SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1201478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
tomaszS
Cześć! Gratuluję biegu i tempa, chociaż wiem, że to nie było dla Ciebie priorytetem.
Ciekaw jestem, ale już Cię nie chcę męczyć prośbami o filmiki czy linki do filmików, jak radzisz sobie z tym bólem.


Dostałem dwa ćwiczenia od fizjo. Jedno jest z piłeczką golfową, to po prostu rozbijanie tego więzadła biodrowo-lędźwiowego. Pracuję do momentu nie minie ból i zmieniam położenie piłeczki. Powinienem to robić 2 razy w tygodniu, aby nie przesadzać. Najlepiej przed sesją mobility.
Kolejne z ćwiczeń to rozbijanie mięśnie pośladkowych mniejszych i średnich oraz naprężaczy powięzi. Ten zestaw mogę robić częściej.
tomaszS

Ja powiem od siebie, że po każdym treningu (w sumie codziennie trenuję coś) rozciągam się i ogólnie ćwiczę mobility flow z jednego z filmików na yt.

Jestem ciekaw jakie masz danie nt treningu siłowego w kasie - jednak nie kulturystycznym, tylko rehabilitacyjnym?


Nie do końca rozumiem ostatnie pytanie "trening siłowy w kasie"?
Osobiście trening siłowy uważam, za bardzo dobrą formę rehabilitacji, ale należy odpowiednio dobrać ćwiczenia i ciężar. Bo bardzo łatwo o przeciążenia i nawrót kontuzji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2595 Napisanych postów 5124 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78398
Kurcze - "k" blisko "P" i miało być - trening siłowy w PASIE rehabilitacyjnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
tomaszS
Kurcze - "k" blisko "P" i miało być - trening siłowy w PASIE rehabilitacyjnym


Myślę, że nie jest to zły pomysł, aczkolwiek jest to kwestia doboru ćwiczeń. Do rehabilitacji polecam kettle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Kurde coś mi ciągle duble wyskakują.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2021-09-06 10:26:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Pas jest wyśmienitym narzędziem aby nauczyć się dobrze pracować przeponą i regulować oddech podczas ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
FighterX
Kurde coś mi ciągle duble wyskakują.


tak tak, posty nabijasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2595 Napisanych postów 5124 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78398
BroStyle
Pas jest wyśmienitym narzędziem aby nauczyć się dobrze pracować przeponą i regulować oddech podczas ćwiczeń


Bro - tylko gwoli ścisłości, masz na myśli trening siłowy, prawda? Ja się zastanawiałem kiedyś, czy dałoby radę biegać, albo na rowerze w takim jezdzić
Np. teraz pasa używam, (tego grubego, pooperacyjnego) w czasie siłowego, jednak nie wszystkie ćwiczenia. Nie mam takiego czucia spięcia pleców w czasie wiosłowania półsztangi czy też w czasie podciągania na drążku (ew. ściągania drążka wyciągu górnego).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24270 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020297
Dobre pytanie, które warto sobie zadać jest. Czy dobór ćwiczeń jest odpowiedni?


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2021-09-06 11:07:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2595 Napisanych postów 5124 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78398
Bo ja wiem...
Szczerze wg lekarza to powinienem sport już tylko w TV oglądać, a wg fizjo to napinać mięśnie leżąc...
Już trenuję jak wcześniej, tylko z mniejszymi ciążarami, omijając te, które wcześniej mnie wykończyły czyli martwy, przysiad i wiosłowanie sztangą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Nie tylko siłowy bo nie tylko w treningu siłowym dobry wzorzec oddechowy to podstawa.
Zmień "specjalistów" żeby przyspieszyć proces powrotu do sprawności
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium