Legenda kulturystyki Jay Cutler w wieku 49 lat ostatnio zaprezentował swoją formę i musimy przyznać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego, jak wygląda. Jego postać jest mocno kojarzona z zaciętej rywalizacji z innym kulturystą - Ronniem Colemanem, która zakończyła się zwycięstwem Cutlera w 2006 roku i przerwaniem szczęśliwej passy Króla. Potem Jay zdobył trofeum Sandowa jeszcze trzy razy w 2007, 2009 i 2010 roku. Żaden inny sportowiec nigdy nie zdołał ponownie zająć pierwszego miejsca w Olympii po porażce, tak jak to miało miejsce w 2009 roku. Dziesięć lat po przejściu na kulturystyczną emeryturę Cutler nadal ciężko trenuje i wygląda fenomenalnie. Skupia się też na swoim zdrowiu. Cały czas jest aktywny w branży i dzieli się swoim doświadczeniem z młodszym pokoleniem kulturystów. 

Nawet na emeryturze Jay Cutler uważnie śledzi zawodową kulturystykę. Niedawno podzielił się swoją opinią na temat tegorocznego składu Mr. Olympia. Cały czas głośno jest o młodych i mniej doświadczonych zawodnikach takich jak Nick Walker, Hunter Labrada, Andrew Jacked i Michal Krizo, ale Cutler zwrócił uwagę na weteranów, czyli Brandona Curry i Williama Bonac, których nie należy lekceważyć. Kulturystyka zawodowa to niezwykle wymagająca dyscyplina sportu, która odcisnęła swoje piętno na wielu sportowcach, zwłaszcza na późniejszych etapach ich kariery. Jay Cutler jest jednym z tych kulturystów, którzy po zakończeniu kariery byli niezwykle ostrożni, co pomogło mu to wycofać się ze sportu bez poważnych obrażeń i problemów zdrowotnych.

Kulturyści, tacy jak Jay Cutler, Dorian Yates i Dexter Jackson, znacznie zmniejszyli rozmiary po przejściu na emeryturę i dali tym samym pozytywny przykład młodym kulturystom. Podczas wywiadu na początku tego roku, Jake Wood potwierdził powrót zawodów Masters Olympia w 2023 roku. Niestety Cutler wyraźnie zaznaczył, że nie ma zamiaru wracać do rywalizacji w zawodach. Szkoda, bo miło byłoby zobaczyć go jeszcze raz w akcji.

Komentarze (1)
lodzianin1

Trenuje dalej coś tam wbija to się chlop trzyma

0