SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kavva/blog/redukcja second edition start str:147str

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105479

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2015 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 71184
Kavva a Ty juz zdrowa? kiedy zaczynasz treningi?

A Hiita zalecil Ci ktos czy sama wymyslilas?
Moze na poczatku rob zwykle interwaly czyli 1-2min szybko (ale nie najszybciej) i 1-2min wolniej.

A jak sie upierasz przy HIIT to w tych 15 min zawarta jest rozgrzewka trucht 5 min, pozniej robisz 5 interwalow: 30s. sprint + 60s. trucht. Stopniowo wydluzasz ilosc interwalow, a pozniej wydluzasz czas sprintow i/lub skracasz trucht. To jest bardzo ciezki trening, ja bym na Twoim miejscu zaczela od interwalow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
agak - Słonce ja nie bylam chora jestem zachartowana prawie wcale nie choruje, odpukac, nie dogrzewam sie za bardzo w zimie i nie bylam nigdy na jakis "cudownych" dietach tak wiec zzdrowko dopisuje i oby tak dalej,

interwaly robie jak narazie.. tzn robie 30 min aeroby i okolo 20-30 min interwałów.. ale czytałam ze hitt jest owiele bardzie skuteczny pozatym trawa krocej, a czasu troche by sie przydało , na razie chciała bym robić raz w tygodniu...

a tabate moge robic zamiast jednych areobow czy dodatkowo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Ja tabatę robiłam na razie tylko raz i muszę przyznać, że jest to świetne ćwiczenie, oj dale popalić, ja akurat zrobiłam ją w dzień treningu (wtedy jeszcze chodziłam na aerobiki), byłam po niej wypompowana, ale na aerobiku dałam radę, mimo mocnego bólu mięśni ud, gorzej na dzień drugi i następne, ależ mnie wtedy bolały udka przez dobrych kilka dni. Ja robiłam półprzysiady, w tempie najszybciej jak mogłam. Polecam to ćwiczenie. Jak troszkę przyzwyczaje nogi to tego typu męczarni to wrócę do tabatki.


ej Kavva, dopiero doczytałam jakie pyszności wciągnęłaś wczoraj..., ja jak na razie trzymam się twardo, jedynie pozwałam sobie na tę kawę z 1 łyżeczką cukru.

Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2009-04-06 10:01:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
Ja od słodkosci tez z daleka juz prawie 2 mc nic nie tknełam .Tabate mozna robic dodatkowo nie zamiast areobów też kiedys sie o to pytalam stąd wiem.Ja ją robie po arobach.Tylko zawsze zastnawiam sie ile te aroby robic ,gdy tabate dokładam czy 45 minut czy moze krócej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
nie mam pojecia heh
znalazlam wczoraj jeszcze takie jedno super ćwiczenie tylko zapomniałam jak sie nazywa kladzie sie na podłodze z ciezarkiem podniesionym w iednej rece do gory i tak smiesznie sie wstaje do gory a potek ladzie spowrotem i zmienia sie rece, musze znalesc jak sie nazywa hihi i tez sie zastanawiam czy mozna je robic zamiast areobow albo dodatkowo do nich..
vajolet ja staram sie aeroby robic 60 min bo podobno dopiero po 30 min zaczyna sie spalanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dziewczyny, pamietajacie, ze ilosc pracy jest propocjonalna do efektow, Tabata jest tylko jednym z cwiczen, w tym sammym stylu jest HIIT, w tym samym stylu violet robisz treningi, one nic nie roznia sie koncepycjne, wszytsko interwaly, nie ma co przecenic dzialania niczego, bo nadano mu jakas nazwe.

Kavva Turkish getup nie jest cwiczenim aerobowym, to cwiczenie na skosne brzucha., eobi sie je tylko pare powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
acha
ale hitt jest bardziej skuteczny od normalnych aerobow tak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
he he, zalezy jak go wykonujesz. Nie mozna tez jednoznacznie stwierdzic, co jest lepsze i dla kogo.
W sumie HIIT tez nie jest zadnym cudownym sposobem na spalenie tluszczu, powiedzmy sobie, ze zostal wymyslony dla zwiększania wydolnosci anaerobowej u czynnych sportowcow, tak samo zreszta jak doswiadczenie pana Tabaty, oni udowodnili ze dodanie takiego treningu do reszty zwieksza w rupie kontrolnej wydolnosc bardziej niz sam klasyczny trening. Aeroby ucza nas efektywnosci w użytkowaniu miesni i spalaja tluszcz gdy go wykonujemy.
Interwaly spalaja tluszcz jak go wykonujemy i ... wykonywane odpowiednio intensywnie wydłużają okres potreningowego zwiekszonego spalania. Ale to samo dokladnie robi trening silowy. Wiec jezeli robimy tak: sila + aeroby, to mamy zysk z treningu silowego+ zwieksozne spalanie potreningowe + spalenie dodatkowych kalorii w czasie aerobow. w zupelnosci starcza. jezli zrobisz po silowym HIIT to nie masz zysku wiekszego, bo wydluzenia spalania sie nie sumuje, a jednynie tyle ile spalilas w czasie jego wykonywania kalorii - czyli malo..., dlatego juz lepiej robic interwaly o nizszym poziomie intensywnosci bo bedziesz w syanie je wykonanc dluzej i zdazysz spalic odpowiednia ilosc dodatkowych kalorii.
W dni beztreningowe HIIT moze miec zalete w porownaniu z aerobami, ale niekoniecznie w porownaniu z interwalami. Chodzi mi o to, ze jezli jestes za slabo przygotowana wydolnosciowo to nie wykonasz HIIT ale interwaly, a spalisz mniej niz robiac aeroby 60min.
IMO nalezy wszytsko traktowac jak progres, zaczynamy od aerobow, wydluzamy je, pozniej zamieniamy na ineterwaly, robiac je coraz krotsze, az mamy taka wydolnosc by moc skrocic czas treningu bo dajemy rade utrzymac dluzej wysokie tetno.
Dalej, szybciej, ciezej to podstawowe zadanie kazdego treningu, jezeli staramy sie byc lepsze to zawsze mamy z tego zysk - to jest glowna zasada ktora powinien przestrzegac kazdy cwiczacy, jezli robimy zawsze tak samo niewazne jaki trening to organizm nasz sie zaadoptuje w ciagu 2 tygodni i staniemy w miejscu. trezba nauczyc sie byc sportowcem i postepowac jak sportowcy, wtedy naturalny progres zaprowadzi nas na dalszy etap. Wszytsko jest kwestia wlozonej pracy, jak nie masz odpowiedniego przygotowania to nie upchasz w 15min odpowiedniej intensywnosci pracy by moc z niej skorzystac. To jest wlasnie to czego nie lubie w Tabacie, bo wszytscy czytaja i sie napalaja, ze w 4min beda mieli nie wiadomo co, a tak na prawde nic nie beda mieli
Mam nadzieje, ze wyjasnilam o co mi chodzi. Nie szukajcie sposobow na upychanie wszytskiego co jest zachwalane, ale walczcie o progres we wlasnych treningach, wtedy bedziecie widzialy duze efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
bardzo dobrze juz rozumie hitta odpuszecz narazie dojede do 30 min aerobow + 30 minerwałów (takich normalnych) a potem zobaczym co to zemnie wyjdzie...
wogole pwinnam dostac opr. za to ze nie raczylam zajrzec do atlasu ciwczen i nazywalam cwiczenia jakimis dziwnymi nazwami dzsiaj wieczorem rozpisze moj trening jak nalezy i diete tez jak narazie nie jestem glodna tak wiec jest ok :) zobaczymy jak bedzie do wieczora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 606
Pouczone i napisane
btw. ja osobiście zauważyłem znaczne postępy redukcyjne, gdy ćwiczyłem siłowo (60/70 minut) + 20/30 minut aerobów na steperze na wyższym programie, w tym ostatnie 5/10 minut na maksymalnym stopniu trudności bądź pseudoHIIT Polecam - rzeźnia
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pytanie początkującego

Następny temat

ile jeszcze urosnę??

WHEY premium