SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 815471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Trening biegowy
4km@5:40-5:45








Zebrane trofea:
Best estimated 5k effort (29:06)
Best estimated 2 mile effort (18:11)
3rd best estimated 1 mile effort (8:58)

Znowu mi tętno rano wyskoczyło na 170, więc chyba tak mam . Poszło bieganie rano tuż po 7, ale nie na czczo. Pół godziny przed załadowałem ISO, trochę WPC, banana i ciut masła orzechowego. Kolejna porcja ISO do bidona. Ogólnie pierwsze km słabo jak zwykle, później już jakoś poszło też póki co jak zwykle . Piszczel nie odezwał się wcale z czego się cieszę . Zgodnie z instrukcją nie zwalniałem na 5:45 bo szło dobrze, chyba też teren się ułożył tak, że ten czwarty km ładnie wyszedł sam z siebie (z górki było ) .
Znowu sarna przebiegła drogę i tym razem były tylko 2 psy. Trzeci zaspał chyba .
Zegarek po poniedziałkowym bieganiu podniósł mi VO2max na 42, próg mleczanowy na 165, a także estymuje 5km w 24:58 i 10km w 54:27 - zaczynam go lubić coraz bardziej .

Kolejny trening w piątek.

pozdro.


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-06-17 10:54:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Jak ja bym chciała urlopu!!! Chociazby po to, zeby rano pobiegać... Zazdrosć mnie zżera.
Kabo - jak masz zadane tempo - to podgladasz bieżące na zegarku, okrążenia czy srednie? Działa to sensownie?

taki art znalazłam akurat o moim, ze niby bieżące tempo działa bieganie.pl/?show=1&cat=22&id=8998
Ale byłabym wdzieczna za info jakie Ty masz doświadczenie?



Zmieniony przez - Paatik w dniu 2020-06-17 12:34:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
bieżące tempo mam ustawione na jednym ekranie ale u mnie ono nie działa tak jakbym chciał, więc go praktycznie nie używam, czasami zerknę co tam ciekawego pokazuje, ale w zasadzie się od niego odzwyczaiłem
mam też dodatkowe pola danych, takie odświeżane co 1s, odświeżane krokowo co ile chcę, bo jest konfigurowalne, próbowałem od 3s do 6s i żadne chwilowe nie działa, bo chyba to jest problem z firmware GPS, bo sam moduł GPS Sony jest bardzo dobry, ale chińczycy lepiej go oprogramowali lub ich system Beidou robi lepszą robotę z tym modułem

o tempie bieżącym przeczytaj ten art lub wystarczy akapit o tempie chwilowym

więc ostatecznie biegam na tempo okrążenia, ale jak mam zadane odcinki 100m to na czuja+stoper i czasami wchodzi lepiej czasami gorzej , powyżej 100m już na tempo okrążenia idzie spokojnie robić zadane tempo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
dobra - sprawdzę dzisiaj bo jak patrze na te Twoje treningi to widzę, ze muszę lekko swoją filozofię zmienić - ale ciągle się wzbraniam bo mi się wydawało, ze wystarczy biegać w różnym terenie, co najmniej te 5km -10km, i z czasem będzie się robiło lepiej czyt. szybciej i bardziej bezboleśnie... Inna sprawa, ze tak jak tętno w miarę czuje, tak tempa w ogóle - więc na 100 m to ja mogę zrobić ala sprint i paść na glebę na końcu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
nie wiadomo czy musisz zmieniać, Turoń, Szajba ,a już na pewno Wason nie mieli jakiejś filozofii, oprócz własnie biegania, a póki co każdy biega szybciej i nie zanosi się żebym któregoś miał dogonić
Wasoniowi to może wyszło przypadkiem bo biegał raz szybciej (jak sam) a czasami wolniej jak z żoną

edit: aha - ja tempa też nie czuję, dyszę tak samo przy HR 140 jak i 160, bez zegarka bym zginął



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-06-17 14:36:48

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-06-17 14:38:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Myślę że Paatikowej nie chodzi o progres a raczej o to by coś się więcej w tym bieganiu działo
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Ja mam na jednym ekranie i tempo chwilowe i średnie. Najwięcej korzystam ze średniego dla okrążenia. Wszystko zależy od treningu, celu i terenu. Na górkach, szczególnie stromych, ciężko a czasem wręcz niemożliwe jest utrzymanie stałego tempa i równego tempa chwilowego wtedy potrafi szarpać, reagować na zmiany z opóźnieniem i korzystanie z niego jej ma sensu. Zresztą na to trzeba właśnie uważać, żeby nie "gonić" tego tempa chwilowego, bo zdarza się tak że pokaże szybciej to zwlaniamy, za chwilę wolniej to przyspieszamy, znowu za szybko i bieg wychodzi szarpany zamiast równy. To chwilowe to na płaskim można podglądać żeby wiedzieć czy biegniemy w miarę równo.
Ja głównie korzystam ze średniego, zarówno w terenie jak i przy odcinkach, jeśli mam biec 1km po 4:30 to patrzę na średnie na kilometr.
Trzeba też pamiętać że średnie tempo pokazuje średnią dla całego biegu, od włączenia do wyłączenia aktywności, więc w przypadku odcinków się nie sprawdzi, bo liczy też przerwy do średniej. Wtedy musi być średnie dla okrążenia.


Kabo ten artykuł jest świetny, już kiedyś czytałam. Mam bardzo podobne podejście do zegarka i czasem tęsknię za tym, jak sobie biegałam tylko z Endomondo, mierzyłam czas i dystans i tyle.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-06-17 15:19:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 562 Napisanych postów 901 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13242
Paatik- ja uważam że jakieś mega plany dla początkujących nie są niezbędne i wystarczy biegać.

Niemniej jakieś zalety te plany mają: między innymi określają jak powinna rosnąć w czasie objętość i intensywność żeby sobie kuku nie zrobić - bo właśnie z tym początkujący mają największe problemy.

Ale mają i wady: najczęstszymi środkami treningowymi na których się opierają to BS-y przeplatane czasami lekkimi przebiezkami. Łatwo wpaść w pułapkę wolnego, komfortowego człapania, jeżeli się nie poszuka się w odpowiednim czasie nieco bardziej wymagających środków treningowych.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki ze względu na to co napisałaś ja w ogóle nie patrzę na średnie tempo dla całości. Tylko średnie tempo okrążenia. Jak mam 6x400 lub interwały to mam ustawiony konkretny pod cel trening i wdedy mam okrążenie co 400m lub co ile trzeba. Jak trening bardziej monotonny to działa autolap i wtedy mam średnie tempo dla bieżącego 1km i sobie reguluję żeby na koniec odcinka mniej więcej wyszło tak jak trzeba. Na chwilowym bym dostał pie$@olca.
Bo miałem już takie sytuacje że na koniec odcinka lecę np 6:50 pika mi lap więc przyspieszam a co pokazuje zegarek? Średnie nowego odcinka 6:40 a chwilowe 7:10 . Nie ma moje nerwy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_
Myślę że Paatikowej nie chodzi o progres a raczej o to by coś się więcej w tym bieganiu działo

Pewnie tak. Tylko nie da się od razu biegać szybciej z niższym tętnem
na jednym treningu. Jeżeli starała się pójść w obniżanie tętna to dziać się musi kiedy indziej. Albo trzeba olać tętno bo chyba taka była filozofia wszystkich 3 wymienionych osób mimo, że Turoń teraz radzi obniżać tętno .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium