SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1203011

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Możesz wrzucić jakiś sensowny filmik ze ski erg?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
rion10
Możesz wrzucić jakiś sensowny filmik ze ski erg?


Dzisiaj postaram się nagrać i wrzucić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
20/1/2017
1. Rozgrzewka
3 rundy nie na czas
10 wighted deadbug
10 weighted shoulder dislocates
2 tempo seated muscle ups

2. Siła
Bench Press
10*20kg
5*40kg
5*60kg
5*80kg
5*100kg
3*3*110kg

Co serię 8 dumbbelll bent over row 36kg (4 na stronę)

3. Kondycja
5 rund
15'' Max effort ski erg unilateral
15'' Max effort ski erg bilateral




4. Akcesoria
3 rundy
15 dips

Komentarz:

Szybki trening 45 minut i po sprawie. Ławka poszła całkiem sprawnie, bardzo zadowolony. Niestety lekko czułem plecy, ale nie jakoś strasznie, więc póki co nie za bardzo mogę robić dzień dobry. Sprzęt na Runmaggedon Hardcore kupiony, w niedzielę start.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
tempo masz solidne widziałem pare filmików ale to jacyś emeryci machali



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2017-01-21 08:40:42

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
rion10
tempo masz solidne widziałem pare filmików ale to jacyś emeryci machali




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2017-01-21 08:40:42


Max effort to max effort powoli to sobie mogę robić przez godzinę, a jak mam 30 sekund pracy to trzeba zapierdzielać. Zresztą jestem zwolennikiem intensywniejszych treningów niż przekombinowanych treningów, które się wleką. 3 maks 4 ćwiczenia w wodzie w zupełności starczają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Tak najlepiej krótka intensywna robota i do domu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Nieźle zasuwasz. Ja przy takim tempie chyba odczuwałbym dyskomfort w barkach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
Miałem dość dobrze rozgrzane barki po klatce piersiowej, plus mam dość dobrą mobilność w barkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
To widać po filmie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
22/1/2017

Runmageddon Hardcore


Wynik 4:08

Komentarz:

W ostatnią niedzielę, wziąłem udział w biegu Runmageddon Hardcore. Bieg z przeszkodami na dystansie 22,7km. Udało mi się go ukończyć w 4 godziny 8 minut. Czas nie jest rewelacyjny, biorąc pod uwagę, że najlepszy zawodnik ukończył go w 2 godziny 34 minuty. Jednakże minąłem się z moim założeniem o 8 minut, bo celem było przebiegnięcie, lub bardziej odpowiednie stwierdzenie będzie przetrwanie biegu w czasie poniżej 4 godzin.
Z pomysłów jakie żałuję, to wzięcie plecaka biegowego, myślę że lepiej było wziąć bukłak na pasie. Plecak jest dobrym rozwiązaniem na letnią edycję tego biegu. Dobrym rozwiązaniem było wzięcie zimowych „wampirek” (ogumowanych rękawiczek). Rękawiczki przydawały się na przeszkodach, których było ponad 70.
Trasa edycji Hardcore była rozwinięciem trasy Rekrut, co w moich oczach było nieodpowiedzialnym ruchem ze strony organizatora (każdy z uczestników podpisywał oświadczenie, że bierze udział na własną odpowiedzialność). Uważam tak, gdyż na pierwszym kilometrze, należało przebiec przez rzekę, na nasze szczęście zamarzniętą. Dla biegu na 6km nie jest to nic szczególnego, bo na trasie będziesz jeszcze przez godzinę półtorej jednak przy biegu na 22km jest to niebezpieczne i grozi odmrożeniami, bo możesz być na trasie nawet 6h. Jestem morsem i regularnie morsuję, ale nawet nie wbiegając do tych przeszkód po 15km nie czułem stóp, ze względu na stały bieg po krzakach i śniegu. Przeszkody były zróżnicowane, niektóre fajne inne mniej. Bardzo podobały mi się pętle, gdzie trzeba było nosić obciążenie oraz rzeczy takie jak strzelanie do celu, lub rzucanie śnieżkami. Ustawienie przeszkód, budziło pewne wątpliwości, zwłaszcza gdy po 19 km masz wskoczyć do lodowatej wody po pachy, a już jesteś cały przemarznięty. Niestety jest to wynikiem połączenia trasy 6 i 22km biegu. W pewnym momencie miałem tak skostniałe ręce, że nie byłem w stanie ich zacisnąć, na szczęście z innymi uczestnikami pomagaliśmy sobie nawzajem za co jestem im wdzięczny. Przyznam się, że zrezygnowałem z kilku przeszkód, ze względu, na skurcze nóg (po zimnej kąpieli) i skostniałe dłonie, więc wpadło trochę burpeesów.

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że atmosfera na biegu była super, ludzie dopingowali się nawzajem i pomagali. Dziękuję kamerzyście, który przebiegł ze mną trasę między 10, a 11kilometrem i z którym mogłem uciąć, krótką pogawędkę. Czy trasa była przemyślana, tutaj mam kilka wątpliwości, które wcześniej wymieniłem. Można zapewnić ekstremalne doznania w biegu nie narażając uczestników na niebezpieczeństwo poważnej utraty zdrowia. Na pewno nie jest to bieg przeznaczony dla wszystkich i są momenty, gdzie nie jest Ci do śmiechu, zaś w pewnych momentach jest już nudno przebijać się przez kolejne chaszcze. Podziwiam ludzi, którzy biegli bez koszulek, mnie do teraz bolą paznokcie u stóp po przemarznięciu. Bieg uważam za zaliczony i jeżeli kiedykolwiek będę biegł edycję Hardcore lub Ultra to tylko i wyłącznie latem.

Pozdro



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2017-01-24 07:04:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium