SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
1/7/2021

Rozgrzewka

5' AirBike - 5 wdechów i wydechów nosem, maks pedałowania na wydechu i tak przez 5 minut

Kondycja AirBike
3 serie
10'' na maksa
50'' luźno, oddech 3ci bieg

2' luźno, oddech 3ci bieg

3 serie
15'' na maksa
45'' luźno, oddech 3ci bieg

2' luźno, oddech 3ci bieg

3 serie
20'' na maksa
40'' luźno, oddech 3ci bieg

Schłodzenie
10' Na wioślarzu oddech 3ci bieg

Komentarz:

Dla uciechy Szajby zapisałem trening bardzo przejrzyście Pierwsze 5 minut to adaptacja do wysokiego poziomu CO2, udawało mi się 10-15 sekund pedałować na mocy 150W na bezdechu. Następnie interwały na Airbike'u. W sumie to było wszystko co zrobiłem tego dnia. Wioślarz fajnie mnie wyciszył p

P.S.

Z AirBike prawie spadłem

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
FighterX

Dla uciechy Szajby zapisałem trening bardzo przejrzyście



Dzięki
Obyłem się bez YT by zrozumieć czym się katujesz
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
3/7/2021

Rozgrzewka
A1. 3km na rowerze

Mobility
B1. Mobility Flow

Siła 5/3/1
C1. Banded Trap Bar Deadlift
3*115kg ; 3*130kg ; 3*145kg ; 5*115kg
Co Serię
C2. 8 TTB

C3. Overhead Press
3*45kg ; 3*50kg ; max*55kg - 11 powt ; 5*45kg

Co każdą serię wyciskania (rozgrzewkowe również)
C4. 5 Neutral Grip Pull Ups
C5. 5 Cuban Press 2*5kg

Akcesoria
3 serie
D1. 10 DB KB Squats 2*20kg
D2. 40m Sled Sprint 110kg

3 serie
D3. 10 DB DBs Pumping Incline Bench Press 2*22,5kg
D4. 20 Endless Rope

Mobilki
Cool Down Stretch

Komentarz:

Trening z rana i czułem, że nie byłem wybitnie zregenerowany (Gabryśka kilka razy wstawała). Na martwym ciągu, to 145kg z gumą, było "ciężkie", ale jak zerknąłem na filmik okazało się, że poszło całkiem dynamicznie. Przy wyciskaniu nad głowę, była dynamika i to mi się podobało. Na wyciskaniu poszło 1 powtórzenie więcej niż tydzień temu. Przy podciągnięciach nie czułem barku, więc moje wygibasy z mace'em i kettlami przynoszą rezultaty. Jednak póki co nie będę dodawał obciążenia ani nic z tych rzeczy, ale bawić się tym będę dalej.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3213
FighterX
Patrycja była aktywna fizycznie, czyt. "treningowo", do 8go miesiąca ciąży. Kierowała się zaleceniami BirtFit, (programu, którego certyfikat chciałbym zrobić). Idea jest taka, że trening w ciąży ma za zadanie dostarczyć młodego człowieka na świat w możliwie bezbolesny sposób i wspomóc ciążę.


BirthFit chyba nie jest szeroko znany w Polsce, pochwal się w dzienniku, gdy go zrobisz. Poczytałam artykuły na ich blogu, i rozsądnie piszą. To jeszcze jedno pytanie: czy BirthFit odnosi się w jakiś w sposób do „wspomożenia” obrotu dziecka? Pytam, bo najbardziej znanymi propagatorami ćwiczeń pod obrót jest Spinning Babies.

Odnośnie żony: czyli solidna ciążowa aktywność. Domyślam się, że dzięki temu udało się uniknąć wielu typowych dla ciąży fizycznych dolegliwości. To jeszcze z ciekawości: jak wyglądał wzrost wagi w ciąży, przy tak ładnej aktywności fizycznej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Caroline435
FighterX
Patrycja była aktywna fizycznie, czyt. "treningowo", do 8go miesiąca ciąży. Kierowała się zaleceniami BirtFit, (programu, którego certyfikat chciałbym zrobić). Idea jest taka, że trening w ciąży ma za zadanie dostarczyć młodego człowieka na świat w możliwie bezbolesny sposób i wspomóc ciążę.


BirthFit chyba nie jest szeroko znany w Polsce, pochwal się w dzienniku, gdy go zrobisz. Poczytałam artykuły na ich blogu, i rozsądnie piszą. To jeszcze jedno pytanie: czy BirthFit odnosi się w jakiś w sposób do „wspomożenia” obrotu dziecka? Pytam, bo najbardziej znanymi propagatorami ćwiczeń pod obrót jest Spinning Babies.

Odnośnie żony: czyli solidna ciążowa aktywność. Domyślam się, że dzięki temu udało się uniknąć wielu typowych dla ciąży fizycznych dolegliwości. To jeszcze z ciekawości: jak wyglądał wzrost wagi w ciąży, przy tak ładnej aktywności fizycznej?




Jeżeli chodzi o obrót dziecka, to raczej jest to loteria. Moja żona niestety, ale miała cesarkę, pomimo, że szykowała się na poród naturalny, także aktywność fizyczna w niczym tutaj nie pomogła.
BirthFit nie wspomina, o ile dobrze pamiętam, nic na temat "wspomagania" obrotu dziecka. BirthFit nie jest chyba w ogóle znany w PL, ja natchnąłem się na jednym z Podcastów Power Athlete, a że ufam chłopakom, to zgłębiłem temat.

Patrycja przytyła między 14-15kg i był to stabilny wzrost wagi. Przy czym też kontrolowała co je i jej dieta też się zmieniała z czasem. Im większy brzuch tym mniejsze, a częstsze posiłki. W każdym było jakieś źródło białka, węglowodanów i zdrowych tłuszczy.
Miała też stałą suplementację - Omega 3 (pomimo jedzenia tłustych ryb), 10 tys IU D3, 150-200% Magnez, witaminy dla mam i kobiet w ciąży Olimpu.
Natomiast główne objawy ciąży miała w pierwszym trymestrze w postaci nudności i na 3 miesiące zrezygnowała z kawy na rzecz kakao
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
4/7/2021

Rozgrzewka
5km na rowerze

Basen
1km w formie
5 rund
100m kraul
50m Kraul w wiosełkach z 8ką
20'' przeryw
50m kraul w wiosełkach z 8ką

Schłodzenie
5km na rowerze


Komentarz:

Na basen pojechałem rowerkiem. W sumie uznam to za aktywny wypoczynek, bo mocno się nie zmęczyłem. Pracowałem w wodzie aby nie odczuwać dyskomfortu w barku i w sumie się udało. Wychodząc z basenu zorientowałem się, że nie wziąłem ręcznika, więc wycierałem się rącznikiem papierowym Fajny początek niedzieli

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Przecież byś na rowerku wysechł. Tylko trzeba bez ciuchów jechać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Miałem lycrowe shorty na sobie (których nie zdejmowałem) i koszulkę z Ultra Karkonowskieg, która rolowała się na mnie jak ją zkładałem na mokre ciało, także musiałem chociaż górę wytrzeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Ja teraz przeczytałem o nudnościach Twojej żony to przypomniałem sobie moją, która przy obu ciążach przez 3-4 miesiące zaczynała dzień od wymiotowania

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
To jest chyba najgorsza dolegliwość. Ja w pierwszej ciąży przez 3 miesiące prawie nic nie jadłam i wymiotowałam od rana do wieczora, w nocy też, raz się skończyło karetką i kroplówką.
W drugiej było o tyle lepiej że nie wymiotowałam jak leżałam, ale jak tylko zaczynałam chodzić to dramat. Co ciekawe przechodziło z dnia na dzień jak tylko zaczął się drugi trymestr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium