SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 815185

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542

Poniedziałek 25-05-2015


Trening: Klatka, biceps, cardio

Cardio poranne: orbitrek 25 min



Cardio po siłowym: orbitrek 30 min

---------------------------------------------------------------------------------------------


Wtorek 26-05-2015


Trening: Nogi, brzuch, cardio

Cardio poranne: orbitrek 25 min



Cardio po siłowym: orbitrek 25 min

Foto/Video/Komentarz

W poniedziałek w ramach zaskakiwania mięśni zmniejszyliśmy ilość powtórzeń a zwiększyliśmy ciężar. Trening wyszedł ciężki, zaj**isty, a zaskoczeni byliśmy chyba najbardziej my sami .
We wtorek standardowo nóżki i tu postanowiłem zrobić odwrotnie czyli postawić na ilość powtórzeń. Bardzo fajnie spompowało mi uda . Nie odważyliśmy się już robić wykroków bo to byłaby już raczej rzeźnia.

Sylwetka się poprawia, woda i fat lecą. Dziś rano waga pokazała 85,5kg. Na tę chwilę wydaje się że dieta i obciążenie treningowe są dobrane idealnie, bo mam lekkie ssanie pomiędzy posiłkami, ale daje się to ogarnąć.
Dla przypomnienia podaż kalorii to około 3100-3200 dziennie, 4 treningi siłowe i 250 minut cardio tygodniowo.

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542

Środa 27-05-2015

Cardio wieczorne: orbitrek 30 min
------------------------------

Czwartek 28-05-2015

Trening: Barki, triceps, brzuch, cardio
Cardio poranne: orbitrek 25 min

Cardio po siłowym: orbitrek 25 min
------------------------------

Piątek 29-05-2015

Trening: Plecy, łydki, cardio
Cardio poranne: orbitrek 25 min

Cardio po siłowym: orbitrek 20 min

Foto/Video/Komentarz

Kolejny tydzień niemal upłynął. Pozostało mi jeszcze tylko 20 minut cardio, które trzasnę jutro na czczo.
Najbliższy tydzień będzie lekko rozbity przez święto i długi weekend.
We wtorek melduję się na przeglądzie u trenera i będzie wiadomo co robimy w następnych tygodniach.

pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
kabo a jest jakaś różnica między wyciskaniem za karku a do klaty siedząc? oprócz wiadomo cieżaru który można założyć ( przynajmniej dla mnie)

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
różnica jest taka, że robiłem to chyba ostatni raz, a przynajmniej jako ciężkie ćwiczenie na początku ,
niestety moja mobilność barków nie pozwala mi na swobodne ćwiczenie tego z relatywnie dużym ciężarem, więc będę ćwiczył je (jeżeli w ogóle) na dobitkę np na smith'cie, średni ciężar i pompowanko

a generalnie podobno wyciskanie zza karku szeroko pozwala poszerzyć obręcz barkową, a także trochę inaczej angażuje mięśnie naramienne, a i przy okazji czworoboczny dostaje,
niestety to nie dla mnie, za sztywny jestem, a że dodatkowo ćwiczenie jest uważane za kontuzjogenne to wniosek jest prosty

ciekawym nowym ćwiczeniem jest unoszenie sztangi do klatki, ale leżąc i na wyciągu,
leżenie skutecznie eliminuje oszukiwanie, a wyciąg zapewnia napięcie mięśni w obie strony - polecam spróbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542

Wtorek 02-06-2015


Trening w Sandow Śrem

Dzisiaj wraz z Wasoniem zjawiliśmy się rano w Śremie. Celem było przetrenowanie klaty i barków, trening pozowania, ocena sylwetki, decyzja co robimy w następnych tygodniach.

Trening (nie daję standardowego zrzutu z dwóch powodów, a głównie dlatego że ciężary były zakładane i zdejmowane pod dyktando i nie pamiętam jak to dokładnie szło, plus nie wiem ile na maszynie sztabki ważą )

Klata
1. Wyciskanie na maszynie skos górny - 5s 20-6 progres + 2 regresy
2. wyciskanie w poziomie siedząc 3s 14-6
3. Rozpiętki w bramie 4s 15-12
Barki
1. Wyciskanie na maszynie 5s 20-6 progres + 2 regresy
2. Secik z 3 ćwiczen (wznosy bokiem, do przodu i w opadzie) 5s 10+10+10, progres i regres ciężaru

Bardzo dobry trening, pompa już od pierwszego ćwiczenia super. Inne maszyny, inne kąty spowodowały zupełnie nowe doznania dla mięśni. W drodze powrotnej Wasonia aż łapały skurcze w klatę, więc podładowaliśmy trochę sodu w Burger Kingu .

Ale zanim wyjechaliśmy w drogę powrotną to przerobiliśmy pozowanie - ogólnie chyba ok, ale potrenować muszę szczególnie pozy pozycja bokiem (te stosowane tylko w klasyku), bo to nie szło zbytnio. Dostałem wskazówki i mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.
Ocena sylwetki - Artur powiedział " myślałem, że będzie gorzej", więc chyba ok . Widocznie na żywo lepiej wyglądam niż na zdjęciach co dobrze rokuje na zawody .
Plan na najbliższe tygodnie - podbijamy michę, ale czyściutko, obcinamy cardio i zagęszczamy mięcho ile się da. A od połowy lipca redu pełną parą już do zawodów.

Sylwia robiła fotki, więc coś pewnie wrzuci jak "klisza nie pękła", a tymczasem zdjęcie pamiątkowe z szefem:



pozdro.

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2015-06-02 20:37:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie pękła więc wrzucam













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Po minach widać że się chłopaki nie oszczędzaliście, chyba było srogo
za każdym razem jak widzę wasonia i pomyślę sobie o tym ile on ciśnie to mi się w mojej wielkiej pale to nie mieści l-)
Kabo tak uczciwie ten start na jesieni to przetarcie i sprawdzenie siebie a potem co? z dwa lata uzupełnienia mięśni czy to tylko takie marzenie przed 40? coś już dalekosiężny plan masz wyklarowany?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie nie oszczędzali się Wason silny jak tur i sylwetka również robi wrażenie. Co do planów Kabo może sam się wypowie chociaż mam swoje zdanie i mam nadzieję że zgodzimy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Sylwia - dzięki za czas spędzony z nami i za fotki, teraz widać, że nie przyjechaliśmy tylko na pogaduszki .

Gwid - kurcze, nie zacząłem jeszcze dobrze redukcji przed pierwszym startem, a Ty pytasz co później . Odpowiem najpierw przewrotnie, że żona moja twierdzi, że znudzi mi się to jak kilka moich poprzednich hobby , nie wie tylko kiedy dokładnie to nastąpi .
Scenariuszy jest kilka, jeden to taki jak wymieniłeś - start na przetarcia, a później budowanie dalej bo braków jest sporo i jest co robić. Żeby wypełnić limit w klasyku przyzwoitą jakością to pewnie jeszcze z rok albo dwa, więc roboty nie zabraknie. Póki co jak rozważamy nasze podwórko, IFBB i kategorię Masters to wychodzi na to, że mam jeden start w roku na jesień. Więc będzie kolejny rok na budowanie masy i na jesień 2016 trzeba będzie się poprawić i wyjść bardziej doyebanym, chyba nie ma innej rady . Z uwagi na taki kalendarz chyba nie ma co opuszczać startów bo nie da się zbierać doświadczenia nie startując. A pomijając samo pozowanie, obycie ze sceną to przygotowanie konkretnie do startu daje obraz reakcji organizmu na zabawy z wodą, solą, ładowaniem czysto vs śmiecie itd.

Ale na razie pewne jest to, że przygotowuję się do startu w październiki i to, że po starcie nastąpi roztrenowanie . A później to wychodzi na to, że będzie masa mniej lub bardziej agresywna. Prawdopodobny jest też plan, że w trakcie masy polecimy z Wasoniem jakimś planem pod wyciskanie. W 2016 musi już latać 200 jak szmata i wtedy pewnie namówię go na start w wyciskaniu. Wtedy on będzie realizował swój plan SIŁA uber alles, a ja może poprawię klatę i barki .

pozdro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium