SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
rion10
ćwiczeń stabilizacyjnych poza formami planków

TGU
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No to byłby ideał tylko może bym siadł ale już na pewno nie wstał. Sukcesem jest samodzielne sznurowanie butów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
ja bym nawet zaczęła od samych core bez ciężarów, te stopniowo i z delikatnym zwiększaniem tylko ... kręgosłup ma si jeden trzeba szanować ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
rion10
Tak dlatego ja już na pewnym etapie nie ciągnąłem dalej.

A teraz mi wyszło, że mam znaczny ubytek w przestrzeni l5-s1 więc pozamiatane


Jak to się stało? .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
za mało maział, za dużo przeciążał i się mazidło zużyło za szybko ;) tak podejrzewam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
6ripley
rion10
Tak dlatego ja już na pewnym etapie nie ciągnąłem dalej.

A teraz mi wyszło, że mam znaczny ubytek w przestrzeni l5-s1 więc pozamiatane


Jak to się stało? .


Początku problemów doszukuję się jakieś 17 lat temu jak zacząłem pierwszą pracę. To był magazyn w hurtowni budowlanej tam pracowałem fizycznie i to tak solidnie bo wszystko przenosiło się ręcznie więc kilkadziesiąt ton się dziennie przerzucało i po 3 latach pracy był pierwszy atak solidnego bólu. Wówczas rtg i wyszło, że jest zwężenie ale nie drastyczne i ból był przeciążeniowy bo praca + siłownia. Później zaleczyłem i sporo nie było problemu jakieś epizody się wiadomo zdarzały, a od miesiąca ból się nasilał, aż w końcu tak ścięło, że nie mogłem się podnieść. Teraz zastrzyki + masaże i na rtg wyszła dyskopatia i jak to pani ujęła znaczny spadek przestrzeni międzykręgowej i faktycznie na rtg to widać Na razie do lekarza, może jeszcze rezonans, choć mój fizjo mówi że jak nie ma promieniowania do kończyn to jest dobrze i jeszcze będę mógł trenować no chyba, że niezbędna będzie operacja.

To jest konsekwencja wielu lat dźwigania, plus pewnych zaniedbań z dzieciństwa, siedzącej od kilku lat pracy. Teraz trzeba ten odcinek doprowadzić do pełnej stabilności, pozbyć się bólu i wrócić stopniowo do aktywności. Na razie ban na bieganie po twardym podłożu, mc, sq i ohp.
Szkoda wypracowanej "formy" ale zdrowie ważniejsze, nie ma źle wyjdę na prostą pewnie zajmie mi to trochę ale jestem dobrej myśli, choć pojawiły się kolejne ograniczenia treningowe

Taka moja historia. Fight sorry za spam
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Rion, tak przy okazji, to myślę, że masz teraz szansę na naprawdę solidną odbudowę zdrowia, bo
- nie możesz korzystać ze zbyt dużych obciążeń, co pozwoli na kontrolę ruchu,
- wzmocnisz stabilizację i mięśnie obudowujące słabe punkty,
Jeżeli ułożysz plan w głowie i zrobisz to z głową


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2018-11-13 19:43:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No taki jest plan na najbliższej miesiące. Zobaczymy czy to wszystko bo jak się okaże coś poważniejszego po ewentualnych dodatkowych badaniach ale jestem dobrej myśli.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
14/11/2018

Warm Up

5' flow
Banded shoulder routine
6 TGU + 2 press 28kg

A.  Siła
Martwy klasyk
4*152,5kg ; 4*152,5kg ; 4*152,5kg
Ławka
5*82,5,5kg ; 5*87,5kg ; max*92,5kg
8 chest supported row 2*28kg

Wynik z maksa 13powt

B. Mobilki
Mobilność bioder
Mobilność obręczy barkowej


Komentarz:

Martwy jeszcze wchodził nachwytem, zastosowałem magnezję, której prawie w ogóle nie stosuję. Chwyt nie zawiódł Mocy brakowało na wyciskaniu, ale 13 powt nie jest złym wynikiem, z asekuracją może poszło by 1 lub 2 powt więcej.

Pozdro!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium