SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1204846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Lucyna86
to tak jak thriatlon...cieżko z pływaniem bo duża grupa osób. Trudno wywalczyć dla siebie trochę przestrzeni. Każdy kto przebiegł narzeka na to ..


Niby tak niby nie. To zależy jak organizator puszcza ludzi do wody, na Mietkowie miałem miłe odczucia, bo puszczali nas w odstępach 20 sekundowych w grupkach po 5 osób, co było fajne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777961
Kurde tyle osób w kupie to całe szczęście, że nikt się utopił bo w taki tłumie to ciężko by było zobaczyć jak ktoś idzie na dno np po przypadkowym uderzeniu.
Gratki za występ
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
9 tys. w sumie, puszczali nas grupach po 800-1000 osób. Fajnie rozegrane :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
4/7/2019

Poranna sesja

Rozgrzewka
1km trucht

Trening właściwy
5 rund
200m sprint
100m spacer

Schłodzenie
1km trucht


Sesja popołudniowa

Rozgrzewka
5' trucht

A.
RAMPA 5 powtórzeń (do 36kg)
Wyciskanie na ławce skośnej do góry hantli
Co serię 10 powtórzeń wiosłowania w oparciu klatką o ławkę (ten sam ciężar co wyciskanie)

Następnie maksem z 5 powtórzeń
3 serie
10 powtórzeń wyciskania na ławce lekko skośnej w dół (2*36kg)
20 powtórzeń wiosłowania hantlem jednorącz w opadzie tułowia 36kg

B. 3 serie
10 powtórzeń zarzutów na wysoko 2 hantli 20kg (dumbbell power clean)
5 wyciskanie nad głowę 2 hantli 20kg
10 ściągnięć hammer znad głowy 40kg na stronę

C. 3 serie
10 martwy ciąg trap bar 60kg
10 kozackich przysiadów 32kg

D.
3 serie
1' plank z obciążeniem +15kg
1' odpoczynek

Komentarz:

Z rana sprinty. Już jestem mocno zmęczony wyjazdem, na szczęście dzisiaj (piątek) powrót do Polski. Popołudniu poprawa humoru na siłowni, już mi brakowało treningu siłowego, ostatni był tydzień temu w czwartek. Za tydzień maraton Chojnik i możliwe, że lekka zmiana planu po maratonie, a mianowicie 4 dni na siłowni. Wszystko zależy od tego jak moje zatoki będą znosić pływanie na basenie, raczej planuję raz w tygodniu basen na Wejherowskiej, bo mają wodę ozonowaną, a nie chlorowaną, to będzie się wiązać z pływaniem minimum godzinę, ale nie widzę w tym problemu

Pozdro


Zmieniony przez - FighterX w dniu 7/5/2019 8:11:18 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777961
A teraz ile masz treningów siłowych ?\
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
rion10
A teraz ile masz treningów siłowych ?\


Jak nie jestem na wyjazdach, to mam 3.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777961
Ja ostatnio przeplatam 3-4 dni w tygodniu bo jednak jak mam na stałe 4 dni to kilka dni cięższych w pracy i czuję, że regeneracja już tak nie hula jak kiedyś.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
W sumie przywyczaiłem się do 3 treningów, bo za każdym robię FBW, ale powoli brakuje mi czasu, bo żeby zrobić wszystko co bym chciał potrzebuję ok 90 minut. A tak w 4 treningach wystarczy mi 60 minut
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
FBW jest o tyle fajne, że jesteś w stanie zrobić praktycznie każdą partię mięśniową podczas jednego treningu, ale faktycznie jak chcesz do tego dorzucić jeszcze cardio to potrzebujesz czasami dwóch godzin żeby zrobić trening porządnie. Ja robiłam swojego czasu PULL PUSH FBW, ale zdecydowanie lepsze są FBW no i prawie jak cf ;) ja już odliczam dni do 20 lipca i mam nadzieję, żę żadna kontuzja już mi nie przeszkodzi w powrocie do boxa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Nawet nie chodzi o cardio, bo cardio robię w innych jednostkach treningowych. Np basen planuję obecnie na weekendy, bieganie/rower w tygodniu. Samo FBW, pozwala na fajną manipulację objętością, na zasadzie na której do tego podchodzę
- wypychanie i przyciąganie (horyzontalne/wertykalne)
- zgięcie w biodrze
Brakuje troszkę czasu na akcesoria.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium