SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Po wolnym weekendzie dużo mocy ? Mi te dwa dni zawsze dawały kopa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Pierwszy raz w ogóle nic nie robiłem. Tylko spacer, dawno takiego weekendu nie miałem ale osobiście wolę się lekko poruszać, jakiś rower, czy luźny truchcik, bo trochę ospały byłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Też wolałbym ćwiczyć codziennie ale w przypadku kulturystyki to nie najlepsza opcja.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
John Meadows trenuje codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie, ale robi intensywne treningi o małej objętości i jak na 40kilku latka wygląda niesamowicie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
FighterX
John Meadows trenuje codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie, ale robi intensywne treningi o małej objętości i jak na 40kilku latka wygląda niesamowicie :)


Szanuje chłopa ale tam lecą amerykańskie dawki-w tym gh / igf . Są też 40 latkowie, którzy ćwiczą 3-4 razy w tygodniu i wcale gorzej nie wyglądają.
Pewnie dałoby radę ćwiczyć codziennie ale to wiązałoby się z przychodzeniem na 20 min i pompowaniem samych barków albo bicepsa. Ja lubię ćwiczyć ciężko.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Teraz jak trenujesz dla siły, to tak, ale dla sylwetki, to nie ma potrzeby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80253
Czyli z twojej grafiki można wysnuć wniosek że trenując dla sprawności nie warto wychodzić poza 7 powtórzeń w serii?

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Qitr
Czyli z twojej grafiki można wysnuć wniosek że trenując dla sprawności nie warto wychodzić poza 7 powtórzeń w serii?


Nie, z mojej grafiki wynika, że najlepsze rozwiązanie dla sprawności fizycznej, to praca na każdym zakresie powtórzeń. Tzn, raz na jakiś czas pracować na niskich powtórzeniach, aktywując CUN, raz na jakiś czas zagęścić mięsień, zwiększyć objętość zasobów glikogenu, oraz wzmocnić wytrzymałość siłową. Jeżeli budujesz siłę, warto pracować na zakresach 1-3 oraz 4-7 w ćwiczeniach pomocniczych. Jeżeli budujesz mięśnie, to zakresy 4-7 oraz 8-12 są dla Ciebie. Jeżeli potrzebujesz zwiększyć wytrzymałość siłową (np bieganie) wszystkie powtórzenia ponad 12 są dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
12/10/2017

1. Rozgrzewka
5’ AMRAP
30m prowler push
2 jefferson curl

2. Siła
Deficit Deadlift
10*20kg
5*60kg
5*80kg
3*100kg
3*120kg
5*130kg
5*4*130kg

Bench press
10*20kg
5*40kg
5*60kg
5*80kg
5*5*95kg
Co serię 5 bent over barbell row 70kg

3. Akcesoria
10’ AMRAP
45 sek front rack hold
7 bent over one arm kb row right
7 bent over one arm kb row left
30 sek rest

Komentarz:

Ciężar podokładany, ale w martwym zblokowało mi biodrowo krzyżowy. Mam już tego dość, eliminuję to ćwiczenie na stałe z treningu, wrzucę swingi ruskie, albo dzień dobry. Męczę się z tym, że w martwym zawsze mnie rotuje i/lub spina, dlatego mówię dość, wyp*****lam go z treningu. Jeżeli do wieczora mi nie przejdzie, to jutri spędzę cały trening na AirDyne. Akcesoria dzisiaj były moimi ulubionymi, bardzo lubię ćwiczenia izometryczne oraz unilateralne. Zatem muszę przejrzeć treningi i przeprogramować wszystko, by wzmoicnić moje słabe strony, odrobiną niekonwencjonalnego treningu. Tak jak Ripley powiedziała, przysiady mogę robić zawsze

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium