SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM: Mariusz Żaba-Przygotowania do sezonu jesień 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2858068

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
MARIAN 17
Może tempo jakieś mega nie jest ale truch jest i jak rozmawiałem podczas biegu to zadyszka spora. Jak masz pod ręką dobry trening nóg na gumach podeślij bo już mam gumy ;) internety przejzalem ale może zawsze coś masz więcej


Bułgary z gumą
Fronty z gumą
Zgięcia nóg z gumą
Wyprosty nóg z gumą
Zakroki z gumą doczepioną do biodra (mocna praca pośladka)
Krzesełko pod sciana
Wejścia na krzesło (pośladek + czwórka)
Wykroki boczne lub przysiady kozackie (mocna praca przywodzicieli)
TKE - Total Knee Extension z pauza


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
No i dziękuję coś napewno wykorzystam;) pisałeś że trening ciężarem ciała ma sens ale wtedy gdy każda seria jest do odcięcia a z gumami ta sama zasada? Bo teoretycznie to już jakieś tam obciążenie jest. I ogólnie jak myślisz te około 14 dni takich treningów może mieć duży wpływ ujemny na sylwetkę? Cy to za. Krotki okres a mimo wszytsko inny bodziec? ;) bo suple i dieta jest jak należy więc głównie ten trening może negatywnie wpłynąć l, Ju nie mówię o poprawię formy a o jej utrzymaniu. Nabcie itp spadnie bo jednak ciężar to ciężar ale potem też myślę szybko wróci i nawet w te 1.5tyg....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
MARIAN 17
No i dziękuję coś napewno wykorzystam;) pisałeś że trening ciężarem ciała ma sens ale wtedy gdy każda seria jest do odcięcia a z gumami ta sama zasada? Bo teoretycznie to już jakieś tam obciążenie jest. I ogólnie jak myślisz te około 14 dni takich treningów może mieć duży wpływ ujemny na sylwetkę? Cy to za. Krotki okres a mimo wszytsko inny bodziec? ;) bo suple i dieta jest jak należy więc głównie ten trening może negatywnie wpłynąć l, Ju nie mówię o poprawię formy a o jej utrzymaniu. Nabcie itp spadnie bo jednak ciężar to ciężar ale potem też myślę szybko wróci i nawet w te 1.5tyg....


Dużo pytań, postaram się na wszystkie odpowiedzieć.
Trening z ciężarem ciała, to powtórzenia do upadku mięśniowego, z gumą możesz określić liczbę powtórze i np ostatnią serię zrobić łączoną czyli załóżmy - 15 powtórzeń bułgar z gumą + od razu maks powtórzen bez gumy i zmiana nogi. Osobiście myślę, że takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Jeżeli chodzi o wpływ na sylwetkę, to powiem tylko tyle, że Dorian Yates zerwał prawie całkowicie tricpes na 3 tygodnie przed Olimpią i jedyne co robił to odrobinę nóg. W Twoim wypadku ciągle trenujesz, nie jest to trening gdzie masz duże ciężary, ale dalej pracujesz praktycznie do upadku mięśniowego. Możesz też wykorzystać izometryczne spięcia, które pozwalają na potężną aktywację włókien mięśniowych. Także o spadki bym się nie martwił ani tym bardziej o wielki wpływ na sylwetkę.

Nabicie wróci jak tylko wejdziesz na większą intensywność (% ciężaru maksymalnego).

Wiem, że to mega trudne w warunkach jakie masz, ale postaraj się mega dużo chodzić, pozwoli Ci to na lepszą regeneracje i będziesz mógł zmniejszyć odrobinę "cardio"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Super dziękuję za obszerna wypowiedź ;) Dorian właśnie wiem że tak miał a nie dawno Samson Dauda też w Korei był zamknięty a mimo to wystartował wiaodmo to inna półka ale jednak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
MARIAN 17
Super dziękuję za obszerna wypowiedź ;) Dorian właśnie wiem że tak miał a nie dawno Samson Dauda też w Korei był zamknięty a mimo to wystartował wiaodmo to inna półka ale jednak


Nie przejmuj się tym, możesz trenować, masz "opór" w postaci gum, może i Basi, także dasz radę.

P.S.
Przypomniało mi się, możesz zrobić hip thrusty, obunóż lub jednonóż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Robiłem je ostatnio ;) plilo mega
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
Dzien kolejny byle do rana i potem do wieczora i znów do rana i do środy xD

Dziś nogi inaczej jak ostatnio bo już miałem gumy
Wiaodmo siłowo ciężko mimo wszytsko zrobić ale krew przepompowana
Pewno dokaldnke nie pamiętam co tam robiłem więc nie wypisze wszystkiego xD

Na rozgrzewkę przysiady wyroki bez ciężaru

-przysiady z gumą kilka seri nie liczyłem
-wyroki w miejscu gumą
-wymychanie bioder leżąc jednonóż
-Bulgary 4x z gumą
-mcnpn z gumą 8 serii
-prostowanie jednonóż
-uginanie jednonóż z gumą
-Syzyfki 4x20

Cos chyba jeszcze było ale nie pamiętam :d

Micha

1.Wafle pierś 2 jajka pomidory
2.ziemniaki około 300g pierś z kurczaka warzywa
3.paltki ryżowe wpi arbuz gruszka
4.zmieniaki 200g pierś warzywa (szpinak i jakaś trawa xD)
5. Serek wiesjki wpc jajka

Dziś h**wow bo na obiad h**owe mięso a na kolację szprotki więc musiałem uszczuplić zapasy kurczaka xD

Jeszcze k**** przyniósł kwit na 85 euro za leki na flaki na ciśnienie i za kurę ale j**ac go


Trochę spamu xD





























Zmieniony przez - MARIAN 17 w dniu 2020-09-17 20:12:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
P. S ta uwaga jednak chyba w inni dzień jak dziś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2344 Napisanych postów 4332 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 99107
MARIAN 17

"Gościem dzisiejszego programu był pulmunolog Jacek Nasiłowski, z którym rozmawialiśmy o tym, jak wielkie spustoszenie koronawirus robi z płucami chorych."

Jak tam Mariusz odczuwasz spustoszenie w płucach?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd na zawody w piątek w dzień ładowania.

Następny temat

SFD Team: Łukasz Modzelewski i Przemek Górynowicz

WHEY premium