SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1198904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Dokładnie o tym mówię, dół klatki piersiowej początek brzucha, ten oddech powinniśmy mieć.
Jest nawet takie ćwiczenie oddech kapalabhati, który ma za zadanie nauczyć nas wykorzystać odpowiednio mięśnie oddechowe. W zależności od mocy oddechu i jego zadania możemy wykorzystać mięśnie korpusu.
Dodatkowo oddech "brzuchem" ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza w ćwiczeniach siłowych, gdzie tworzymy ciśnienie wewnątrz korpusu aby go ustabilizować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
No to ciągnąc temat dalej oddech do brzucha podczas ćwiczeń siłowych przydałby się przy treningu w pasie żeby wytworzyć większą tłocznię, w przypadku ćwiczeń bez pasa należy tak wzmocnić mięśnie rdzenia, aby to one stabilizowały ciało i zabezpieczały kręgosłup.
Jak z wszystkim innym tych technik pewnie będzie kilka co najmniej, ważne żeby coś zmienić. Odkąd zmieniłem sposób oddychania jest lepiej i faktycznie okolice barków i szyi jakby mniej pospinane
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
rion10
No to ciągnąc temat dalej oddech do brzucha podczas ćwiczeń siłowych przydałby się przy treningu w pasie żeby wytworzyć większą tłocznię, w przypadku ćwiczeń bez pasa należy tak wzmocnić mięśnie rdzenia, aby to one stabilizowały ciało i zabezpieczały kręgosłup.
Jak z wszystkim innym tych technik pewnie będzie kilka co najmniej, ważne żeby coś zmienić. Odkąd zmieniłem sposób oddychania jest lepiej i faktycznie okolice barków i szyi jakby mniej pospinane


Pas jest narzędziem by się tego nauczyć, ale osobiście nie lubię go stosować.
Generalnie idea jest taka, że należy być swiadomym swojego ciała i wiedzieć jak je wykorzystać w poprawny sposób. Skupić się na jakości pracy.

Mniej używasz tych mięśni, także nic dziwnego, że są mniej spięte barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Tak właśnie po to wprowadziłem walkę z oddychaniem żeby pewne struktury rozluźnić i uwolnić jeszcze bardziej zakresy ruchu np w ohp ale teraz to na razie tylko zabawa bo kontuzji w tym roku ciąg dalszy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
rion10
Tak właśnie po to wprowadziłem walkę z oddychaniem żeby pewne struktury rozluźnić i uwolnić jeszcze bardziej zakresy ruchu np w ohp ale teraz to na razie tylko zabawa bo kontuzji w tym roku ciąg dalszy


Ja nie mam żadnych wielkich celi, a od długiego czasu chciałbym popracować nad jakością ruchu i generalnie zdrowiem. Dlatego stwierdziłem, że poświęcę na to ten rok. Będę pracował technicznie bez spiny. To samo robię na basenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Bardzo dobrze, nie ma co się spieszyć tylko powoli robić swoje

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
rion10
Bardzo dobrze, nie ma co się spieszyć tylko powoli robić swoje


Nie jestem sportowcem, a zawsze tak trenowałem. Także teraz odpusciłem i czuję się lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Ja mam podobnie od jakiś dwóch lat staram się do tego bardziej rozsądnie podejść niestety ostatnio więcej przerw niż treningów, ale liczę, że będzie lepiej
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
rion10
Ja mam podobnie od jakiś dwóch lat staram się do tego bardziej rozsądnie podejść niestety ostatnio więcej przerw niż treningów, ale liczę, że będzie lepiej


Dlatego mam KB w domu, mogę skupić się na podstawach. Podobnie jak idę na siłownię, korzystam z tego czego nie mam. Staram się też dać konkretny sygnał dla organizmu, jak idę trenować siłowo to robię tylko trening siłowy, jak idę zrobić trening kondycyjny to robię trening kondycyjny. Robię mniej, a dokładniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
To jest fajne podejście i do takiego też doszedłem jakiś czas temu. Teraz pojawiły się ograniczenia mocne przez kontuzje, ale zdrowy rozsądek, powolna praca to klucz do sukcesu zwłaszcza, że nie jesteśmy pro, ale wiadomo, że trzeba się rozwijać jak tylko to możliwe. Liczę, że za miesiąc dwa wrócę do walki
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium