SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 816357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
kabo9
żyję i zapewne nic Was nie zaskoczy

ostatni tydzień to standardowo 4 treningi siłowe (i po nich cardio), ale jednak wszystkie dni z rzędu - efekt był taki, że w czwartek zrobiłem jeden interwał mniej, bo zaczynało mnie odcinać na bieżni, a w piątek nikt by mnie na trening nie namówił, musiałem odpocząć
w sobotę jeszcze przerwa, ale dzisiaj już się przewietrzyłem korzystając ze względnego okna pogodowego



pozdro.





Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2021-12-05 19:42:46


Przemęczenie czy jakas choroba atakowała ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Zdrowych, Wesołych Świąt dla wszystkich

opiszę jak złapię chwilę co tam u mnie się dzieje, bo idzie chyba dobre - wraz z dodaniem kalorii wraca siła, a mam cynę, że Mikołaj ma się spisać i przyniesie gadżet żebym nie zaświnił się za bardzo lub żebym nie zbaczał z drogi do hybrid athleete

dzisiaj jeszcze były nogi a od wieczora do poniedziałku włącznie tylko trening wątroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Święta, Święta i po świętach, więc małe podsumowanie grudnia.



Sporo aktywności jak na okres masowy, więc masa w kg nie szła jakoś szałowo (aż do świąt ). Siłowo zanotowałem widoczny progres co mnie najbardziej cieszy.
W ubiegłym tygodniu WL w seriach roboczych poszło:
5x125 3x125 11x100
więc całkiem sensownie. Robię przeskoki o 5kg co tydzień o ile forma pozwala. Jak nie czuję się na siłach to zostaję na ciężarze.
Na barkach ostatnio szło 8x77,5, ale ledwo więc teraz chyba zejdę na 6x. Tu przeskoki co 2,5kg.
Przy plecach i nogach ze względu na niedawne nawracające problemy z plecami unikam ćwiczeń na małą ilość powtórzeń i pionowym obciążeniu. To oczywiście nie znaczy, że ćwiczę lekko, ale na pewno nie szarpię się z klamotem.

Staram się cały czas utrzymać te założone kiedyś dawno temu minimum czyli 3-4 treningi siłowe plus cardio.
Teraz może być trochę zawirowań przez święta, nowy rok, 3 króli, a zaraz po nich wyjazd na narty. Ale jestem dobrej myśli - wrócę w drugiej połowie stycznia do robienia masy a pewnie jakoś od lutego trzeba będzie zacząć szykować formę na czerwiec .

W utrzymaniu formy biegowej pomoże mi mam nadzieję nowe narzędzie garmina:


oprócz standardu, czyli mierzenia HR, ma kilka funkcji które wykorzystam jak np mierzenie HR w wodzie i takich co pewnie nie wykorzystam , jak np te poniżej:




ale mam nadzieję, że przynajmniej nie będę się wkurzał skaczącym tętnem z nadgarstkach czy dziurami w pomiarach.
Jakby ktoś chciał kupować to uprzedzam, że ten pasek ma dziwnie mały obwód (chociaż jeszcze na mnie wchodzi przy rozciągnięciu na maxa) i to jest chyba jedyna jego wada, którą można zniwelować kupując przedłużkę .

pozdro.



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2021-12-28 10:01:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12178 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627490
Tak jakoś się więcej po tym Mikołaju spodziewałam... Byłam przekonana, ze gruby sprzęcior poleci do kolarzowania. A tu jednak biegamy.
Wpisuj te biegi częściej to może jakiegoś lenia zmotywujesz do pracy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607781
Kabo to jest pas dla biegaczy (czyt. chudych maratończyków ) a nie byków na masie nie dziw się że ledwo pasuje

A dziury w pomiarach będą jak zapomnisz baterie zmienić

Ogólnie fajny sprzęt, zazdroszczę zarówno pasa jak i zegarka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Ostatni bieg w terenie był 15.12, obecnie za zimno, za ślisko, za szybko ciemno i w ogóle jakaś niechęć mnie ogarnęła. A do kolarzowania nie mogę się przekonać. Chyba mam za mało czasu żeby włączyć sensowne treningi . No i trzeba by grubo wydać na sprzęt .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7513 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
kabo9
Ostatni bieg w terenie był 15.12, obecnie za zimno, za ślisko, za szybko ciemno i w ogóle jakaś niechęć mnie ogarnęła. A do kolarzowania nie mogę się przekonać. Chyba mam za mało czasu żeby włączyć sensowne treningi . No i trzeba by grubo wydać na sprzęt .


Widac gadżeciarz z Ciebie , co chwile cos nowego , wiec i pewnie sprzet do kolarzowania tez za nie dlugo tez sie pojawi
Szykuje sie odwilż wiec widze tu relacje z biegów i bez wymowek , ze ślisko , sprzet jest trzeba wykorzystac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
sęk w tym, że ja nie mam w ogóle ciśnienia na bieganie, ale uważam że nie ma nic lepszego jak chce się serducho ganiać w dowolnych zakresach ,
pomiar tętna wymieniłem bo stary czasami źle działał a ja muszę mieć tip top albo wcale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
.


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2021-12-31 14:37:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium