SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1202841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Viki czytałem relacje

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Viki
Gratki Podziwiam za trening po takim górskim biegu. Ja wczoraj tez biegłam 22km po górach, ale z przeszkodami. Dziś nie jestem w stanie się ruszać


Nie będę kłamał, że nogi mnie nie bolą, bo bolą okrutnie, ale zawsze jak się poruszam, to czuję się lepiej. Wieczorem zajęcia z tańca, także tam będzie ciekawie

rion10


Ja mam klienta co tak przekornie mówi, że on takich krótkich dystansów jak maratony już nie biega i faktycznie on takie ultra po 10-12 godzin biegu.

Ale cele sobie trzeba stawiać i dążyć moim jest teraz wrócić na siłkę



To prawda, dużo ultrasów zapisuje się na krótsze biegi, bo jest to motywacja treningowa, bo jak np szykujesz się do 100ki i masz w planie 60km do pyrknięcia, to pałować się samemu, to się nie chce, a na biegu to zawsze inna motywacja i łatwiej się biegnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
ja to maraton raz w życiu i wiem, że to nie dla mnie ;) połówki są wystarczająco długie i męczące dla mnie ;) ale znam sporo ultrasó i podziwiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
No tak każdy coś dla siebie znajdzie. Ten znajomy to już gość koło 40 co już sporo lat biega i on już sam stwierdził, że nie chce już windować czasu maratonu bo to frustruje tylko w takich ultra się poprawia.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
rion10
No tak każdy coś dla siebie znajdzie. Ten znajomy to już gość koło 40 co już sporo lat biega i on już sam stwierdził, że nie chce już windować czasu maratonu bo to frustruje tylko w takich ultra się poprawia.


To zrozumiałe, zwłaszcza, że na odpowiednim poziomie ultra większość czasu biegnie się całkiem przyjemnie. Większość biegnie się powoli, tylko po wielu godzinach dochodzi zmęczenie od wielogodzinnego wysiłku. Zaś gdy lecisz maraton na czas, to jest walka przez 2,5-4h (w zależności od poziomu) na granicy przeżycia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Ten znajomy teraz biega w jakichś terenowych fajnych biegach okolice Krynicy np jakiś ultra bieg 11 godzin fajna sprawa ale wytrenowany trzeba być bardzo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Możliwe, że to to, tylko utkwiła mi w pamięci Krynica

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607846
FighterX
Viki
Gratki Podziwiam za trening po takim górskim biegu. Ja wczoraj tez biegłam 22km po górach, ale z przeszkodami. Dziś nie jestem w stanie się ruszać


Nie będę kłamał, że nogi mnie nie bolą, bo bolą okrutnie, ale zawsze jak się poruszam, to czuję się lepiej. Wieczorem zajęcia z tańca, także tam będzie ciekawie



Ja chodze jak paralityk, najgorsze schodzenie po schodach Ale w sumie pobiegłam bez przygotowania to teraz cierpię


FighterX
rion10
No tak każdy coś dla siebie znajdzie. Ten znajomy to już gość koło 40 co już sporo lat biega i on już sam stwierdził, że nie chce już windować czasu maratonu bo to frustruje tylko w takich ultra się poprawia.


To zrozumiałe, zwłaszcza, że na odpowiednim poziomie ultra większość czasu biegnie się całkiem przyjemnie. Większość biegnie się powoli, tylko po wielu godzinach dochodzi zmęczenie od wielogodzinnego wysiłku. Zaś gdy lecisz maraton na czas, to jest walka przez 2,5-4h (w zależności od poziomu) na granicy przeżycia.


Dlatego lubie biegi górskie, bo tam sie nie leci cały czas na maksa. Na podejściach można "odpocząć", tylko nogi bolą. To jest zupełnie inne zmęczenie.
Chciałabym kiedyś pobiec coś dłuższego w górach. 12h to jeszcze za dużo, ale te 6-8h może bym dała radę Jak pogoda się trafi to widoki są piękne.
Szybko, po płaskim asfalcie to nie dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Właśnie takie podejście ma znajomy on wie, że już w maratonie ciężko będzie poprawić czas dlatego wziął się za ultra i po prostu stara się z roku na rok poprawiać czas jeśli się da i cieszy się bieganiem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium