SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199511

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
fsl
Fajny patent. Rozumiem, że to jest bardziej do wspinania się bez przerwy niż np do ściągania liny siedząc - bo nie widzę żadnej regulacji obciążenia


Dokładnie tak, wspinanie bez przerwy. Powiem, że 1 minuta to nie jest taka lekka jakby się wydawało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
to cos podobnego jak mamy testy w strazy na niekonczacej sie drabinie w pelnym obciazeniu

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
A tam jest jakaś lekka blokada na tym bloczku ? Bo jak tak wskoczysz wysoko i ciężarem ciała zawiesisz się na linie to leeeecisz na dół... trzeba by szybciutko łapkami zasuwać

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
rescuediver
to cos podobnego jak mamy testy w strazy na niekonczacej sie drabinie w pelnym obciazeniu

ile kilometrów wchodzisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
fsl
A tam jest jakaś lekka blokada na tym bloczku ? Bo jak tak wskoczysz wysoko i ciężarem ciała zawiesisz się na linie to leeeecisz na dół... trzeba by szybciutko łapkami zasuwać


Nie ma blokady, stoisz na ziemi i lecisz łapkami taki niekończący się legless rope climb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
fsl
A tam jest jakaś lekka blokada na tym bloczku ? Bo jak tak wskoczysz wysoko i ciężarem ciała zawiesisz się na linie to leeeecisz na dół... trzeba by szybciutko łapkami zasuwać


Też mi się wydaje, że trzeba szybko zasuwać, jeśli nie ma żadnej regulacji ciężaru, oporu czy szybkości. No bo zawisniesz na linie, nie zdąży ręki przełożyć a lina zjedzie i wyladujesz tyłkiem na ziemi

Fighter przerzucanie opony to często występująca przeszkodą na biegach, a burpee robi się za każdym razem w ramach kary za niepokonanie przeszkody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Viki

Fighter przerzucanie opony to często występująca przeszkodą na biegach, a burpee robi się za każdym razem w ramach kary za niepokonanie przeszkody



Tak, aczkolwiek genezy tych ćwiczeń wywodzą się ze Strongmanów - opona i CrossFitu - burpee
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
28/1/2020

Rozgrzewka:
3 serie
10 martwych ciągów jednonóż 28kg (5 na nogę)
10 halo z talerzem 15kg

RAMPA na wyciskaniu na ławce płaskiej

A. Wyciskanie na ławce płaskiej

3 serie
5 powtórzeń 110kg
Co serię (rozgrzewkowe również)
6 wiosłowań w opadzie tułowia 2*35

B.
10' EMOM
1. 10 Kcal AirBike
2. 3 zarzut na wysoko ze zwisu dwóch hantli + 3 wyciskania nad głowę 2*20kg + 6 podciągnięć


C. ABS
2 serie
10 Scyzoryków
30" przytrzymania pozycji tuck

D. Mobilki
Mobilność obręczy barkowej


Komentarz:

Dzisiaj troszkę szedłem na trening bez planu, bo jeszcze nie poukładałem sobie wszystkiego w głowie, jak i co robić kiedy, bo natłok rzeczy w głowie i zmiana decyzji odnośnie celu treningowego. Muszę ułożyć formułę mikro i makrocyklu oraz jak długo będzie trwał. Powoli mi się to klaruje. Także wczoraj był martwy z gumą, to dzisiaj była klata, 110 szło naprawdę fajnie i dynamicznie. Później coś na podniesienie tętna. Od przyszłego tygodnia pewnie już będę miał wyklarowany plan, jak chcecie to wrzucę "rozpiskę".

Pozdro


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-01-28 15:15:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
na rozpiskę głosuję na "tak"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
29/1/2020

W południe

Basen

Rozgrzewka
5'flow

50m kraul z zaciśniętymi pięściami z deską między nogami
100m kraul w małych wiosełkach z deską między nogami
50m z deską bokiem same nogi (25m na stronę)
100m kraul w małych wiosełkach z deską między nogami

Trening
7 serii
50m kraul
30" przerwy
3 serie
75m kraul
30" przerwy

Schłodzenie:
75m kraul luźno

Wieczorem

Karate

Sparringi
3 rundy
2' atak (jedna z osób)
30" przerwy
2' obrona (jedna z osób)
30"
2' sparring
30"
Po rundzie zmiana partnera

Następnie
11 rund
2' walki
1' przerwy


Komentarz:

Na basenie zrobiony dobry trening. Pływało się bardzo lekko, aczkolwiek klatkę piersiową czułem po poprzednim treningu. Wszystkie 50ki w czasie 51-55sekund. 75ki w 1:30, ta luźna na schłodzenie również co mnie zaskoczyło.
Na karate chwilka na zadaniówki, trening samej obrony i samego ataku, a następnie walki. 11 sparingów po 2' nie brzmiało źle. Niestety mam niesprawny kciuk prawej dłoni i mały palec lewej stopy kilka razy walczyłem na lekkim przytkaniu wątroby, ale przetrwałem. Zawszę wybierałem osoby z wyższym stopniem, bo technicznie fajnie się z nimi prać i kondycyjnie jest to bardziej wymagające gdy praktycznie 2 minuty jest ciągła wymiana ciosów, bloków i kopnięć.

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium