SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 819861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
kabo9
a ja jak mam w planie MC czy wiosło to robię przed podciąganiem,
nie wiem na ile to prawda, na ile mit że tak się powinno robić, ale skutków ubocznych oprócz braku siły nie uświadczyłem na razie
a dziś plecki i dwójka mnie ładnie ciągnie, wejście na inne zakresy podziałało


Podobno przy podciąganiu odległość miedzy kręgami się powiększ czyli kręgosłup jest bardziej "rozluźniony" i jeżeli potem robimy MC to istnieje duże prawdopodobieństwo kontuzji bo wiadomo że w MC to ciężary małe nie są. Jak to wygląda podciąganie i wiosło to nie wiem, ja często robię drążek z wiosłem jako serie łączoną ale tez ciężary w tym wiośle raczej małe, to tak na większe spompowanie pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7521 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
ja robie podciaganie i potem wiosło półsztangą i nie wiem czy jest tak jak mówisz a nie mały cieżar w wiośle dzwigam , kontuzji jako takiej brak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
O ciekawe, bo ja najpierw się podciagam a później robię MC. Wioslo też po drążku, bo podciaganie to priorytet i jest zawsze pierwsze.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-01-09 21:29:51

Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-01-09 21:30:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja czytałem sporo badań i udowadniania że nie przeszkadza rozciąganie kręgosłupa przed dźwiganiem.
Tak jak w przypadku marychy czy sterydów, że nieszkodliwe.
To jednak obejdę się bez nich a martwy będę robił przed drążkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Tak jak pisałem, co do wiosła to nie wiem, ale jeżeli chodzi o MC i drążek to słucham mądrzejszych . Dlatego najpierw MC a potem drążek, kręgosłup mam jeden i to tez średniej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2209 Napisanych postów 6186 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311247
paawo
A ja czytałem sporo badań i udowadniania że nie przeszkadza rozciąganie kręgosłupa przed dźwiganiem.
Tak jak w przypadku marychy czy sterydów, że nieszkodliwe.
To jednak obejdę się bez nich a martwy będę robił przed drążkiem.


To maryśka szkodzi??? O w mordę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Nie demonizowałbym tego "rozciągania" kręgosłupa

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
_Szajba_
Nie demonizowałbym tego "rozciągania" kręgosłupa



Ja tam tez nie demonizuję. Obecność napięcia na przewodach w instalacji elektrycznej też czasami sprawdzam dłoniom, ale czy to na pewno mądre . Taki nawyk jeszcze z czasów jak pracowałem na budowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ajazy


To maryśka szkodzi??? O w mordę...


ajazy
Szkodliwa jak wszystko...
..takie tam pierdoły, nic poważnego








Zmieniony przez - paawo w dniu 2019-01-09 22:03:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
jsdolan5
_Szajba_
Nie demonizowałbym tego "rozciągania" kręgosłupa



Ja tam tez nie demonizuję. Obecność napięcia na przewodach w instalacji elektrycznej też czasami sprawdzam dłoniom, ale czy to na pewno mądre . Taki nawyk jeszcze z czasów jak pracowałem na budowie


O ile robisz to palcami jednej ręki to raczej Cię nie zabije
W kwestii rzeczonego rozciągania kręgosłupa, podciągając się, właściwie całe plecy masz siłą rzeczy spięte, więc trudno by jakieś odprężenie nastąpiło. Z koei przystępując do wiosłowania czy martwego, zaczynasz od serii rozgrzewkowych a nie od maksa na jednego repsa.
Tak czy siak, sam jeśli mam w programie MC, wiosło i podciąganie, to trzecie wykonuję na końcu, ale nie tłumaczę tego jakimiś historiami z internetu.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium