SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1203179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Fighter ja długo biegałam i dosyć długie dystanse ... nogi muszą się przyzwyczaić do tego, że nie mają amortyzacji, bo sami niestety upośledzamy tym swój organizm, który tak naprawdę od urodzenia jest zaadaptowany do biegania i chodzenia boso. Na początku faktycznie ból stopy, przy częstym bieganiu też piszczele się odzywają, ale poprawiasz naturalną pozycję biegu a co za tym idzie technikę biegu. Zupełnie inaczej zaczynają pracować nogi i biodra, a także cała obręcz barkowa. Po przestawieniu organizmu jest już wszystko ok. Wiadomo, nie mówię tutaj o bólach przeciążeniowych, bo te jeżeli nie masz odpowiedniej ilości regeneracji na pewno się pojawią. Podobnie ma się przy dźwiganiach itp....lepiej ćwiczyć na boso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Lucyna86
Fighter ja długo biegałam i dosyć długie dystanse ... nogi muszą się przyzwyczaić do tego, że nie mają amortyzacji, bo sami niestety upośledzamy tym swój organizm, który tak naprawdę od urodzenia jest zaadaptowany do biegania i chodzenia boso. Na początku faktycznie ból stopy, przy częstym bieganiu też piszczele się odzywają, ale poprawiasz naturalną pozycję biegu a co za tym idzie technikę biegu. Zupełnie inaczej zaczynają pracować nogi i biodra, a także cała obręcz barkowa. Po przestawieniu organizmu jest już wszystko ok. Wiadomo, nie mówię tutaj o bólach przeciążeniowych, bo te jeżeli nie masz odpowiedniej ilości regeneracji na pewno się pojawią. Podobnie ma się przy dźwiganiach itp....lepiej ćwiczyć na boso.


Wiesz, ja od 10 lat biegam na środstopie, ale zawsze miałem lekkie przewyższenie między palcami, a piętą. Od kilku lat zmniejszam i od 3 lat biegałem w palczakach, ale sporadycznie. Po kontuzji achillesa stwierdziłem, że będę biegał tylko w zerówkach i widzę poprawę. Głównie dlatego, że nie zap*****lam jak dzik i automatycznie dostosowuje prędkość do priopriocepcyjnego czucia podłoża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
8/2/2019


Warm Up

5' flow
Banded shoulder routine

Cały trening w kamizelce 10kg

A. Kondycja
Co 4 minuty przez 12 minut (3 rundy)
22kcal AirBike na czas
Wynik: 22 ; 26 ; 28 sekund

B.
3 serie
3 kb clean + 3 back lunge + 3 overhead press 24kg left
3 kb clean + 3 back lunge + 3 overhead press 24kg right
1 rope climb

C.
3 serie
3 dead stop kb clean 2*20kg
10 seesow press (5na stronę) 2*20kg
10 pull ups (5 silowych + 5 kipping)

D.
3 serie
16 one arm row in GHD 20kg (8 na stronę)
8 back extension + 20kg
5 dips with pause at the bottom
30sek hang

E.
5' banded power step ups




F. Mobilki
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder


Komentarz:

Barki pozamiatane po środzie i wczorajszym pływaniu. 24kg mnie zaskoczyło na wyciskaniu, ale poszło. Pierwszy raz od długiego czasu wchodziłem na linę, powiem, że zdecydowanie mamy na siłce za cienkie liny (tak wiem kiepskiej baletnicy... ) lepsze mamy do ciągnięcia sanek lubię pracę antyrotacyjną na GHD. Na koniec chodzenie w gumach - polecam :)

Miłego weekendu!

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Nagroda za najlepszy blog w styczniu w dziale kuchnia wpadla

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777805
O no proszę fajny zestawik wpadł a mi już nie przychodzą powiadomienia do dziennik żywieniowego muszę pozaglądać

Gratulacje!

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
10/2/2019
Ślęża
Bieg 18,5km




Komentarz:

Ślisko jak cholera. Przy podejściu na Wierzycę była najdłuższa ślizgawka jaką w życiu widziałem. Podejście przez to zajęło nam znacznie dłużej. Mimo to bieg udany, kilka sympatycznych akcentów i bardzo pogodnej atmosfery.

P. S.

Nie kupuje wiecej getrów CG UA, za 49PLN kupiłem Kalenji i są równie dobre

Pozdro




Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-02-10 16:09:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
11/2/2019

Warm up

Banded shoulder routine
4 TGU holding the bell + 2 presses one at the top 24kg
5' AirBike oddech tylko nosem

A.
Halting power snatch + low hang power snatch + 2snatch grip push press
RAMPA 60kg
2 serie na 60kg


B.
Przysiad tylni
5*105kg ; 5*112,5kg ; max*120kg 30sek przerwa max 120kg 30sek przerwa max*120kg
Co serię
2 dead db kb clean + 3 presses double KB press 2*32kg
6 banded pull ups

Wynik z maksów 5+5+5


C. Akcesoria
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder

Komentarz:

Nogi zmęczone po wczorajszym bieganiu, także nie szalałem z przysiadami. 120kg ciążyło mocno, więc stwierdziłem, że będę robił po 5, do momentu aż ostatnie powtórzenie z serii będzie ciężkie. Po 3 seriach zakończyłem.

Miłego tygodnia!

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Ja dzisiaj nóg nie czuję, a wczoraj żyły swoim życiem ;) także rozumiem Cię w pełni ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Mnie nogi nie bolą, po prostu są zmęczone. Dlatego nie chcę też szaleć w takie dni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium