SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 816139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Szacuny 7512 Napisanych postów 49521 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385511
dzis słuchałem wypowiedz osoby robiacej Kif Magazyn i mówił o tym ze ocena sedziowska to całokszatłt to co robimy na scenie na backstage i nawet na portalach społecznosciowych bo sedziowie tez tam ogladaja zawodniów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Jezoo
Ja również próbowałem zrobić porównanie ale chyba za bardzo subiektywne mam podejście i bardziej podobały mi się sylwetki zawodników z poza pierwszych trójek niż pozycje medalowe.


dlatego starałem się to robić najbardziej obiektywnie jak umiem, bez patrzenia na to kto mi się podoba osobiście,
natomiast zauważyłem prawidłową tendencję, że nawet w kulturystyce ekstremalnej sędziowanie idzie bardziej w estetykę niż masę ponad wszystko co mi się podoba

Paatik
Chyba na żywca to trochę inne rzeczy można zauważyć...

zapewne tak, ale szczerze mówiąc jak byłem kilka razy na zawodach to z miejsca w którym byłem widziałem gorzej niż w HD na YT
pewnie z pozycji sędziów widać wszytko lepiej, ale takiej sposobności nie miałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
kabo9
Wypoczęty, zregenerowany - można przystąpić do kolejnego tygodnia treningowego. Przedramię jak nówka - zobaczymy dziś pod konkretnym obciążeniem czy coś będzie protestowało .

Wczoraj podczas MP w kulturystyce "posędziowałem" sobie na papierze podczas finałów.
75kg i 100+kg wytypowane bezbłędnie
pozostałe kategorie już nie tak 100% miejsce w miejsce, ale nie było dramatycznie dużych różnic
Niby sędziowanie jest subiektywne, ale jak widać da się przewidzieć kto jest dobrze przygotowany do startu na scenie, a kto nie .
No to masz dar do prawidłowego sędziowskiego oceniania i bystre oko aby zauważyć decydujące różnice o lokowaniu zawodników.
Rozmawiałem wczoraj na temat sędziowania z RedAlert i powiedział, że nie jest to takie proste z powodu braku czasu na ocenę zwłaszcza przy wyrównanym poziomie zawodników.
Uważam, że sędziowanie jest jednak obiektywne (uczą tego na kursie i zwracają uwagę na odprawach sędziowskich przed zawodami). Zazwyczaj niektórzy przegrani uważają, że sędziowanie jest stronnicze i subiektywne.


W niektórych kategoriach nie trzeba było wprawnego oka żeby wychwycić kolejność bo rozstrzał formy był spory mimo, że to zawody najwyższej rangi. Zgadzam się z RedAlertem, że nie jest to łatwe i dlatego poprzestaję na ocenianiu finałowych 6tek gdzie mam wszystkie osoby w kadrze kamery plus zaraz po finale układy dowolne gdzie mogę zweryfikować wątpliwości . I poprzestanę raczej na zabawie, nie po drodze mi zostać działaczem/sędzią czy kimś tam jeszcze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
rutkow
dzis słuchałem wypowiedz osoby robiacej Kif Magazyn i mówił o tym ze ocena sedziowska to całokszatłt to co robimy na scenie na backstage i nawet na portalach społecznosciowych bo sedziowie tez tam ogladaja zawodniów

bardzo możliwe, wszak świat fitness nie jest aż tak wielki i większość osób spokojnie można obserwować w mediach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
rutkow
dzis słuchałem wypowiedz osoby robiacej Kif Magazyn i mówił o tym ze ocena sedziowska to całokszatłt to co robimy na scenie na backstage i nawet na portalach społecznosciowych bo sedziowie tez tam ogladaja zawodniów
To przesadził.
Na backstage są sędziowie pomagający w przebiegu zawodów i nie mają wpływu na ocenę sędziów za stołem sędziowskim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
rutkow
dzis słuchałem wypowiedz osoby robiacej Kif Magazyn i mówił o tym ze ocena sedziowska to całokszatłt to co robimy na scenie na backstage i nawet na portalach społecznosciowych bo sedziowie tez tam ogladaja zawodniów
To przesadził.
Na backstage są sędziowie pomagający w przebiegu zawodów i nie mają wpływu na ocenę sędziów za stołem sędziowskim.


niekoniecznie, bo sędziowie się zmieniają w panelach, a także na zawodach
jezeli ktoś zna zawodnika z mediów, z backstage (nawet z backstage innych zawodów) to może to wpływać na jego postrzeganie danego zawodnika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
PUSH 1 15.04.2019



Cardio: orbitrek 25 min

Przedramię nic nie czułem więc spoko, ale wrócił temat z barkiem. I tak jak Ajazy wstępnie zdiagnozował, prawa ręka coś odpierdziela, ale że dzieje się to na niskich powtórzeniach i dużym ciężarze to nie za bardzo mogę cokolwiek z tym zrobić. Trzeba będzie spokojnie dokończyć i popracować trochę niżej nad techniką.

Ajazy - zakładając, że będę teraz znał realnego maksa to jakbym odpalał następną rundę to planować 4x3+ od 85% maksa i 4x8+ od 70% czy coś maxa wstępnie skorygować?

pozdro.



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2019-04-16 17:53:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Odejmij max 5 kg, jak Ci z plusem wyjdzie na 0-1, to zostaniesz na ciężarze, jak nie zrobisz wymaganej ilości powtórzeń, to zejdziesz na następnym treningu z ciężaru. W ten sposób realnie będziesz mógł ocenić progres i ciężar dobierzesz nie zgodnie z wytycznymi procentowymi, które się sprawdzają, ale do pewnego momentu, ale zgodnie ze stanem aktualnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
PS
137 Twoje, 140 możliwe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium