SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~~KAIZENteam~~pytania do nas!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 303512

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Chuck, niektórzy już tak mają, urodzili sie wszystkowiedzący. I jak sobie już raz coś do głowy wbiją to ciężko im sie przyznać do błędów itp.
Ja sam ucze sie cały czas i wiem że uczyć się będe do końca życia. Zawsze będe starał sie to robić od najlepszych(teoria+praktyka) Są tacy że mają inaczej, szczególnie ci w dziale odżywianie.
Ommen, tak naprawde ile węgli i białek dla endomorfa to również rzecz indywidualna. Chodzi o to że jeden endo, drugiemu nierówny.
Spróbuj od 2,5g białka i 4g węgli na kg masy ciała.
POWODZENIA

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
dobra rada

ale nie zapomnij o aerobach po tr. siłowym i nie zapomnij o tłuszczach powinno wyjśc ich ok 0,5 gr na kg masy ciała w tym wypadku , może troche mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Takie szaraki jak my którzy nie za bardzo przejmują się tą laktozą w nabiale mogą ocenić czy im to szkodzi redukcji czy nie ma większego znaczenia, ja się przekonałem że jakoś szczególnego znaczenia ta laktoza nie ma.
Jacku napisałeś: niektórzy już tak mają, urodzili sie wszystkowiedzący. I jak sobie już raz coś do głowy wbiją to ciężko im sie przyznać do błędów itp. ale przeciez To zawodowcy wbili sobie do głowy że ta laktoza to jakies straszne rzeczy może im zrobić i prawdopodobnie od 10 lat nie mieliście nabiału w ustach (oczywiście mogę się mylić) ale mi się wydaje że to amatorzy mają większe doświadczenie w sporzywaniu różnorakich źródeł białka czy węgli bo Wy boicie się ryzykować bo macie za dużo do stracenia w przeciwieństwie do nas

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
>>Są tacy że mają inaczej, szczególnie ci w dziale odżywianie.

Ponieważ oni starają się dojść prawdy w twierdzeniu że nabiał wpływa niekorzystnie na skład ciała w czasie redukcji wagi. Póki co nie znajdują ku temu żadnych powodów poza utartym przeświadczeniem że nabiał jest be.

Produkty mleczne zawierają śladowe ilości laktozy dzięki fermentacji. Twierdzenie o tym, że rzekomo producenci żywności zwyczajnie kłamią umniejszając zawartośc laktozy na opakowaniu można równie dobrze zastosować do producentów odżywek którzy zawyżają zawartość np. białka w swoich produktach. Jest to prawdą? Pozwól że nie odpowiem na to pytanie, wychodzę z założenia że generalizowanie najczęściej bywa krzywdzące. Toteż nie upierałbym się za bardzo przy takich teoriach spiskowych również w przypadku producentów żywności.

Oczywiście Tobie jako profesjonalnemu zawodnikowi nie śmiałbym doradzać cokolwiek w wyborze produktów z których masz korzystać w czasie redukcji wagi. Niemniej amatorom będe perswadował całkowitą rezygnację z nabiału jako nielogiczną i niepodpartą żadnymi konkretnymi badaniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1246 Wiek 48 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 59409
Różnice w poglądach o nabiale istnieją, ponieważ profesjonalista (jak np. Rafał B.) mówiąc o redukcji ma na myśli przygotowanie formy startowej do zawodów, podczas gdy zwykli użytkownicy forum chca po prostu dobrze wyglądać, co w tym przypadku oznacza poziom tkanki tłuszczowej, jaki zawodnik prezentuje np. 1 miesiąc przed osiągnięciem ostatecznej formy. Do osiągnięcia takiego poziomu nikt nie potrzebuje tak ścisłych ograniczeń źródeł białka, ujemny bilans kaloryczny i odpowiednia podaż biaka załatwia sprawę. Przygotowywanie formy startowej to po prostu dużo wyższy poziom wtajemniczenia i poświęcenia niz w przypadku formy plażowej. Efekty redukcji prezentowane na tym forum, z których ludzie są zadowoleni, profesjonalista okresliłby często jako typowe zalanie i brak formy, ale taka jest różnica między dobrym wyglądem, a formą startową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Pytanie było o czysto praktyczny punkt widzenia a z takowego nie widzę powodu aby eliminować nabiał. Ot i tyle takie jest moje zdanie każdy ma prawo do swojego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1404
Witam. Mam pytanie do Rafała Borysiuka odnośnie mojej diety, suplementacji oraz treningu. Ostanio ułożyłem sobie dietę oraz trening, który zacznę w październiku na mase. Zastanawiam się tylko nad dokupieniem suplementu BCAA+G którego brał bym po treningu (jedną porcję). Niewiem czy jest jednak sens bo w sumie dietę mam dopracowaną i niewiem czy nie będą to pieniądze wydane w błoto. Liczyłem że 1 kg BCAA+G przy dawkowaniu jednej porcji tylko w dni treningowe staryłoby na 7 miesięcy. Chciałbym sięgnąć od Ciebie ocenę. W środe mieliśmy okazje porozmawiać, pamietasz przyszedłem do twojego skleu z kolegą, kupując Mono Universala oraz Dextro Juice. Rozmawialiśmy wtedy o zapotrzebowaniu białka w diecie.
Ok wrzucam więc dietę i trening:


TRENING:

Wtorek : Klata, Biceps
Czwartek : Nogi, barki
Sobota : Plecy, Triceps

Wtorek

Klatka:
Wyciskanie sztangi leżąc w poziomie 4*12-10-8-6
Wyciskanie sztangielek leżąc na skosie głową w górę 4*12-10-8-6
Rozpiętki na ławce poziomej 4*10-10-10-8 ze stałym ciężarem

Biceps:
Uginanie ramion z gryfem łamanym stojąc 3*12-10-8-6
Uginanie "młotkowe" ramion ze sztangielkami 3*12-10-8-6
Uginanie ramion z gryfem prostym na modlitewniku 3*12-10-8-6

Sobota:

Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach 4*12-10-8-6
Prostowanie nóg na maszynie w leżeniu 4*12-10-10-8
Uginanie nóg na maszynie w leżeniu 4*12-10-10-8

Łydki:
Wspięcia na palce stojąc z gryfem 5*30 (do załamania mięśniowego)
wspiecia na jednej nodze na palcach stojac stopa na podwyzszeniu 5x30

Bary:

Wyciskanie sztangielek siedząc 3*12-10-8
unoszenie hantelków bokiem 3*12-10-8
unoszenie sztangielek w opadzie 3*10-10-10

Sobota

Plecy:
Martwy ciąg 3*12-10-8
Ściąganie na wyciągu górnym drążka do klatki siedząc 3*12-10-8
Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie) 3*12-10-8
wiosłowanie handelkiem 3*10-10-10
szrugsy ze sztangą 4*12-10-10-8

Triceps:
Prostowanie ramion na wyciągu górnym nachwytem 3*12-10-8
Wyciskanie wąskie sztangą w poziomie 3*12-10-8
Pompki w podporze tyłem 2 serie do wykończenia mięśniowego

Dane
Wiek - 17 lat
Waga - 63 kg
Wzrost - 182 cm
Cel - Masa

DNI TRENINGOWE
7:00
5 gram Kreatyny + 30 gram Dextro Juice

7:30
Mleko spożywcze 0,5% tłuszczu 300
Rodzynki suszone 10
Płatki owsiane 50
Orzechy włoskie 10
Sport One Whey Protein 30
+ Witaminy
WW-70 B-30 T-12
10:30 - jabłko ze względu na to, że posiłek po śniadaniu jest po 4 godzinach
11:30
Chleb żytni razowy 150
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
WW-70 B-40 T-5
14:30
Ryż brązowy 50
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Banan 100
Oliwa z oliwek 5
Jabłko 100
WW-65 B-37 T-8
16:00 Trening ok. 90 min

17:30 bezpośrednio po treningu
5 gram kreatyny + 30 gram Dextro Juice

18:00
Gainer SWG 4000 (30% Białka 60% węgli) 70 gram na wodzie
WW-42 B-21 T-5
18:30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Ryż brązowy 100
WW-68 B-40 T-4
21:00
Makrela wędzona 50
Orzechy włoskie 10
Kasza Kuskus 50
Pomidor 20
Ogórek 20
Super Whey Gainer 30
WW-56 B-28 T-15
22:30
ZMA

23:00
Ser twarogowy chudy 150
Oliwa z oliwek 10
WW-5 B-30 T-10
Łącznie WW-420 B-235 T-65 B-3,6 gram T-0,9 gram WW-6,4 gram 3200 kcal

DNI NIETRENINGOWE
7:00
5 gram Kreatyny + 30 gram Dextro Juice

7:30
Mleko spożywcze 0,5% tłuszczu 300
Rodzynki suszone 10
Płatki owsiane 50
Orzechy włoskie 10
Sport One Whey Protein 30
+ Witaminy
WW-70 B-30 T-12

10:30
Chleb żytni razowy 150
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
WW-70 B-40 T-5

13:30
Ryż brązowy 50
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Banan 100
Oliwa z oliwek 5
Jabłko 100
WW-65 B-37 T-8

16:00
5 gram kreatyny + 30 gram Dextro Juice

16:30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150
Ryż brązowy 100
WW-68 B-40 T-4

19:30
Makrela wędzona 100
Kasza Kuskus 100
Pomidor 20
Ogórek 20
WW-75 B-35 T-17

22:00
ZMA

22:30
Ser twarogowy chudy 150
Oliwa z oliwek 10
WW-5 B-30 T-10

Łącznie WW-395 B-190 T-60 B-3,4 gram T-0,9 gram WW-6 gram 3000 kcal

Pozdrawiam i z góry dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Najlepiej niech każdy sobie wyrobi swoją opinię poprzez praktykę, wtedy nie będzie zadawał takich pytań. Nie spodoba mu się - wyeliminuje nabiał, nie zauważy różnicy - będzie jadł, chyba ciężkie do zrealizowania to nie jest

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Panowie moje wypowiedzi nikogo nie miały obrazić, to po pierwsze.
Po drugie to kazdy ma prawo do własnego i świadomego wyboru. Myśle że nikt na tym forum nie jest już dzieckiem i wie co robi.
Kiedyś rozpisywałem sie na temat wartości białek, wapna i innych składowych nabiału. Po prostu nie chce mi sie tego w kółko wałkować.
Powiem tak, jeżeli nauka i doświadczenie dowiedzie że nabiał jest cool przy redukcji to będzie stosowany.
A sam też nieraz wcinam twarożek chudy na ostatni posilek, ale nie robie wtedy redukcji. Osobiście przy zrzucaniu fatu,tak jak i moi koledzy kulturyści (często wysokiej klasy zawodnicy)nie sporzywałbym twarogu.
Nalerzy brać przyklad z najlepszych, oni przetarli już te szlaki.
Jasne jest że można, wręcz należy poszukiwać wciąż nowych rozwiązań.
Ale tak naprawde odpowiedzcie sobie czemu tak zaciekle bronicie tych produktów mlecznych?
Chodzi o smak, kase?
Przecież jak mówią cel uświęca środki. Jest tyle produktów którymi na upartego można zastąpić ten twaróg np.jajka, pieri(od biedy z indyka), ryby, proteiny, inne chude mięso.
Nie każdy ma genetyke ekto lub mezomorficzną. I właśnie takie osoby powinny trzymać sie ścisłych reguł. Poza tym jest również wiek, gdzie każdy rok naszego życia to obniżona przemiana materii.
Ale po co sie sprzeczać? Najlepiej samemu próbować i konsultować sie z innymi sportowcami, dietetykami(ale tymi po dobrych uczelniach i z durzą wiedzą).
Z tego co wiem mleko jest w przyrodzie produktem stworzonym tylko i wyłącznie dla młodych ssaków.
Wykonywane były badania które udowadniały że dorosłe osobniki sporzywające mleko żyją krócej. Wapno, pomijając stereotypy i próby marketingowe producentów wchłania sie naprawde źle(1/10).
Białko -głównie kazeiniany wapnia, nadają sie tylko do długiego trawienia np. w nocy.
Fakt że na pierwszy rzut oka w twarogu chudym jest tylko 3.5g laktozy, ale abstrachując to w piwie jest tylko 3.8g cukrów prostych. A po piciu tego nektaru wyrastają piękne "klatki bomańskie".
Chodzi o to że jeżeli do każdego produktu tak byśmy podchodzili to na redukcji wcinalibyśmy chipsy, przecież troche jeszcze nikomu nie zaszkodzilo.
Ale sie rospisałem, życze przeciwnikom i zwolennikom dobrej nocy i udanego zrzucania fatu. Każdy ma wolny wybór. POWODZENIA

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 606 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18352
Cześc Jacek mam pytanko:
Czy moge brać w Dni Treningowe wszystko jednocześnie 30min przed treningiem Kre alklayn + no booster + bcaa + glutamina + tauryna.....?
Pozdro

Taedium vitae

I Can Sleep When I'Dead

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

do 8 kg masy

Następny temat

pytanie odnosnie kreatyny

WHEY premium