SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

''CIĘŻAR MUSI BYĆ CIĘŻKI '--czyli walka o sylwetke

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 880040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345930
ojan
Pozostaje czekać.
Powinno być bez komplikacji - przecież ze starym lejem i protezą potrafisz jeździć na rowerze prędzej ode mnie.


To nie tak panie Janku ,teraz z tym lejem jest jeden ból który ciągle muszę przezwyciężać :( ,trudno komuś wytłumaczyć co się dzieje to potrzeba mieć :(

a odnośnie jazdy rowerem to pan kręci dużo więcej i szybciej ,u mnie 1-den raz zdarzyło się przekroczyć wracając 20 km na h u pana to norma ,a ja jeszcze wracałem na szybszym rowerze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345930
czwartek
rozgrzewka ogólna
rozgrzewka do WL gryf 3-y chwyty po 20 powt
...........2 x 6 x 45
...........2 x 6 x 55
...........2 x 5 x 72 wszystko starannie technicznie tak jakby każde powt było nowym bojem :)

SERIE DOCELOWE --uchwyt startowy z zatrzymaniem na klacie --3 x 117 ,120 ,122 ,125 ,127 --jakoś dzisiaj to wszystko było lekkie myślę że dzisiaj to i 130 i 132 x 3 by weszło :) ,namawiali mnie na dalsze próby ,chęć była ....powalczę za tydzień jak będzie moc :)
wyciskanie hantli stojąc --3 x 8-10powt
dodatkowo :podciąganie wzdłuż tułowia 3 serie po 10 powt
..........wiosło dynamiczne 4 x 8
brzuch maszyna 4 x 25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Jaworze drogi pytanie do Ciebie jako do "Wyciskacza". Wiem że już o tym rozmawialiśmy ale ... Chodzi o szerokość chwytu, czy jest on konkretnie uzależniony od budowy, czy dopasowuje się go w jakiś sposób pod siebie ? Oczywiście wiem ze im szerzej tym mniej pracują tricepsy, ale znowu jak trzymam maksymalnie szeroko ( u mnie to jakieś 80 cm ograniczone przez stojaki) to zaczynają mnie boleć barki i łokcie. Czy jest jakiś złoty środek? A może zejść z ciężarem i dopóki nie wypracuję odpowiedniego chwytu to dźwigać lekko ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345930
Ładne kwiatki :) EXPERT- MISTRZ WZOREK w naszym dziale a Ty do mnie z takim pytaniem ??
Skoro trafiło do mnie to spróbuję odpowiedzieć i nie z wiedzy teoretycznej a praktycznej .Szerokość uchwytu to sprawa indywidualna lecz częściej jest praktykowany tz szeroki uchwyt .Z mojego doświadczenia to właśnie złe prowadzenie łokci --nie łamanie sztangi, doprowadza przy szerokim chwycie do bólu łokci i barków.Myślę że potrzeba wyciskać w różnych uchwytach w węższym ręce i łokcie same składają się do poprawnego ruchu ( u mnie tak jest ) a w szerokim potrzeba ''sztangę łamać'' i łokcie ściągać aby obieg zamknięty -SZTANGA RĘCE -BARKI -PLECY nie były zamknięte w równej lini ,właśnie to łamanie sztangi oraz ściągnięcie łokci prowadzą do poprawności ruchu.
Połóż się na ławie ładny mostek ,ściągnięcie łopatek ,ściągasz gryf ze stojaków bez ''psucia pozycji''--oraz barki nieruchomo ,opuszczając sztangę do dołu łam ją co spowoduje ściągniecie łokci i jeżeli tak to będziesz wykonywał ból zniknie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Dziękuję Wzorka jakoś nie miałem śmiałości pytać . Jeszcze jedno jak byś mógł, stopy leżą płasko na podłodze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311150
Kurde, różnie to piszą na temat tych łokci i szerokości chwytu...Tu jest sporo filmów o wyciskaniu, między innymi jak znaleźć dolną pozycję dla sztangi
https://www.elitefts.com/education/five-bench-pressing-basics-youre-overlooking/

tu o łokciach
https://www.strongerbyscience.com/why-you-should-not-tuck-your-elbows-benching/

a Charles R. Poliquin twierdzi, że najlepsza szerokość do wyciskania to ta, w jakiej naturalnie robimy pompki
http://www.strengthsensei.com/bench-press-grip/

Musisz pokombinować sam, daj szansę każdemu chwytowi przez kilka treningów (zmiany rób dosłownie o jeden palec). Ja mam 182 cm wzrost, a łapałem na 68 cm, teraz za rada Wzorka poszerzyłem o jeden palec, czyli wychodzi jakieś 73 cm. Z tym łamaniem to nie kazdemu wychodzi...pamiętaj, żeby ściskać gryf, jakby zależało od tego Twoje życie (w każdym jednym powtórzeniu), i nie pchaj sztangi, a odpychaj sie od niej. Stopy chyba płasko, na palcach cieżko leg drive zrobić, ale tu Wzorka zapytaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
No właśnie od jakiegoś czasu kombinuję z chwytem i raz wyciskanie idzie mi dobrze a raz klapa . Trudno mi znaleźć jakiś złoty środek, dlatego myślałem że jest na to jakiś specjalny myk . Pompki to ja robię w różnym rozstawie i w sumie niema to większej różnicy ale może rzeczywiście sprawdzę dzisiaj jaki rozstaw przy pompkach najbardziej mi odpowiada . Wzrostu to ja mam zaledwie 170 cm a próbuję z chwytem sztangi między 58 a 74 cm, najbardziej mi odpowiada około 60 cm, ale chciałbym do minimum wyeliminować pracę tricepsów a bardziej uruchomić klatkę. o te stopy pytam dlatego że najbardziej mi odpowiada nie ułożenie stup na płasko a właśnie zaparcie się o podłogę przednią częścią stopy właśnie bardziej palcami. Co prawda nie mam dzisiaj w planie wyciskania ale chyba popróbuję z mniejszym ciężarem różne warianty . Dzięki bardzo za odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311150
Zacznij od samego gryfu, i nagrywaj każde powtórzenie, jedno z przodu, inne z boku, tyłu, góry...od dołu niekoniecznie chyba...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ajazy
Zacznij od samego gryfu, i nagrywaj każde powtórzenie, jedno z przodu, inne z boku, tyłu, góry...od dołu niekoniecznie chyba...


Popróbuję to napiszę co z tego wyszło , ale to już u siebie, nie będę zaśmiecał Jaworowi dziennika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345930
30 km rowerowania :) ,średnia około 21-22 km/h ,napisałem około ze względu na 2-wie przerwy kilku minutowe na trasie spowodowane moją nieznajomością zmian tras w terenie :( ,w budowie jest S3 i kilka znanych mi dróg jest nieprzejezdnych --szlaban na drodze stróż pilnuje --rozmowa -brak przejścia i powrót i tak miałem 2-wa razy .Ogólnie jazda bardzo przyjemna oprócz kilku km jazdy razem z tirami :( ..........jutro może do Bolkowa ????? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push&Pull DO OCENY :)

Następny temat

Problemy z kręgosłupem

WHEY premium