SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198847

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Dampaz
No akurat mam inne zdanie na bazie własnego doświadczenia i trenera.


Ja daję przykłady najlepszych na świecie, podopieczni Chris'a Sommer'a, cała ekipa ruskich ciężarowców i trójboistów, Eddie Coan startował dwa razy w roku. Zbyt częste starty na bardzo wysokim poziomie, powodują bardzo mocne zużycie hormonalne, które może nie wyrównać się do kolejnego startu jak będzie zbyt szybki, i zbyt mocny start. Zakładam, że starty są podobnej wielkości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
paawo
A ja po starodawnemu, kwiecień i wrzesień lub październik.


Czyli 1-2 starty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dwa główne, a resztę trzeba potraktować treningowo. No i zależy co to za starty. bo 3 km można latać mocno nawet dwa razy w tygodniu, a 42 km treningowo to już nie bardzo, nawet truchtem. Po maratonie nawet sześć tygodni utrzymują się zmiany biochemiczne w organizmie, tak że start do startu niepodobny, wszystko powinno być zaplanowane. No a takie przetrenowanie w sportach wytrzymałościowych to nie przelewki, można dochodzić do siebie miesiącami albo nigdy nie wrócić do pełni sprawności, więc rozwaga wskazana.



Zmieniony przez - paawo w dniu 2020-01-18 20:07:13
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
18/1/2020

Sesja poranna:

A. Bieg
4 km bieg na bieżni
Prędkość 10,5km/h
Nachylenie 3%

B. Spinning
4 rundy
1' siedząc; opór średni
1' siedząc; opór +0,25 obrotu do poprzedniej minuty
1' siedząc; opór +0,25 obrotu do poprzedniej minuty
2' stojąc; opór +0,5 obrotu do poprzedniej minuty
Co rundę zwiększam opór o 0,25 obrotu

Sesja popołudniowa:

A.
5 serii
10 przysiadów w wykroku w maszynie (5 na nogę)
10 wyciskań na ławce skośnej w górę na maszynie
10 wiosłowań focznych na maszynie

B.
10' AMRAP
Devill press 2*10kg
Co minutę 5 scyzoryków
Wynik: 86

Komentarz:

Kolejny fajny dzień treningowy za mną. Bieganie z rana bardzo luźno, dosłownie na rozgrzewkę przed rowerem. Na rowerze maksymalnie 4ty bieg. Później podróż do fabryki Lindta, a po powrocie szybki krosfit, fajnie mi się robiło devil pressy dwoma 10kami, bo cały czas robiłem stałym mocnym tempem. Jak we Wrocławiu używam większych (2 razy większych ), to później zaczynam się modlić nad tymi hantlami. 40 minut po popołudniowej sesji udałem się jeszcze do sauny na 3*10minut w temperaturze 95 stopni z 5-7 minutowymi przerwami pomiędzy z zimnym prysznicem pomiędzy.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Paawo gdzieś już chyba widziałam tą tabelkę Rzeczywiście w klasycznych planach biegowych są dwa szczyty formy, a w przypadku ultra poleca się max. jeden start w roku (dotyczy 100km i więcej).
W ocr zawodnicy mówiąc o szczycie formy mają na myśli dyspozycję biegową. O szczycie formy przeszkodowej nie słyszałam. W sumie albo się umie pokonać przeszkodę albo nie W ciągu roku pracuje się głównie nad techniką, słabymi elementami (np. brzuch, chwyt na różnych powierzchniach), równowagą i ogólną sprawnością. Przeszkody są tak zróżnicowane, że trzeba być wszechstronnym.

Nie da się wystartować raz w roku na Mistrzostwach, bo najpierw trzeba pobiec jakieś krajowe zawody żeby zdobyć kwalifikacje.
Poza tym to o czym wspomniałam - duże ryzyko kontuzji. Na zawodach bardziej się ryzykuje, żeby zaoszczędzić czas na przeszkodach, jest więcej różnych szarpnięć i dynamicznych, obciążających ruchów. Jak te przeciążenia i urazy nie mają czasu się zregenerować, to każdy kolejny start pogarsza sytuację. Na treningach nie ma tego ryzyka i jest dbałość o technikę. I tak dotyczy zarówno amatorów jak i czołówki, bo wszyscy mają dokładnie takie same przeszkody do pokonania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
FighterX, a co robiłeś w fabryce Lindta?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
PaniMaaj
FighterX, a co robiłeś w fabryce Lindta?


Kupowałem czekolady








Zmieniony przez - FighterX w dniu 2020-01-18 21:28:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 584 Napisanych postów 388 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6306
Myślałam że coś zawodowo Praliny mają boskie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
PaniMaaj
Myślałam że coś zawodowo Praliny mają boskie


Czekolady ma lepsze Läderach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
19/1/2020

Indoor Cycling
3 rundy
2' siedząc; opór średni
2' siedząc; opór +0,25 obrotu do poprzedniego oporu
2' siedząc; opór +0,25 obrotu do poprzedniego oporu
2' siedząc; opór +0,25 obrotu do poprzedniego oporu
2' stojąc; opór + 0,5 obrotu do poprzedniego oporu
Co rundę zwiększam opór o 0,25 obrotu

5' luźnego pedałowania

Komentarz:

Luźne pedałowanko z rana żeby się obudzić. Także bez wielkiej spinki. W ciągu dnia 15k+ kroków i 40 minut sauny

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium