SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT kabo - get big but not like a pig (spis treści str 1)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 820144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
to tak na szybko: wszystkie zażalenia odnośnie realizacji treningu przyjmuje kolega Wason - niestety cugle były za słabe
ale z grubsza wyszło tak jak miało być, później wrzucę więcej ze screenami

w każdym razie zaczynam rozumieć:
1. problem tempa chwilowego (i z czego korzystać żeby się nie denerwować) - wydaje mi się, że w chińczyku było lepiej
2. problem gps między drzewami i zabudowaniami
3. bezsens krótkich interwałów w oparciu o GPS
a co za tym idzie o co szło z tym minutnikiem w kształcie jaja na stadionie

chyba lepiej późno niż wcale, ale jak widać biegać i jednocześnie korzystać z gadżetów też trzeba umić



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-05-27 19:13:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Zauważyłeś jakieś problemy z gps w zabudowaniach? Bo akurat ten zegarek ma dobre opinie w tej kwestii.

Ze wszystkich 3 zegarków które miałam, tempo chwilowe najmniej szarpało w Polarze. Ja korzystam głównie ze średniego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627797
Chyba chciałabym mieć Wasze problemy... a moze własnie nie?:)
Jeszcze niedojrzałam do kontroli tempa podczas biegu, poki co tylko HR. Kabo idziesz jak burza!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
A ja próbuję sobie racjonalizować, że na moim etapie jeszcze nie potrzebuję zegarka i ten powyższy Kabo wpis był bardzo pomocny, tylko nie wiem, na jak długo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1813 Napisanych postów 2920 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73561
Kabo nieźle Ci idzie:)
Mam pytanie odnośnie tętna w stravie, czy mieć konto premium , żeby pokazywało tętno, bo mi tego nie pokazuje.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki
Zauważyłeś jakieś problemy z gps w zabudowaniach? Bo akurat ten zegarek ma dobre opinie w tej kwestii.
Ze wszystkich 3 zegarków które miałam, tempo chwilowe najmniej szarpało w Polarze. Ja korzystam głównie ze średniego.


no właśnie zauważyłem i to mnie wkoorwia, bo to nie są jakiś nie wiadomo jakie wielkie zabudowania, nie biegam w centrum tylko niemal na wsi, drzewa też nie są tak jak w lesie
a najbardziej wkoorwia mnie to, że chińczyk w który używałem GPS+Beidou szybciej i lepiej reagował na tempo,
muszę nagrać filmik z obydwoma zegarkami i sprawdzić, bo w sumie moje bieganie też trochę się zmieniło i bardziej zwracam uwagę na tempo i inne paramtery
więc może to być wkręcanie się w temat niepotrzebne , na początku to po prostu biegłem ile mogłem a nie tyle ile trener każe

i wg mnie ten zegarek własnie za mało szarpie, wytłumaczę na przykładzie
idę sobie 9:00, zaczynam truchtać na oko 6:30-7, a zegarek tempo chwilowe zmienia co 5-10s czyli po kilkunastu sekundach mam 8, później jeszcze 7, a później się stabilizuje
za wolno reaguje na zmiana mimo że ma akcelerometr, dwa systemy GPS i jest podobno najlepszy na rynku
do interwałów innych niż takie jak dziś po 4 minuty to sięśrenio nadaje, bo jak ma biec w szybkim tempie przechodząc z chodu albo truchtu np 30s to nie ma szans żebym wiedział ile biegnę

ale i tak zegarek jest dużo lepszy i nie sprzedaję jakby ktoś chciał odkupić ,

Paatik
Chyba chciałabym mieć Wasze problemy... a moze własnie nie?:)
Jeszcze niedojrzałam do kontroli tempa podczas biegu, poki co tylko HR. Kabo idziesz jak burza!

dzisiaj to Wason mnie ciągnął i nawet musiał wracać bo nie chciałem aż tak pędzić - musisz z jakimś dzikiem zacząć biegać ,
ja natomiast na HR w ogóle nie patrzę albo jak patrzę to z ciekawości, czyli mamy inne podejście zupełnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
nadine 21
Kabo nieźle Ci idzie:)
Mam pytanie odnośnie tętna w stravie, czy mieć konto premium , żeby pokazywało tętno, bo mi tego nie pokazuje.

Właśnie ostatnio też o to pytałam, bo mi też nie pokazuje.. ale ja mam tylko pas HR bez zegarka..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
nadine 21
Kabo nieźle Ci idzie:)
Mam pytanie odnośnie tętna w stravie, czy mieć konto premium , żeby pokazywało tętno, bo mi tego nie pokazuje.

dzięki,
nie nie trzeba, przez długi czas używałem konta darmowego zanim uruchomiłem triala premium i mi zawsze pokazywało tętno - niezaleznie czy było z pasa HR czy mierzone z nadgarstka
czyli to musi być kwestia zegarka lub apki, z której wysyłasz do stravy
co ciekawe jak używałem chińczyka i miałem auto export do stravy to pokazywało kadencję a jak zrobiłem export surowych danych gpx z zegarka to już kadencji nie było, ale to może brak konsekwencji chińczyków robiących aplikację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607890
Kabo pisząc o szarpaniu miałam na myśli sytuację, gdzie biegnę równo po asfalcie, np. 5:30, nie zwalniam i nie przyspieszam a zegarek pokazuje raz 4:50 a raz 6:00 i długo trwa zanim zacznie pokazywać tempo w przedziale 5:20-5:40.
Przy interwałach nigdy na tempo nie patrzę, raczej na czas. Zresztą Polar nie pokazywał średniego dla interwału a chwilowe różnie na zmiany reaguje, tym bym się nie sugerowała wcale.

Ze Stravy rzadko korzystam ale z tego co pamiętam to tętno pokazuje a nie mam premium.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Tsu84
nadine 21
Kabo nieźle Ci idzie:)
Mam pytanie odnośnie tętna w stravie, czy mieć konto premium , żeby pokazywało tętno, bo mi tego nie pokazuje.

Właśnie ostatnio też o to pytałam, bo mi też nie pokazuje.. ale ja mam tylko pas HR bez zegarka..

napiszcie jak to tętno jest zbierane w sensie jakich urządzeń używacie, gdzie dane są zapisywane i jak dane trafiają do stravy, bo mogą tam trafić na kilka różnych sposobów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawa dynamiki

Następny temat

[BLOG]luki77-16 tyg.TRANSFORMACJA

WHEY premium