SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

''CIĘŻAR MUSI BYĆ CIĘŻKI '--czyli walka o sylwetke

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 884306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627611
Trzymam kciuki aby trenażer nie odciągnął się od celów siłowych.... Wiesz, Szajba też coś kiedyś dzwigał:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
Giaurnemo
Ładne osiągnięcia
Gratuluję i życzę aby w nadchodzącym roku były równie dobre a może jeszcze lepsze


Dzięki Mistrzu-Giaurnemo --będą równie dobre a może jeszcze lepsze w innej dyscyplinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
kabo9
bardzo fajne wyniki w 2019, przydałoby się 150 w 2020 pocisnąć


Na zawodach nie było zrobione ,lecz treningowo tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
Paatik
Trzymam kciuki aby trenażer nie odciągnął się od celów siłowych.... Wiesz, Szajba też coś kiedyś dzwigał:)


Dzięki Paatik ,celów siłowych nie mam ,a trenażer dobrze wpływa na moje zdrowie oraz samopoczucie
Tak pamiętam że Szajba dzwigał i widzę że jest bardzo zadowolony ze zmiany dyscypliny ,zresztą czy wszyscy powinni dżwigać
Będę się starał aby w 2020r przyzwoite 135kg zawsze wchodziło
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Ja dźwigam, bo teraz bieganie i sparingi nie wchodzą w grę, a i to moje dźwiganie ledwo, ledwo. Kiedyś pomimo, że kupę czasu spędzałem na siłowni to i tak traktowałem to, jako uzupełnienie do bicia się i sportów wali. Nie przeczę, że wtedy i teraz dźwiganie stanowi przyjemność, ale większą byłby niedoceniany i lekceważony przez zdrowe osoby nordic walking.
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
Olo zgadzam się z Tobą ,nordic walking,rower są zdrowsze niż zmaganie się na maxa w siłowni z ciężarami,często i gęsto w śmierdzącej siłowni
Natlenianie całego ciała na świeżym powietrzu lepiej służy ciału.Fakt że też lubię ćwiczenia siłowe ,
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jawor50
Olo zgadzam się z Tobą ,nordic walking,rower są zdrowsze niż zmaganie się na maxa w siłowni z ciężarami,często i gęsto w śmierdzącej siłowni
Natlenianie całego ciała na świeżym powietrzu lepiej służy ciału.Fakt że też lubię ćwiczenia siłowe ,



Nie ma sensu klasyfikować, jak forma rekreacji jest lepsza czy gorsza.
Każda jest dobra choć nie każda jest jednakowo lubiana.
Dla zachowania zdrowia i sprawności szczególnie w starszym wieku aktywność powinna mieć na celu ćwiczenie wszystkich cech motorycznych
I tak:
Ćwiczenia wytrzymałościowe (nordic walking, narty, jazda na rowerze, marsz, marszobiegi) z zachowaniem określonego tętna - trening układu oddychania i układu krążenia
Ćwiczenia siłowe trening różnych grup mięśniowych - ważne by w wyniku sarkopenii nie dopuścić do zbytniej utraty masy mięśniowej a tym samym siły i wytrzymałości w wieku starszym
Ćwiczenia rozciągające, równoważne i koordynacyjne.
Tak kompleksowe działania na rzecz zdrowia są najefektywniejsze by je zachować jako senior.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Ja nie klasyfikowałem, pisałem co bym chciał teraz najbardziej ćwiczyć i co lubię/lubiłem. Sporty walki nie są zbyt zdrowe. Generalnie na zawał umarł mój kolega po treningu karate - zmarł w aucie po wyjściu z salki, a jak biegałem półmaratony to ludzie na trasie umierali i wiadomo, że kolarze i kulturyści też często na zawał umierają. Zgadza się, klasyfikowanie nie ma sensu. Ogólnie przesadzony zbyt intensywny sport jest szkodliwy dla zdrowia, co ja boleśnie odczułem, rekreacja zdecydowanie mniej. Ja bardziej bym sobie cenił, jako przyjemność, gdybym tak mógł i miał wybór to nordic walking niż bodybuilding. Bardzo mi brakuje długich, swobodnych, niczym nie skrępowanych spacerów. Nie mogę to realizuję się z ciężarkami. Ot co.
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
PONIEDZIAŁEK -- TRENING SIŁOWY wpadło trochę sprawdzianów (,dokumentacja filmowa póżniej ) ,

WL
8 x 100kg
2 x 130kg
2 x 135kg
1 x 140kg

3 x 5 x 120kg
7 x 120kg


Wyciskanie hantli skos plus
3 x 15 x 37,5kg
10 x 50kg
--z delikatną pomocą

rozpiętki ława plus
3 x 15 x 27,5kg

wiosło leżąc na ławie plus
5 x 8 x 50kg--ciężko

dipy
4 x cc+50kg
5 x cc + 50kg

4 x 8 x cc+25kg

Triceps maszyna
10 x 110kg / 120kg
8 x 130kg

6 x 140kg
5 x 150kg
--za lekki jestem na taki ciężar

Brzuch maszyna
30 x 40kg / 45kg /50kg
25 x 55kg / 60kg


trening lekko nie było ,a teraz szykuję się na odwiedziny w moim domu księdza po kolędzie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345989
dzisiaj odbyło się tak

2 x 135kg




1 x 140kg




i jeżeli tak zostanie ,to nie będzie żle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push&Pull DO OCENY :)

Następny temat

Problemy z kręgosłupem

WHEY premium