SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
a co się kryje pod kondycja na worku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ale w sensie SW czy to jakiś worek do noszenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Układając swoje Plany treningowe z jakich źródłem korzystasz?
Niestety ten typ treningu to dla mnie zupełna nowość.
Żona wskakuje na redukcje od poniedziałku, chciałbym jej ułożyć jakiś prosty plan bez urządzeń/narzędzi, który byłby uzupełnieniem aero na rowerze


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-09-06 08:21:33
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Dampaz
Układając swoje Plany treningowe z jakich źródłem korzystasz?
Niestety ten typ treningu to dla mnie zupełna nowość.
Żona wskakuje na redukcje od poniedziałku, chciałbym jej ułożyć jakiś prosty plan bez urządzeń/narzędzi, który byłby uzupełnieniem aero na rowerze



Źródła którymi się posiłkuję to Power Speed Endurance, Power Athlete, Primal Endurance, Pre-Script, Jim Wendler oraz swoje obserwacje co działa co nie, jak to się ma do moich wyników genetycznych.

W moim wypadku robię 2 tygodniowy mikrocykl mieszając wysoką intensywność na treningach siłowych i dużą objętość. Badania genetyczne wskazują, że bardzo dobrze reaguję na niską objętość, a dużą intensywność, lub bardzo dużą objętość.
Co 2 tygodnie zmieniam ćwiczenia główne. W pierwszym tygodniu szukam maksa na jakąś liczbę powtórzeń (obecnie 5), przy czym każde powtórzenie ma być równie dynamiczne. Natomiast w kolejnym tygodniu wykonuję 5*5 (lub 5 serii i liczba powtórzeń na jaką robiłem maksa) na 80% z tego maksa, każde z powtózeń ma być mocno dynamiczne (Compensatory akccelaration training). Dodaję 2-3 treningi kondycyjne o bardzo wysokiej intensywności, bo mam około 50minut cardio dziennie przez dojazdy rowerem do pracy.
Ćwiczenia zmieniam co 2 tygodnie, bo zauważyłem, że to dla mnie optymalny czas by nie przeciążać poszczególnych stawów czy regionów ciała, mieć fun i sprawdzać się w różnych bojach, oraz stawiać sobie nowe cele.

Dodatkowo w domu codziennie robię 50 swingów KB + 25 podciągnięć siłowych, niedługo dojdą dipy na kółkach i co miesiąc będę dodawał albo obciążenie albo dodatkowe ćwiczenie.

No i jak wychodzę z psem na spacer to chodzę w kamizelce 10kg.

Gdy jestem na wyjeździe służbowym staram się zrobić na treningu kompleks z jakiejś formy wyciskania, przyciągania i zgięcia w biodrze i staram się biegać codziennie i 2-3 razy w tygodniu pływać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Super, bardzo Ci dziękuje!
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Matko ja nie wiedziałam, że chodząc na spacer zakładasz kamizelkę jeszcze dodatkowo z obciążeniem. Pięknie. J zdecydowanie wolę większą intensywność z mniejszym obciążeniem. Mniej powtórzeń, więcej serii ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium