SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199374

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
15/9/2020

Rozgrzewka
2' luźnych skoków na ciężkiej skakance

3 serie
10 Leg Curls on Rings
5 Reactive box jumps 75cm
8 Shoulder Dislocates

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność Bioder

Siła
A1. Clean Complex
Power Clean + 2* Squat Clean + Front Squat
3 cykle na 95kg

Ostatnia seria/cykl




A3. Squat Clean
1 minuta AMRAP na 80kg
Wynik: 7 powtórzeń

A4. Push Press
3 serie po 3 powtórzenia na 92,5kg
Następnie jedna seria maks powtórzeń na 70kg
Wyszło 12

Co serię Push Press
A5. 6 Weighted Ring Pull Ups +12kg

Kondycja
Brak

Schłodzenie:
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder
5' Spacer oddech jedynie nosem

Komentarz:

Trening przy zatłoczonej siłowni, to nie moja bajka, ale udało się. Na zarzutach na siad szło całkiem nieźle, to 80kg było fajne i dynamiczne, i troszkę poćwiczyłem zręczność. Następnie push pressy, każda seria ze sztangą z ziemi, także troszkę zarzutów na wysoko weszło. Seria na mniejszym ciężarze nie na 80kg tylko 70 ze względu na lekko obolały prawy bark.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Czyli już powroty na siłke i postanowienia?

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Dampaz
Czyli już powroty na siłke i postanowienia?


Nie... akurat były zajęcia grupowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
16/9/2020

Rozgrzewka
150m KB Carry 32kg

Zabawy biegowe z Goferkiem

Lokomocja
2 serie
20m KB Waiters Carry 32kg
20m KB Front Rack Carry 32kg
20m KB Farmers Carry 32kg
Najpierw Lewa strona, następnie prawa strona

Kettlebells
4 serie
3 Snatches Left 32kg
3 Back Lunges Left 32kg
3 Snatches Right 32kg
3 Back Lunges Right 32kg

Kondycja
Śmierć na 10m
Puszczam stoper i co minutę biegnę jeden 10m bieg wahadłowy więcej. Czyli
1. minuta 10m
2. minuta 10m>10m
3. minuta 10m>10m>10m>
itp itd

Zmarłem na 16 rundzie

Następnie
150m KB Carry 32kg

Gimnastyka
3 serie
8 Tuck Ring DIps



16 Banded Skier




Korpus
2 serie
10 KB Windmill (5 na stronę)
20 Hollow Body Rocks

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej

Komentarz:

Kolejny piękny dzień we Wrocławiu więc, wykorzystałem przerwę na lunch by wyjść na boisko i poćwiczyć trochę z kettlem i zmęczyć się odrobinę przy okazji łapiąc odrobinę słonka. Mocno nieposegregowany trening, ale musiałem jakoś to wszystko upchać więc robiłem w kolejności jakiej pozwalały mi warunki. Najśmieszniejsze, że z tego wszystkiego najgorsze jest taszczenie tego kettla na boisko zamiast tradycyjnych biegów kopertowych i wahadłowych pobiegałem z Gofrem. Cholernie zwrotny psiak W rwaniach KB lewa ręka troszkę gorzej niż prawa, ale mam wrażenie, że wszystko to jest spowodowane faktem, że w lewej mam słabszy chwyt i kettel mocno się zliga. Po zabawie z rwaniami, pocisnąłem śmierć na 10m. Dawno nie robiłem, mój rekord to 19, ale dzisiaj nie było mi dane dojść do tego wyniku, za dużo traciłem na nawrotach i nie miałem rywalizacji, ale następnym razem będę starał się poprawić. Po przytaszczeniu KB do domu, podziałałem odrobinę z gimnastyką, zależało mi na pracy w niestabilnym położeniu i trudnej pozycji + wzmocnieniu ściągania na zablokowanym łokciu, co się udało. Koniec to tradycyjnie korpusik, a konkretniej mięsień czworoboczny lędźwi oraz proste brzucha i to by było wsio

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
18/9/2020

Rozgrzewka
Rozgrzewka barków z gumami

Gimnastyka
5 serii
A1.2 Turkish Get Up + Windmill
A2.8 Banded Shoulder Dislocates

5 serii
A3. 8 Maltese Push Ups on KB
A4. 8 False Grip Ring Pull Ups with Legs on Box

3 serie
A5. 6 Ring Row 2 Y-Press



A6. 15 sek L-Sit


Kondycja
15' AMRAP
60m Sled Drag 24kg
40 Haevy DU

Wyszło: 8 pełnych rund

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej

Komentarz:

Znów natrafiłem na bardzo ładny dzionek, więc nie ruszając się z domu zrobiłem gimnastykę z kettlami aby następnie kopnąć się z kettlem 24kg i sankami na boisko. Fajnie mi się ciągnęło sanki i z każdą kolejną rundą DU wchodziły co raz szybciej i co raz płynniej. Tym razem Gofer nie miał ochoty ze mną iść pobawić się w słońcu więc został w domu.

Miłego weekendu!
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
19/9/2020

Rozgrzewka
150m KB Carry 24kg

Zabawy biegowe z Goferkiem

2 serie
Bieg wahadłowy co 3 m

Lokomocja
2 serie
20m KB Waiters Carry Left 24kg
20m KB Waiters Carry Right 24kg
40m KB Goblet Carry 24kg

Kondycja
4 serie
1. 40" AMRAP Deadstop KB Snatch
2. 40" AMRAP Hand 2 Hand KB Row
3. 40" AMRAP KB Halo 2 Goblet Squat with Anyhow
4. 40" AMRAP Assymetric Push Ups on KB
Między ćwiczeniami 20" przerwy




Następnie
1' AMRAP
Jumping Lunges
Wyszło mi 48

Schłodzenie
150m KB Carry 24kg

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej

Komentarz:

Z moją małżonką stwierdziliśmy, że przed wizytą w Hydropolis zrobimy sobie lekki trening okazało się, że najbardziej na treningu w kość dostały łapy, zwłaszcza na Halo z Gobletem i Anyhow. Do Hydropolis pojechaliśmy rowerami i jeżeli, któs będzie we Wrocławiu, to szalenie zachęcam do wybrania się tam. Super wystawa!

Pozdro


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-09-20 15:24:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
A nawet nie wiedziałem że coś takiego jest.
Dobrze wiedzieć!

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
W zeszły weekend byłem z żonką we Wrocku, ale to za mało żeby sensownie pozwiedzać miasto.
Ale ma swój urok codziennie po ok 30 tysięcy kroków, piękne miasto, rynek, ogród japoński, dużo dobrego jedzenia w restauracyjkach super miejsce i pewnie jeszcze wrócimy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
20/9/2020

Rozgrzewka
3' luźnych skoków na ciężkiej skakance

3 serie
10 GHD
10 Back Extensions on GHD
10 Bottom Up KB Press 16kg (5 na stronę)

Mobilki
Mobilność Bioder

Siła
A1. Back Squat na tempo 5055
Znaleźć maks na 3 powtórzenia



Maks na 130kg

4 serie
A2. 10 Hanging on band KB Press 16+8kg (5 na stronę)



A3. 4 Neutral Grip Pull Ups +16kg
A4. 10 Banded External Rotation (5 na stronę)

Kondycja
Brak

Akcesoria
3 Serie
B1. 40m Sled Sprint +100kg
B2 20 sek Battle Ropes

Schłodzenie:
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder
5' Spacer oddech jedynie nosem

Komentarz:

Mocno zabiegany dzień. Dzisiaj pomagałem w organizacji wydarzenia na Partynicach związanych z projektem WBO 2020 "Niech stanie się jasność". Bezwstydnie zachęcam wszystkich (nie musicie być z Wro) do głosowania! Trening wpadł popołudniu, siłownia puściutka i w sumie dobrze Siady poszły bardzo dobrze, w sumie mogłem może pocisnąć te 135, ale nie chciałem w połowie ruchu zapauzować i zrzucać sztangę. Teraz będzie dużo pracy nad kontrolą ciężaru, więc trening tempowy będzie wchodził dość często i zdecydowałem że w wyciskaniach nad głowę popracuję na niestabilnych rzeczach, przyda się pod inne części treningu. Spowodowane jest to tym, że na gimnastyce barki dostają mocno w dupę, a nie chcę ich zajechać za bardzo.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Dampaz
A nawet nie wiedziałem że coś takiego jest.
Dobrze wiedzieć!


Jest jest i powiem, że za 27 PLN od osoby, to naprawdę niedużo. Wystawa jest super interaktywna i przejście zajmuje 2h minimum.

rion10
W zeszły weekend byłem z żonką we Wrocku, ale to za mało żeby sensownie pozwiedzać miasto.
Ale ma swój urok codziennie po ok 30 tysięcy kroków, piękne miasto, rynek, ogród japoński, dużo dobrego jedzenia w restauracyjkach super miejsce i pewnie jeszcze wrócimy


Zapraszamy, zapraszamy! Dużo dobrego we Wro!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium