SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

''CIĘŻAR MUSI BYĆ CIĘŻKI '--czyli walka o sylwetke

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 880112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
PIĄTEK -- skoro postanowiłem siłowy zrobić w sobotę ,to na dzisiejszy dzień chciałem ambitne trenażerowanie ,takie które pokaże czy jest progres stały czy tylko udało mi się tak kilka dni temu .W marcu br kręciłem taki tur 5-cio etapowy FLANDERS i były tam etapy które były dla mnie bardzo trudne,a jeden to mnie " zaorał " zmęczył potwornie i właśnie tą trasę postanowiłem dzisiaj powtórzyć ,nie ukrywam że bałem się tej trasy i tego zmęczenia
Trasa o nazwie Gent-Wevelgem---41,2km----podjazd dochodzący do 18,5% z przewyższeniem 326m ,a teraz porównanie kręcenia z

05/03br

czas przejazdu -----3:07:19h
kadencja --------37
śr.waty----------55,2w--podczas wspinaczki 66,6w--znormalizowane 76,8w
śr.prędkość ----13,2km/h---podczas wspinaczki 10,1km/h
śr.tętno ----124--podczas wspinaczki 125----max tętno 140

11/12 br

czas przejazdu -------2:29:40h
kadencja-------41
śr.waty-------80,1--podczas wspinaczki 87,8
śr.prędkość--16,5km/h--podczas wspinaczki 13,2km/h
śr.tętno----132--podczaswspinaczki 134 max tętno 151

Nie potrafię robić " suchych " treningów ,aby obserwować postępy ,cieszy mnie bardziej jazda w terenie na trasach bkool
Jednak sądzę że postępy są i to duże
2-wie trasy Turu FLANDERS pokonane i pokazały o ile się poprawiłem ,pozostałe 3-y też mam chęć przekręcić i zrobię to jeszcze przed Świętami ,5-ęć tras przekręconych w marcu i kwietniu pokażą dokładnie jak i o ile
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
SOBOTA --czuję zmęczenie po wczorajszym kręceniu ,a aplikacja pokazała że jestem wykończony nie pamiętam jak to się nazywa chyba TSS -i 150 to już jest zmęczenie po którym potrzeba dać luz na co najmniej 24h ,ja po wczorajszej trasie miałem 365 ,to nie wiem ile powinienem leżeć

Zaplanowany na dzisiejszy dzień trening rozpoczęty
3-ki z pauzami---jeszcze ciężar nie zabija to i przytrzymać można



3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
Marek nie podszywaj się pod ojana

Jak widać pauzowanie jest Ci zbędne . Te wszystkie urządzenia mówiące o czymś tam to chyba są mocno uśrednione .
3x poszło pięknie !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
wycwiel
Marek nie podszywaj się pod ojana

Jak widać pauzowanie jest Ci zbędne . Te wszystkie urządzenia mówiące o czymś tam to chyba są mocno uśrednione .
3x poszło pięknie !!



Ad1. Tadeusz jakbym śmiał
Ad2.Dlaczego pauzowanie zbędne (wiem wiem,przerwa w treningu )
Ad3.Organizm mi to mówi ,odczuwałem wczoraj totalne wyczerpanie
Ad.4.Dzięki ,jak napisałem ciężar pozwalający na dłuższe przytrzymania ,po nowym roku będzie ciężko i bardzo ciężko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
NIEDZIELA --- Jestem " ciepluch " i mimo 4stopni ciepła na dworze ,znowu rozłożyłem trenażer ,tak łatwiej i szybciej ,lecz chce się już chociaż kilkanaście km zrobić na dworze ,następny tydzień ma być dosyć ciepły to może grafik dyżurów pozwoli na jazdę w terenie ,a kurcze zapomniałem że będzie więcej obowiązków domowych
Dzisiaj 3-cia trasa tur-u De Brabantse Pijl-----22km z przewyższeniem wynoszącym 270m a najbardziej morderczy podjazd 14,76% --na którym aż ciężko korbę przekręcić ,a co dopiero myśleć o jakiejś kadencji czy prędkości
Tą trasę pokonywałem 06 04br
Dzisiaj też było ciężko lecz mogło być lepiej zadowoliłem się prowadzeniem dosyć znacznym przez 21km i ostatni km podjazdu jakoś się nie przyłożyłem
i trochę przewaga stopniała .Mimo tego czas przejazdu poprawiłem o 5:50min ,wszystkie parametry --tętno ,waty ,prędkość --wyższe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
na rower to jednak przy tych temperaturach trzeba się dobrze ubrać no i jednak momentami może być ślisko - trzeba uważać
ja dzisiaj biegnąc miałem wrażenie że niby czarne mokre, ale nie taka sama przyczepnośćjak przy wyższych temperaturach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
Czyli trenażerowanie jak najbardziej usprawiedliwione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
WTOREK --trening czas zacząć



2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
TRENING

wl smith pauza
5 x 8 x 102,5kg------gdy za krótka przerwa to robi się ciężko
wl smith wąsko
5 x 7 x 87,5kg

prostowanie nóg siedząc + podciąganie na drążku
5 x 20 x 22,5kg + 5 x 6

wiosło hantle leżąc na ławie plus + wypychanie nogami smith leżąc na ziemi
5 x 8 x 40kg + 5 x 15 x 50kg

leżąc uginanie nóg " 2 " + górny podchwyt do klatki wąsko
4 x 15 x 12,5kg + 4 x 10 x 52,5kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345933
Popołudniowe trenażerowanie ,po porannym siłowym,trasa nie za długa ,nie za ciężka i bez podjazdów po 15%

Helsinge - Nejlinge - Mårum - Græsted - Esbønderup----16,2km --trasa z przewyższeniem 118m-a najcięższy podjazd 6,53%.
Dzisiejsza jazda to rekord trasy pobity o 2min ,wszystkie parametry jazdy poprawione ,średnio o 8-10% ,powolutku do przodu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push&Pull DO OCENY :)

Następny temat

Problemy z kręgosłupem

WHEY premium