SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Jeżeli trenujesz raz dziennie, to nie widzę problemów ze stosowanie IF. A ilość posiłków zależy od preferencji. Osobiście wolę zjeść mniej posiłków, a dużych niż kilka, a małych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
29/12/2017
Warm up:
4 serie:
8x SUMO SWING + fioletowa guma @24kg
10x alt. DEAD CLEAN @24kg

A. 4 serie:
4 x 1-leg DEADLIFT + 2x 32 L
8 x 1-leg standing BENT ROW @24kg L
*zmiana nóg

B. 4 serie
B1. 8x Wyciskanie na ławce skosem w górę z rotacją, tempo 2020
B2. 8x Wiosłowanie na ławce, tempo 1020

C. 4 serie:
5x SWING
5x HIGH PULL
5x SNATCH
1x TGU (z góry)

Komentarz:

Dzisiaj mocno zmęczony po ostatnich dniach, lekki ból mi wszedł na odcinku piersiowym kręgosłupa. Ale przy dobrym rozgrzaniu i trzymaniu pozycji udało się przetrwać i nawet nie boli. Dzisiaj natomiast moja narzeczona, pierwszy raz zaparzyła kawę tak jak powinniśmy ją parzyć i smak naprawdę inny.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
FighterX
Jeżeli trenujesz raz dziennie, to nie widzę problemów ze stosowanie IF. A ilość posiłków zależy od preferencji. Osobiście wolę zjeść mniej posiłków, a dużych niż kilka, a małych.


Tylko co jeśli ktoś ma w diecie 6-7 tys kcal ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
To jedyny minus if dla mnie, nie jestem w stanie zjeść np 3,5kcal w oknie żywieniowym, chyba mam za mały żołądek

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Przed treningiem cf nie można za dużo wcisnąć bo potem na intensywności robi się bardzo niekomfortowo więc IF lub mały posiłek przed treningiem a uczta po to chyba dobre rozwiązanie przy tym systemie jeśli ktoś nie ma kosmicznego zapotrzebowania. U nas robią ludzie masę ale takie typowo kulturystyczne cykle bez okresowej zmiany treningów na bardziej nakierowane na siłę to według mnie bez sensu. Masa+ same metcony .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
ronie220
FighterX
Jeżeli trenujesz raz dziennie, to nie widzę problemów ze stosowanie IF. A ilość posiłków zależy od preferencji. Osobiście wolę zjeść mniej posiłków, a dużych niż kilka, a małych.


Tylko co jeśli ktoś ma w diecie 6-7 tys kcal ?


Też jest to możliwe, ja wciskam lekko 4tys. Wydaje mi się, że trzeba wtedy jeść posiłki o większej gęstości kalorycznej. Podbić trochę tłuszczu na rzecz węglowodanów lub jak radził Stan Efferding, ryż posypać dekstrozą.


6ripley
U nas robią ludzie masę ale takie typowo kulturystyczne cykle bez okresowej zmiany treningów na bardziej nakierowane na siłę to według mnie bez sensu. Masa+ same metcony .

Nie rozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Wydaje mi się, że jeżeli odpowiednio rozplanować treningi w ciągu tygodnia i wokół tego rozplanować okna żywieniowe to można by to połączyć... Trzebaby by pokombinować :) Przy treningach popołudniowych potreningowe okno żywieniowe dość mocno wchodzi w godziny wieczorne i nie każdy dobrze śpi po takim najedzeniu. Ja np bardzo dobrze śpię po węglach, ale jak napakuje w kolacji dużo tłuszczy to budzę się w nocy a i sny jakieś takie psychodeliczne i budzę się niewyspany.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Tylko nasuwa się pytanie czy zdrowe jest wciskanie takiej ilości kcal w jednym posiłku ? Często wtedy towarzyszy nam uczucie ciężkości, dyskomfort w brzuchu, gazy..itd.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
fsl mam podobnie po większej ilości tłuszczy w ostatnim posiłku, jak mam za ciężki posiłek to potem mam kosmos sny, śpię lekko i wstaję zmęczony

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Ronie - przy 6-godzinnym oknie żywieniowym można spokojnie wciągnąć 3 posiłki a przy 8-godzinnym nawet 4. Co daje nam średnio około 1000kcal na posiłek - da się zrobić :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium