SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
20/10/2019

Basen

650m luźno kraul
350m luźno kraul w wiosełkach

Komentarz:

Dzisiaj rano skoczyłem na basen i była to bardzo dobra decyzja. Były 2 osoby na basenie ze mną włącznie. Pływało się ok i nie miałem żadnych problemów, powolutku szlifowałem technikę i zgranie rąk i nóg.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
21/10/2019

Indoor Cycling

Niebieska strefa, do 3 biegu (mocny wdech nosem, mocny wydech nosem)
Zielona strefa, 4 bieg (mocny wdech nosem, wydech ustami)
Żółta i czerwona strefa, 5 bieg (oddychanie ustami)


Podsumowanie



Komentarz:

Mocny trening, dał w kość. Wylosowała go oczywiście moja żona Ostatni podjazd już byl fest ciężki. Oddychanie nosem już idzie coraz sprawniej, choć przy dużym oporze i kadencji muszę wskakiwać na 4 bieg, za dużo CO2. Średnio poza rozgrzewką utrzymywałem moc powyżej 240W, zaś na ostatnim podjeździe 320+.
Dosyć ciekawa sprawa, bo zegarek pokazał, że spaliłem 900+ kcal, zaś rower, że 700+ kcal, zapewne prawda leży gdzieś pośrodku.

Pozdro







Zmieniony przez - FighterX w dniu 10/22/2019 7:21:06 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Rowerek ma trochę więcej danych bo moc i kadencje z pedałów. Zegarek bazuje tylko na algorytmach - no chyba, że też sparowałeś go z czujnikami w rowerku.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Zegarek brał pewnie pomiar z tętna, a rowerek z mocy.
Stąd pomiar z rowerka bardziej rzeczywisty

Ładnie pociśnięte

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
fsl
Rowerek ma trochę więcej danych bo moc i kadencje z pedałów. Zegarek bazuje tylko na algorytmach - no chyba, że też sparowałeś go z czujnikami w rowerku.


Aż tak wyfisiowanego zegarka to nie mam Rowerek wyliczył ile mechanicznie spaliłem kalorii, natomiast zegarek ile "teoretycznie" mój organizm spalił na podstawie algorytmu i pomiaru tętna.


Dampaz
Zegarek brał pewnie pomiar z tętna, a rowerek z mocy.
Stąd pomiar z rowerka bardziej rzeczywisty

Ładnie pociśnięte


Pierwszy raz czułem na podjeździe pieczenie w płucach, dawno tego nie miałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dampaz
Zegarek brał pewnie pomiar z tętna, a rowerek z mocy.
Stąd pomiar z rowerka bardziej rzeczywisty


Bardziej rzeczywisty, ale wciąż daleki od prawdy.
Podejrzewam, że Fighter wciąż nie osiągnął 100% sprawności i w celu wytworzenia mocy o wartości 1KM (konia mechanicznego) potrzebuje i konia i obroku.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
_Szajba_
Dampaz
Zegarek brał pewnie pomiar z tętna, a rowerek z mocy.
Stąd pomiar z rowerka bardziej rzeczywisty


Bardziej rzeczywisty, ale wciąż daleki od prawdy.
Podejrzewam, że Fighter wciąż nie osiągnął 100% sprawności i w celu wytworzenia mocy o wartości 1KM (konia mechanicznego) potrzebuje i konia i obroku.


Przynajmniej mam cel
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
22/10/2019

Rozgrzewka
2' luźne skakanie na skakance
Rozgrzewka barków z gumami

3 rundy
10 Deadbug
10 KB Halo 24kg


A.
Wyciskanie nad głowę sztangi
Maks powtórzeń na 72,5kg (6 powt)
Maks powtórzeń na 67,5kg (8 powt)
Maks powtórzeń na 62,5kg (10 powt)
Co każdą serię rozgrzewkową wejście na linę bez nóg w pozycji L




Co każdą serię główną przyciąganie sanek za linę +70kg


B.
Co 90 sekund przez 5 rund
10kcal na maksa na AirBike
10 TTB

C. Mobilki
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder


Komentarz:

Wyciskanie na granicy i bez prób ciśnięcia, bo lekko czułem lędźwiowy po wypadku z frontami, więc nie ryzykowałem w rozgrzewkowych seriach robiłem wejście po linie w Lce, szło bardzo fajnie, tylko muszę poprawić pozycję nóg. Później ciągnięcie sanek, które uwielbiam brzuch szybko połączony z interwałem, na którym walczyłem o każde TTB

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
po maksie na AirBike, TTB mogło być walką o życie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
DJ_DoDo
po maksie na AirBike, TTB mogło być walką o życie


Było dramatem tak wielkim, że w 3 i 4 rundzie zrobiłem 7+3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium