SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199337

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Gats 2
Zarąbiste te emomy, bierzesz je z jakiejś stronki czy sam układasz kombinacje?
Za słaby zawodnik jestem by samemu programować sobie obwodówki, zawsze biorę gotowce i ewentualnie delikatnie sam przerabiam ;)


Sam je ogarniam. Z reguły jest też tak, że idę z żoną i mówię jaki cel treningu i jedno ćwiczenie wybiera ona, drugie wybieram ja, i tak się uzupełniamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Lucyna86
cardio na bieganiu??? za bardzo podkręciłoby tętno i nie spełniałoby funkcji swoich ;) obciążenia przy wchodzeniu lub chodzeniu


ale czego się to tyczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Kill-Bill
FighterX
Osobiście jestem przeciwnikiem biegania w obciążenikach na nogach czy rękach, bo jaki efekt one mają w takim wypadku dać?


stawy załatwić


Jeżeli już dokładać obciążenie do treningu "cardio" to najlepiej w kamizelce, ze względu że imituje zwiększenie ciężaru ciała. Gdy dodamy obciążenie do kończyn nienaturalnie daje nam to obciążenie, które stymuluje mięśnie odpowiadające za dźwiganie kończyny. Może to mieć zastosowanie w gimnastyce tylko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
kamizelki nie mam także radzę sobie jak mogę z tym co jest :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Ja do biegania nie stosuje obciążenia, jedynie robię krótkie 200-300m odcinki truchtem z worem, zwykle 15kg bo na biegach zawsze jest runda z obciążeniem. Kamizelka głównie do podciągania, dipów, wszelkich zwisów i zabawy na przeszkodach. Jaką 5kg potrafi zrobić różnicę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Viki
Ja do biegania nie stosuje obciążenia, jedynie robię krótkie 200-300m odcinki truchtem z worem, zwykle 15kg bo na biegach zawsze jest runda z obciążeniem. Kamizelka głównie do podciągania, dipów, wszelkich zwisów i zabawy na przeszkodach. Jaką 5kg potrafi zrobić różnicę...


Każdy kilogram obciąża o około 2% (nie mogę znaleźć artyk. gdzie to wyczytałem) wiecej układ krążeniowy wymaga wiekszego vo2 max. Jeżeli założysz 5kg i zaczniesz robić w tym wszystko, zobaczysz jak łatwo robi się bez, a różnica w wadze nie jest duża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
wiadomo, że dodatkowe obciążenie przy treningach daje większą moc i poprawia szybkość na startach gdzie tego obciążenia nie ma. Jednak w przełajach i tych survivalowych często trzeba biegać w plecaku 10 kg ;) i nie można nic z niego wyciągać przez całą trasę ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Lucyna86
wiadomo, że dodatkowe obciążenie przy treningach daje większą moc i poprawia szybkość na startach gdzie tego obciążenia nie ma. Jednak w przełajach i tych survivalowych często trzeba biegać w plecaku 10 kg ;) i nie można nic z niego wyciągać przez całą trasę ;)


Treningi z obciążeniem nie muszą przekładać się na szybkość, mogą, ale nie muszą. Trening z obciążeniem, bez treningu specjalistycznego z odpowiednym doborem ćwiczeń nie da nic oprócz większego GPP.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
27/1/2019

Bieg 9km

Komentarz:

Dzisiaj luźny bieg 9km. Powietrze było czyste więc pobiegaliśmy po południu Wrocławia. Średnie tempo 5:50min/km, było bardzo sympatycznie. Przetestowałem nowe Merrelle o 0,5 rozmiaru większe niż normalnie. To strzał w dziesiątkę bo mieszczą mi się w nich stopy w skarpetkach 5cio palczastych.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
z reguły buty biegowe kupuje się o pół rozmiaru większe, szczególnie jak biega się na dłuższe dystanse. Jak masz buty takie jak zawsze to często robi się czarny paznokieć od ucisku a stopy są z reguły obtarte.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium