SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 815145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik
I zauważyłam na starvie ze i powrót do biegania....brawo! A podczas biegania jak plecy?

jest ok , po kontuzji w zasadzie prawie nie ma śladu, po formie biegowej niestety również

Jawor50
Marcin a jaka tragedia miała być
po roku nie ćwiczenia to tak ,miesiąc to odpoczynek


niby masz rację, ale jakby nie patrzeć to była druga najdłuższa przerwa od 7 lat i to najgorzej, że nieplanowana więc i odpoczynek nieefektywny (dłużej odpoczywałem tylko po wstawieniu endo), pod koniec lipca byłem w sztosie, brakowało szlifu i forma oprócz biegowej to również w lustrze byłaby super
a teraz przez miesiąc cofnąłem się sporo i potrzebował będę kolejny kilku tygodni żeby to odrobić, więc trochę żal
ale nic się na to nie poradzi, trzeba to wliczyć "w koszty" i walczyć dalej

wczoraj jednak była inna tragedia, takich domsów nie miałem chyba nigdy, dwójka i poślad w zasadzie nie funkcjonowały po czwartkowym treningu
miało być bieganie, a zdecydowałem się tylko na spacer z rodziną i to z bólem (całe szczęście tym razem to był ból pozytywny)

ogólnie wygląda, że będę żył, wracam do regularnych treningów, ale nie zaprzestaję wzmacniania core i rozciągania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
A propos wczorajszego biegania to tak to wyglądało:






przy normalnej formie powinienem był się zamknąć w Z2, ale miesiąc bez aktywności zrobił swoje. Siły, wytrzymałości ani lekkości w tym treningu nie było ot pańszczyzna żeby wejść na obroty. Pozytywne to, że nie bolały plecy, ani piszczele. Czułem trochę prawą dwójkę i poślad, ale to się ciągnie od maja i nie wiem kiedy mi przejdzie skoro nie przeszło przez miesiąc nic nie robienia .

pozdro




Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-09-14 13:54:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Istnieje szansa, że powrót do formy pójdzie szybciej, niż robienie formy od zera..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Trochę Cię pociesze
Kiedy miałem stan ostry to leżałem kilka dni, potem fizjo
bez treningów kilka miesięcy
Tylko ćwiczenia od fizjo

Jak wróciłem do ćwiczeń to co straciłem w kilka miechów wróciło w miesiąc
Jednak pamięć mięśniowa jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
też zakładam, że powrót zajmie szybciej niż przerwa

Krystian - o której książce McGill'a pisałeś na poprzedniej stronie
Postaw na plecy. Jak zbudować skuteczny program treningowy w oparciu o wyniki badań naukowych
czy
Mechanika zdrowych pleców. Uwolnij się od bólu dzięki metodzie McGilla


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-09-14 16:11:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
kabo9
Czułem trochę prawą dwójkę i poślad, ale to się ciągnie od maja i nie wiem kiedy mi przejdzie skoro nie przeszło przez miesiąc nic nie robienia .


Zdarza Ci się zakładać nogę na nogę? Jeśli tak to raczej prawą na lewą?
Sypiasz na boku? Jeśli tak to na lewym?
Stojąc gdzieś przez dłuższy czas, ciężar ciała przerzucasz na lewą nogę?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_
kabo9
Czułem trochę prawą dwójkę i poślad, ale to się ciągnie od maja i nie wiem kiedy mi przejdzie skoro nie przeszło przez miesiąc nic nie robienia .


Zdarza Ci się zakładać nogę na nogę? Jeśli tak to raczej prawą na lewą?
Sypiasz na boku? Jeśli tak to na lewym?
Stojąc gdzieś przez dłuższy czas, ciężar ciała przerzucasz na lewą nogę?


nogę na nogę - NIE, nigdy tego nie robiłem
sypiam na obydwu bokach, na lewym częściej i zasypiam najczęściej tak jak na obrazku poglądowym (ale bez poduszek)

zapewne zdarza mi się odciążać prawą nogę i jest to pozostałość po czasach gdy prawa często bolała



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-09-14 18:14:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Myślę że wiesz już co chciałem zasugerować w związku z tym pośladem
W sieci możesz znaleźć testy sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie pośladkowego średniego.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
kabo9
też zakładam, że powrót zajmie szybciej niż przerwa

Krystian - o której książce McGill'a pisałeś na poprzedniej stronie
Postaw na plecy. Jak zbudować skuteczny program treningowy w oparciu o wyniki badań naukowych
czy
Mechanika zdrowych pleców. Uwolnij się od bólu dzięki metodzie McGilla



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-09-14 16:11:32


Obydwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_
Myślę że wiesz już co chciałem zasugerować w związku z tym pośladem
W sieci możesz znaleźć testy sprawdzające prawidłowe funkcjonowanie pośladkowego średniego.

szczerze mówiąc to nie wiem, testy poszukam, ale jakoś nie mogę się doszukać związku spania z bieganiem
jedynie co mi przychodzi do głowy, że pewnie mięsień jest nadmiernie spięty/przykurczony, bo raczej nie rozciągnięty, bo nie jestem w stanie go efektywnie rozciągnąć (noga z endo)
być może przeciążony, ale w sumie już nie powinien bo miesiąc nic nie robiłem
plecy mnie bolały z drugiej strony więc tu chyba nie ma związku
ale i tak wydaje mi się, że to bardziej dwugłowy niż pośladkowy (ewentualnie obydwa), bo boli zarówno dwójka jak i poślad w którym owa dwójka się przyczepia , mam też mniejszy zakres ruchu przy rozciąganiu tyłu prawej nogi i rozciąganie jest bardziej bolesne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium