SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199409

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
bo jest mniejsza siła odbicia...stąd spadek szybkości ... mi się zdecydowanie lżej i łatwiej biega po asfalcie..po tartanie jakoś mi się dziwnie biega
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
A jakie jest Wasze zdanie na temat mitu, że bieganie po asfalcie niszczy kolana ?
1

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
to nie mit bo ja jestem przykładem ;) chodzi o długie i częste bieganie . Ja rozwaliłam kolana przy robieniu korony półmaratonów, gdzie intensywność biegowa była bardzo duża i wszystko asfalt .... Bardzo dobre biegowe buty i suplementacja z dietą niestety nie dały rady ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
fsl
A jakie jest Wasze zdanie na temat mitu, że bieganie po asfalcie niszczy kolana ?


Mam znajomego co biega ultra i on generalnie twierdzi, że bieganie na asfalcie szkodzi, ale można te szkody zminimalizować dobrym obuwiem i przede wszystkim techniką biegu.
Ale sam nie biegam na asfalcie bo czuję to w kolanach tylko lasek/teren ale wiele też jest teraz utwardzonych ścieżek i też kiepsko się biega.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
8/11/2018

Warm Up

5' flow
Trening oddechowy

Basen
4 rundy
200m kraul
1:00 odpoczynek


Komentarz:

Dobry dzień pływania, lekko i spokojnie szło, znaczy pływało za tydzień zwiekszam objętość.

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No fajowo
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
fsl
A jakie jest Wasze zdanie na temat mitu, że bieganie po asfalcie niszczy kolana ?


Osobiście uważam, że to mit związany jedynie z faktem, że technika biegacza leży i kwiczy.

Lucyna86
to nie mit bo ja jestem przykładem ;) chodzi o długie i częste bieganie . Ja rozwaliłam kolana przy robieniu korony półmaratonów, gdzie intensywność biegowa była bardzo duża i wszystko asfalt .... Bardzo dobre biegowe buty i suplementacja z dietą niestety nie dały rady ;)


Biegowe buty powiększają dysfunkcje biegowe. Osobiście uważam, że zdanie "do biegania wystarczą dobre buty" jest krzywdzące i wprowadzające w błąd. Bieganie jest równie techniczne jak pływanie.

Dobrym narzędziem, do sprawdzenia techniki biegu jest kręcenie filmów i przegladanie ich. Bardzo dużo osób nie ma pojęcia jak wiele zła dzieje się, gdy jest tylko jedna dysfunkcja, jak np zapadnie się łuku stopy (pronacja), prowadzi to do nadużyć w stawie skokowym, kolanowym i biodrowym, nie mówię o kregosłupie bo tam historia jest jeszcze gorsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
he he to już wiem dlaczego mnie bolą kolana po bieganiu na asfalcie technika leży
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Według mnie ludzie lubią zrzucać winę na czynniki zewnętrzne, niezależne od nich żeby nie mieć na sumieniu swoich kontuzji . Dlatego tworzą się te zbiorowe mity, crossfit kontuzjogenny i głupi, bieganie po asfalcie to strzał w kolano i takie tam. W bieganiu wystarczy niewielka patologia układu ruchu i robi się nieciekawie bo biegnąc x km powtarzamy ruch tysiące razy, chociaż bieg powinien być jednym z najbardziej dla człowieka naturalnych ruchów, podobnie jak przysiad, to obecne czasy siedzenia na doopie robią z nas niepełnosprawnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Może tak być jak mówisz tylko pytanie ile osób jest w stanie skorygować swoją technikę biegu, albo ma do kogoś takiego dostęp? Ale fakt w większości powtarzanie błędnego wzorca doprowadza do uszkodzenia.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium