SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~~KAIZENteam~~pytania do nas!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 303489

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Jackun chciałem podziękować Ci za porady odnośnie treningu. Jestem po pierwszym tygodniu jego stosowani (z lekkimi modyfikacjami) i czuję się bardzo dobrze. Treningi zajmują mi okolo 60 minut ale są wykonywane przy pelnym skupieniu i koncentracji. Mala ilość serii nie oznacza wcale małej intensywności treningu. Jeszcze raz dziekuję i chciałbym zapytać teraz o suplementację. Co mi proponujesz?
Przykład treningu który podałeś bardzo mi odpowiada dlatego chciałem abyś pomógł mi jeszcze dopracować dietę, dlatego chciałem zapytać jakie produkty żywnościowe proponujesz o danej porze (chodzi mi o śniadania, posilki okołotreningowe i cała resztę)? Napiszę jeszcze że trenig mam po śniadaniu.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Franklin po aerobach sporzywasz posilek bezposrednio. Aeroby nie dzialaja na przwod pokarmowy jak trening silowy, wiec mozesz od razu zapodac cukry i bialka.
Na 30-40min przed aerobami BCAA+Glutamina najlepiej Kaizena (bo jest miodzio).
Jezeli chcesz zredukowac troche fatu to zminimalizuj przyjmowanie lipidow, nie przyjmowalbym ich przed aerobami.

Losvato
Dieta przy redukcji i nabieraniu masy dla endo nie wiele bedzie sie roznic poza skladem ilosciowym.
I tak;
1posilek
platki owsiane gorskie
2posilek
ryz naturalny
3posilek
platki lub j.w.
4posilek
ryz bialy a wczesniej carbo(przy redukcji nie stoujesz carbo)
5psilek
platki(przy redukcji wiekszosc zawodnikow w tym posilku odchodzi od wegli)
6posilek
same bialka

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Mateo, suplementacja bedzie uzalezniona od kasy jaka mozesz poswiecic miesiecznie. Napisz mniej wiecej jakimi srodkami dysponujesz.

Taka pora na trening silowy jest troche niefortunnie wybrana(po 1 posilku), najlepiej by bylo abys trenowal po 2.
Ale jak sie nie ma co sie lubi....
1posilek
platki owisane +ryz bialy+rodzynki+whey
trening
po treningu carbo+bcaa+glutamina lub aminokwasy calodzienne
2posilek
ryz bialy lub makaron+whey
3posilek
ryz bialy+piers z kuraka
4posilek
ryz bialy+piers +warzywa
5posilek
ryz ciemny+ryba+warzywa+olej lniany
6posilek
platki owsiane+jaja+whey+twarog+warzywa+oliwa z oliwek

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Na odżywki mógłbym przeznaczyc ok 100 zł miesięcznie, myslę że na poewno zakupę wheya, ale napisz co Ty proponujesz.
Co do pory treningu to już się przyzwyczaiłem i jest to mój wybór chocoaż mógłbym trenować o innej porze. Rano bardzo dobrze mi się ćwiczy. Trenowałem już o róznych porach i myślę że jeśli jest odpowiedni trening i dieta to pora nie gra tutaj roli ale mogę być w błedzie.
Jacku co myślisz o spożywaniu białego pieczywa ponieważ ja go spożywam ze względu na dolegliwości żołądkowe. Ze względu na te dolegliwości nie moge spozywać posiłku tuż przed snem (muszę spozyćposiłek na co najmniej 2 godz przed snem - może tutaj jakaś suplementacja). I jeszcze pytanie czym moge zastąpić ryż, czy moga być to kasze (bardzo je lubię).
Jeśli zrezygnuję w diecie z tłuszczy to nie podołam mojemu zapotrzebowaniu kalorycznemu (to muszę też jakoś rozwiązać).

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 287 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19791
Moglbys mi Jacku rozpisac jakis trening na mase?
Juz wiele probowalem i wszystkie byly malo efektywne.
Mam silownie w domu, nie posiadam zadnych maszyn itp.
Tylko sztanga lamana, prosta, hantle.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - nstec w dniu 2007-04-29 13:35:36

Jak mówi stare rumuńskie przysłowie "Jeśli ktoś ci przerwie bój to go skaratuj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Skorzystaj z treningu który Jacek zapodał mnie
A i jeszcze jedno pytanko(oprócz tych powyżej)jak zmieniłaby się dieta gdybym ćwiczył po 2 posilku?

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-04-29 15:15:23

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 334
Drążąc dalej temat o aerobach to czy zamiast BCAA i glutaminy mogą być jakieś ogólne aminokwasy jako taki kompromis. Bo wyglądają dużo lepiej ekonomicznie a też zawierają całkiem spore ilości glutaminy i tych 3 aminokwasów co w BCAA są. Wydaję mi się że na moim poziomie zawansowania taki kompromis będzie dobrym rozwiązaniem, ale może się mylę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3046 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 55582
co zawodowi kulturysci robia ze nie maja rozstepów?? przynajmniej na fotkach ich nie widac.

jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie, w jaki sposob kulturysci wracaja do formy, po przepuklinie. dla zwyklych ludzi przepuklina= koniec treningow na rok lub dwa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Mateo, na pewno powinienes miec mineraly i witaminy. Ja osobiscie wspomagam sie "Bio -6-caps" Kaizena ale chyba jeszcze nie sa dostepne w sklepach. Wiec mozesz zapodac "Vit min 75+" NOW i do tego magnez i wapno.
Na pewno bedzie Ci potrzebny preparat typu carbo, whey dla uzupelnienia niedoborow. Wzglednie zastapienia odpowiednich protein w posilkach.
Wiecej Ci nie podpowiadam abys na zakupach fortuny nie stracil, to takie minimum.
Pora treningu ma niestety niebagatelne znaczenie, po jednym tylko posilku twoje miesnie nie sa tak napelnione glikogenem.
Kiedys tez tenowalem rano ale czy nie doswiadczyles lepszej pompy na treningach popoludniowych?
Twoje dolegliwosci zoladkowe wynikaja prawdopodobnie z nietolerancji przez organizm duzej ilosci blonnika. Ale Ty jestes ekto, tak wiec pewne odstepstwa mozesz robic. Mozesz sporzywac kasze zamiast ryzu, chociaz mawiecej blonnika a co za tym idzie cukry wolniej sie wchlaniaja. A to u Ciebie wazne(szbkosc obrotem weglami).
Z tym ze nie mozesz na pewno kaszy zjadac po treningu, tam to juz tylko ryz, makaron ziemniaki, biale pieczywo, banany itp.
Mozesz dodac troche tluszczu ale nie przesadzaj, spowalni aon wchlanianie wegli a to dla Ciebie zle. Jak masz za malo kcal to zapodawaj wiecej wegli(odzywki typu gainer).
Acha i co stwierdzil medyk ze sporzywasz posilek na 2h przed snem?

Nstec, wiecej szczegolow o tym jak trenowales. Wiem tylko na czym chcesz to zrobic.
Mateo, przy takiej zmianie na drugi posilek zapodalbys ryz ciemny+kuraka
,Do 1posilku zamiast wheya wcisnolbys jaja.
Ten posilek ktory jest teraz drugi bylby posilkiem 3(potreningowym).

Tak Franklin moga byc ale glutamina w nich zawarta to przewaznie kwas glutaminowy a to juz nie to samo. Ale na razie jest ok.

Major 15, zawodowi kulturysci pzewaznie maja bardzo duzo rozstepow(moze za wyjatkiem tylka i brzucha). Z tym ze sa wygojone ,opalone i posmarowane smarowa. A wiec dobrze je maskuja.
Po przepuklinie-powoli jak zwykli ludzie ale raczej zadko takie problemy miewaja. To raczej dolegliwosc typowa dla chamskich sportow silowych(czyt. bardzo ciezkich), np Strong Man. Duze sily , malo czasu, zrywy itp z obciazeniem temu wlasnie wplywaja.
Znam zawodnika ktory cwiczyl pomimo tego ze posiadal przepukline pepkowa.
Nikomu jednak nie zycze takiego doswiadczenia.
Pozdr.

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Jeśli chodzi o problemy z żoładkiem to mam nadkwasotę i już od dwóch miesięcy jadę na prochach. Już opd zeszłego tygodnia wyeliminowałem tłuszce po treningu natomiast przed jem jajka +płatki owsiane +rodzynki. CZy może tak zostać i czy rzeczywiście spożycie tłuszczu na 2 godziny przed treningiem jest błedem? Jacku a czy Ty jak ćwiczyłeś rano notowałes gorsze wyniki? I po którym posilku proponujesz trening?
Kompleks witaminowy mam, zastanawiam się jeszcze nad zakupoem zma (co o ty myślisz)?

Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-04-29 21:34:14

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

do 8 kg masy

Następny temat

pytanie odnosnie kreatyny

WHEY premium