SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stronger Athlete - Niecodziennik Treningowy

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1204328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Paatik
A małżonka to nie partnerka treningowa?
małzonka treningowa brzmi średnio - bym się obraziła na miejscu rzeczonej:)


Małżonka jest również partnerką treningową, acz czasem narzeka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
2/5/2020

Cardio
BRAK

Trening rano w domu

Rozgrzewka:

Rozgrzewka barków z gumą

Rozgrzewka bioder

A.20' EMOM

NP. 15 RU KB Swings 32kg
P. 5 Strict Pull Ups + 5 Ring Dips


3 serie
B1. 10 One Leg Deadlift 32kg (5 na stronę)



B2. 20 TKE (10 na stronę)


Korpus
C1. 50 stojących allahów z gumą

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej

Wieczorem
Na czas:
50 Sand Bag Devil Press 22kg

Wynik: - 6:07

Komentarz:

Nie maiłem ochoty po piątkowej wywrotce bawić się w cały trening więc zrobiłem coś innego. EMOM bardzo fajnie wszedł i trochę podniosłem tętno oraz lekko się spociłem. W planach były pompki, ale stłuczony nadgarstek jedynie pozwalał na dipy. Może następnym razem zrobię pompki na kółkach. Na koniec zrobiłem martwe na jednej nodze, bo muszę nad tym pracować (co widać na filmiku), praca nogą odrywaną jeszcze wymaga więcej kontroli, ale polepszyłem już pozycję bioder i pleców. W trakcie tego ćwiczenia mocno czułem obity pośladek. Za dnia napełniłem worki piaskiem, niestety nie wiem jak producent mieści w nich zapisaną wagę, bo mi się udało do "30kg" upchnąć 18kg piasku, a do "15kg" 10kg. Może ma na myśli wypełnianie ich śrutem? Do 30 kg worka dodałem 2 obciążniki 2kg na nogi i wyszło 22kg, które przetestowałem na Devil Pressach. Lekko mnie zoorało, ale fajna zabawka

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151017
A jakbyś dołożył wyprost w kolanie w podporowej, tym samym mógłbyś biodro mieć bardziej z przodu i uzyskać w nim większe zgięcie, KB pójdzie relatywnie do przodu to i noga odrywana będzie mogła "ładniej pójść"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80262
Ja i tak jestem pod wrażeniem bo ja nie mogę ustać robiąc to cwiczenie a robie z dwoma talerzykami po 1.25 kg :(

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
BroStyle
A jakbyś dołożył wyprost w kolanie w podporowej, tym samym mógłbyś biodro mieć bardziej z przodu i uzyskać w nim większe zgięcie, KB pójdzie relatywnie do przodu to i noga odrywana będzie mogła "ładniej pójść"?


Próbowałem, ale powoduje to u mnie rekompensatę w zgięciu, w odcinku lędźwiowym zamiast, w biodrach. Dlatego pracuję teraz nad kontrolą nogi odrywanej im jest prostsza i bardziej zaciągam paluchy na siebie tym lepiej idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
Qitr
Ja i tak jestem pod wrażeniem bo ja nie mogę ustać robiąc to cwiczenie a robie z dwoma talerzykami po 1.25 kg :(


Trzeba dużo pracy jednonóż i stabilizacji w biodrach by to robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
4/5/2020

Cardio
BRAK

Trening w domu

Rozgrzewka:

Rozgrzewka barków z gumą

Rozgrzewka i mobilność bioder

10 Sandbag TGU

5 Serii
A1. 10 Bulgarian Split Squat 56kg (5 na stronę)
A2. 20 V-Ups
A3. 10 Z-Press 24kg (5 na stronę)
A4. 20 Bent Over KB Row 32kg (10 na stronę)

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej

Komentarz:

Po kolejnych 3 tygodniach zmiana w planie. Tym razem robimy 3 dni on 1 off. W dniu off korzystamy z zajęć jogi, które mamy w planie Onnit 6 Kettlebell. Rotujemy naprzemiennie dni siłowe i kondycyjne, więc w jednym cyklu będzie albo 1 dzień siłowy 2 kondycyjne, albo 2 siłowe i 1 kondycyjny. Zasada doboru ćwiczeń to jedno na zgięcie w biodrze, jedno na brzuch, jedno na wypychanie obręczy barkowej i jedna na przyciąganie obręczy barkowej. W kondycyjnych treningach będziemy się starać wplatać jak najwięcej biegania. Jak już częściowo mam wypełniony worek, to starałem się go wykorzystać i turki z workiem na barku były ciekawym doświadczeniem

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
5/5/2020

Kardio
BRAK

Rozgrzewka
250m spacer z Sandbagiem 22kg

A. 10' AMRAP
5 Sandbag Clean and Jerk 22kg
5 Burpees

Wynik: 13 rund + 6 powtórzeń = 136 powtórzeń

B
Trening w plenerze
Bieganie
800m trucht

6 serii
90m sprint pod górkę
90m spacer

800m trucht

Mobilki
Mobilność bioder

Komentarz:

Plan był kompletnie inny, ale mamy zamknięte boisko na osiedlu, więc wykorzystaliśmy spacer z workami jako rozgrzewkę przed AMRAPem. Same podrzuty worka nie były złe, ale ten worek był strasznie nieporęczny, przez co ciężko było ogarnąć ruch. Po 6 rundzie już z małżonką mieliśmy ogarnięty temat. Burpeesy wchodziły stałym tempem. Następnie pobiegliśmy sprinty porobić. Jak zwykle pierwszy sprint miałem drewniane nogi, dosłownie Później już było tylko lepiej, choć trochę przeszkadzali ludzie kręcący się w te i na zad. Jutro będzie siłowy z naciskiem bardziej na barki.

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020315
6/5/2020

Cardio
BRAK

Trening w domu

Rozgrzewka:

5' Flow

8 TGU 24kg
12 Sandbag Devil Press 30kg

5 Serii
A1. 1 Strict Muscle Up + Max Ring Dips
A2. Max Chin Ups
A3. 10 Banded RU KB Swing

Wyniki: 16+10/15+11/12+11/12+12/13+12

Korpus:
3 serie
B1. 1' Side Plank (30'' na stronę)
B2. 1' Plank

Mobilki
Mobilność obręczy barkowej
Mobilność bioder

Komentarz:

Dzisiaj troszkę inne ustawienie treningu, ale też ciekawe. Najpier rozgrzewka z TGU i sandbagiem, a następnie "odrobina" gimnastyki i dynamiki. Na ostatniej serii Muscle Up już mocno wymęczony, ale poszedł. Starałem się utrzymywać więcej niż 10 powtórzeń w każdym ćwiczeniu. Przerwy pomiędzy seriami były do pełnej regeneracji. Na koniec brzuch z różnymi wariancjami deski, na śliskiej podłodze nie było łatwo Po wszystkim mobilki i papu

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja w treningu crossfit

Następny temat

Samodoskonalenie się Crossfit + Siła

WHEY premium