rozpoczynają się w niedzielę o 10:00 a o 21:00 jest bankiet pożegnalny.

Nie ma problemu z liczebnością polskie ekipy, gdyż udział nie jest limitowany. Zgłoszenia do PZKFiTS do 20 września. Skład pierwszej drużyny będzie ustalony na podstawie wyników z wiosennego sezonu.

Puchar Świata Dzieci w Fitness – Budapeszt, Węgry, 19-21 października

Odbędzie się w Centrum Kultury im. Sandora Kőrösi Csoma (badacz języka i kultury tybetańskiej), położonym w dzielnicy Kőbánya. Oryginalna nazwa: Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ. Zakwaterowanie w piętnastopiętrowym Hotelu Budapest. Tam też będzie prowadzona weryfikacja startujących, w piątek, 19 października, w godz. 17:00-19:00.

W tym wypadku, zawody dostępne są dla wszystkich Federacji Narodowych zrzeszonych w IFBB z całego świata. Kategorie takie same jak w Nowym Sadzie. Organizator oferuje darmowe zakwaterowanie i wyżywienie dla 3 członków każdej drużyny oraz 1 delegata. Opłacają oni jedynie wpisowe w wysokości 50 EUR od osoby. Nie ma ograniczeń co do ilości uczestników, ale pozostali wykupują pakiet pobytowy w wysokości 200 EUR, w którym jest zakwaterowanie, wyżywienie, bankiet, transport lokalny i wpisowe.

Zawody rozgrywane są w niedzielę, 20 października, od 09:30 do 18:00. A potem odbędzie się impreza towarzysząca:

Międzynarodowy Puchar w Fitness Kobiet oraz Bikini Fitness

Tutaj udział też jest nieograniczony.

Kategorie:

 • Women’s Fitness: one open category
 • Women’s Bikini-Fitness: up to166 cm
 • Women’s Bikini-Fitness: over 166 cm

Weryfikacja razem z dziećmi, w piątek. Trzeba wykupić pakiet pobytowy za 200 EUR od zawodniczki, który obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, bankiet, transport lokalny i wpisowe. Zgłoszenia chętnych do startu do 1 października br. do PZKFiTS.

Komentarze (0)