SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199345

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
6/2/2020

Basen

Rozgrzewka:
100m kraul w małych wiosełkach

Trening:
1km kraul luźno
Czas 24min

Komentarz:

Spokojne pływanie, bez spiny pełen luz. Bardzo zadowolony jestem ze względu na fakt, że płynąłem spokojnie, skupiałem się na oddechu, dobrej rotacji i pracy nóg. Zadowolony też jestem, że płynąć luźno płynąłem szybciej niż gdy pierwszy raz sprawdzałem czas na 1km. Jeszcze dużo pracy przede mną, ale idzie to wszystko w dobrym kierunku.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
7/2/2020

Rozgrzewka:
2' na AirBike oddech tylko nosem
Plyometria
10 serii (5 na nogę)
Przeskok przez płotek obunóż przeskok z łądowaniem jednonóż i wskok na skrzynię jednonóż





A.
RAMPA 5 do 115kg +4 łańcuchy
Przysiad z tyłu z łańcuchami
Co serię
8 martwych jednonóż (4 na stronę) 60kg





B.
10' E2MOM (5 rund) co rundę + 20kg, start od 80kg
40m sprint z sankami


Komentarz:

Siady z łańcuchami były ciekawe, nie wiem jaki był ciężar łańcuchów myślę, że między 10-20kg. Na martwym jednonóż, muszę popracować nad techniką, bo jest kiepsko (to jedna z rzeczy które muszę naprawić, jednostronne zgięcie w biodrze). Na koniec treningu sprinty z sankami, ze wzrastającym obciążeniem. Więcej nie było potrzeby robić

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
9/2/2020

Rozgrzewka
5' na wioślarzu oddech tylko nosem
Rozgrzewka barków z gumą

A. Wyciskanie sztangi nad głowę
RAMPA 3 do 80kg (80kg 2 wyciśnięcia + 1 push press)
Co serię 5 rozciągnięć gumy (band pull aparts)

B.
5 rund
Kompleks na KB 2*28kg




C.
16' EMOM (8 rund)
Np. 15kcal na wioślarzu
P. 12 burpees

D. Mobilki
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder


Komentarz:

Fajny trening. Element siłowy z wyciskaniem sztangi bardzo szybki, ale nie wyciskaliśmy ze stojaka tylko sztangę najpierw musieliśmy zarzucić, a później wyciskać. Niestety 3cie powtórzenie poszło do wysokości oczu i od razu spróbowałem push press, i na push pressie poszło leciutko. Kompleks z KB wszedł bardzo fajnie. Na EMOMie płuca paliły, na wioślarzu starałem się trzymać 1kcal na 1 pociągnięcie, natomiast burpeesy robiłem w 25 sekund. Także dobrze rozpoczęta niedziela

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
EMOM fajny u mnie na siłowni na którą poszedłem wioślarz od sierpnia "w trakcie serwisu" i nici z dorzucania do treningów, ale może multisporta będę mieć od lutego to polepszą się te treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
DJ_DoDo
EMOM fajny u mnie na siłowni na którą poszedłem wioślarz od sierpnia "w trakcie serwisu" i nici z dorzucania do treningów, ale może multisporta będę mieć od lutego to polepszą się te treningi


Dobrze dał popalić, ale lubię takie treningi konkretny, nieskomplikowany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
10/2/2020

Rozgrzewka
2' na wioślarzu oddech tylko nosem

Plyometria

3 serie
6 KB Halo z zakrokiem i rotacją
6 młotów w oponę


A. Komplels Kettlowy
6 serii
3 swingi ruskie + 3 zarzuty + 3 push pressy + 40m spacer z kb w pozycji front rack 2*24kg
6 wyciśnięć kettla z rotacją leżąc z uniesionymi biodrami 24kg



B.
3 serie
6 przysiadów z KB 2*24kg
6 kołysek (hollow body rock)
6 scyzoryków


C. Schłodzenie
4' na AirBike oddech tylko nosem

Komentarz:

Spokojny trening, bez szaleństw, bo po wczoraj jestem lekko zniszczony. Już mam wyklarowany plan na działanie i powoli będę go wprowadzał w życie. Jutro postaram się wrzucić prostą formatkę tygodnia.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak zawsze połowę musiałem szukać w google co to za ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Ano mam dużo pozapisywanych ćwiczeń i muszę poukładać wszystko do kupy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Hej, poniżej możecie zerknąć na mój tygodniowy rozkład ruchu.





Będę starał sie zmieniać ćwiczenia co 4 tygodnie. W pierwszym tygodniu będzie szukanie ciężaru, zaś kolejne 3 praca na nim.
W soboty będzie różnie, czasem nadarzy się wyjazd na bieganie w górach, czasem praca na siłowni, także tutaj będzie dużo zmiennych, ale obowiązkowo raz w tygodniu będę robił HIIT.

Natomiast w kwesti wtorków i czwartków, to temat będzie się powoli rozwijał. Od marca ruszam z rowerem do pracy, w kwietniu będę biegał do i z pracy we wtorki, zaś od czerwca we wtorki, i czwartki będę starał się biegać do pracy. Czy się uda zobaczymy

Niedzielę raczej przeznaczę na regenerację, może będzie wpadać sauna, może sauna + yoga. To się okaże.

Jak macie jakieś pytania, to z chęcią odpowiem.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2/11/2020 10:55:39 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
trening wzroku był, bo mało widoczne ale rozczytałem cały tydzięń treningów a w niedzielę zabawa po grubości z LSD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium