SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1206146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
29/9/2017
1. Rozgrzewka
3 rundy
10 kb halo
10 shoulder dislocates

2. Siła
Bench press
10*20kg
5*40kg
5*60kg
5*80kg
3*5*90kg
Co serię 10 bent over barbell row

3. Kondycja
Luz

Komentarz:

Dzisiaj już tylko trening siłowy, nogi muszę się zregenerować, układ nerwowy pobudzony po treningu siłowym. Jutro bieg ;)

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
30/9/2017
Półmaraton Górski Ślężański
22km
Wynik: 2:50:12

Komentarz:
Dzisiaj ostatni bieg sezonu, który rozpoczął się w grudniu zeszłego roku. Mocno wymęczony bieg i nie poszedł tak jak planowałem, może dlatego, że mam naderwany przyczep mięśnia prostego brzucha. Niestety poprawiłem czas tylko o niecałe 3 minuty, ale to zawsze poprawa Cały tydzień byłem na bardzo mocnym keto, ze względu to by podbić ilość ketonów. Przed biegiem wypiłem napój Panoramixa (BHB+HDP Waxy Maize + EAA + MCT) oraz kawę, na bieg miałem przygotowany izotonik i kolejny napój Panoramixa, który łyknąłem na 9 i 14km. Pierwsze podejście było dość ciężkie dla mnie, w sumie nie wiem czemu, może miała na to wpływ duża ilość zawodników, bo biegły 3 dystanse w tym samym czasie, dyszka, połówka i maraton. Na zbiegach nadrabiałem czas dość mocno i na biegu płaskim trzymałem dobre tempo 5min/km. Tradycyjnie drugie podejście na Ślężę było przesłonięte jedną myślą „nie zatrzymuj się”. Na ostatnim zbiegu udało mi się dość dużo nadrobić, aczkolwiek 200m przed metą zatrzymałem się, bo nie byłem w stanie już biec i przez to nie udało się złamać 2:50… Mimo wszystko sezon startowy uważam za udany, zdobyłem Weterana i Koronę Runmagedonów, poprawiłem czas na Półmaratonie Ślężańskim oraz na Górskim Półmaratonie Ślężańskim. Na tę chwilę buty biegowe odwieszam na haczyk, bo muszę odpocząć od biegania, plan będzie wyglądał odrobinkę inaczej i będzie mniej intensywny skupiony na technice i zabawie. W soboty planuję pływać na basenie by doszlifować technikę kraula. No i to by było na tyle
P.S.
Zdjęcia z biegu wrzucę jak się pojawią w internetach
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Ważne, że progres jest i gratuluję całego sezonu
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
rion10
Ważne, że progres jest i gratuluję całego sezonu


Dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Trzeba się cieszyć z takich zwycięstw bo to podnosi morale

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
2/10/2017

1. Rozgrzewka
5’ AMRAP
30m Prowler Sprint 40g

2. Siła
Back squat with pause
5*20kg
3*40kg
3*60kg
3*80kg
6*5*105kg

Overhead Press
5*20kg
5*40kg
5*6*50kg
Co serię 5 fat gripz chin ups

3. Akcesoria
10’ AMRAP
7 1-Leg RDL 2*16kg lewa
7 1-Leg RDL 2*16kg prawa
7 step ups 2*16kg lewa
7 step ups 2*16kg prawa
Wynik: 5

Komentarz:
Dzisiaj pierwszy dzień nowego planu. Nogi ciężkie po półmaratonie, ale udało się parę razy wstać. Wyciskanie też poszło całkiem sympatycznie. Na akcesoriach musiałem zmienić przysiad bułgarski na wejście, bo naderwany przyczep prostego brzucha nie pozwala mi na takie wygibasy

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Ale z tym prostym brzucha jest jakaś poprawa ? Bo Twoja aktywność chyba nie za bardzo sprzyja jego regeneracji

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
rion10
Ale z tym prostym brzucha jest jakaś poprawa ? Bo Twoja aktywność chyba nie za bardzo sprzyja jego regeneracji


Jest znaczna poprawa gdy nie wykonuje ćwiczeń, które angażują korpus i prawą nogę (bo z tej strony przyczep jest naderwany) w taki sposób, że w muszę mocno stabilizować brzuch przy dużym rozciągnięciu powięzi przedniej taśmy.
Przysiady czy wejścia na podwyższenie nie powodują bólu. Staram sie szukać ćwiczeń, które mogę wykonywać bez bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6532 Napisanych postów 62335 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778039
Miałem tak ze 2 lata temu to chyba ze 2 miesiące się za mną ciągnęło

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020317
No mi się już długo ciągnie, ale dlatego, że olałem temat, teraz się tym zajmuję.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

forma lato